musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Reka Pinios- Grcka. Da li je neko pecao?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Radodeyan
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 15
Datum upisa : 11.05.2008

PočaljiNaslov: Reka Pinios- Grcka. Da li je neko pecao?   Sub 05 Jul 2014, 12:50

Blizu Nei Pori, ova reka se uliva u more. Posto tu idem na more, interesuje me da li je neko pecao na ovoj reci? Koje ribe zive u noj, kakav je rezim ribolova, da li i gde se kupuje dozvola i slicne stvari?
Nazad na vrh Ići dole
Lepenac
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 61
Datum upisa : 24.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Pinios- Grcka. Da li je neko pecao?   Sub 05 Jul 2014, 17:42

Река кроз клисуру (преко аутопута) обилује, чак и надпросечним кленовима и терени су приступачни за мушичарење, али се углавном мора загазити. Посебно су добри терени око манастира, десетак километара од аутопута. Међутим, информисан сам прошле године од мештана, да је тај терен већ неко и на неко време забрањен за риболов због претераног изловљавања и то углавном од стране туриста. Ако намераваш да пецаш испод аутопута, па до улива, ту сам ја добијао само ситније кленове и не занемари да се доња трећина тог дела тока већ меша са морском водом. На самом уливу у море, посматрао сам изузетно крупне рибе (вероватно морске) које лове ситну, па би можда добро дошао који стример. И на крају, за спортски риболов ти у Грчкој не треба никаква дозвола. Родоначелници демократије сматрају да су реке, као и море, народно добро, па се тако њихово коришћење не може наплаћивати од - власника, а туристе толеришу, бар до онда док знају за меру.
Бистро и чекамо извештај.
Nazad na vrh Ići dole
Radodeyan
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 15
Datum upisa : 11.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Pinios- Grcka. Da li je neko pecao?   Pon 07 Jul 2014, 10:44

Hvala na odgovoru. Valjada cu uhvatiti neko vreme za ribolov.
Nazad na vrh Ići dole

Reka Pinios- Grcka. Da li je neko pecao?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Reka Pinios- Grcka. Da li je neko pecao?
» Reka Katušnica
» Krupajska reka
» Gvozdačka reka ( Zmijska reka )
» Reka Vapa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: