musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Rijeka Lim - Bijelo Polje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1168
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Lim - Bijelo Polje   Čet 10 Sep 2015, 22:52

Stanje je moze se reci redovno...tako je skoro svuda..osim na revirima.....
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26298
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Lim - Bijelo Polje   Pet 11 Sep 2015, 07:55

Face90 ::
Samo bih htio da kazem , posto sam isprovociran ...

Osim loše situacije sa salmonidnom ribom u ovom dijelu Lima, prvenstveno lipljenom ko te je Face isprovocirao ...možda način čuvanja i rad ribolovnog kluba ili baš neko konkretno ?
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 884
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Lim - Bijelo Polje   Pet 11 Sep 2015, 08:18

Ja sam ove godine bio na Limu kod Bijelog polja tj Brzavi. Ne da nisam video lipljena nego ni veceg klena od 100 gr. Bilo je izbacivanja par skobalja ali to je to. Zalosno. Mlatio sam 3 dana I nista. Od mosta u Brzavi pa nanize jedno 200m mozda I vise je prelepi preliv tj tereni gde je prelepo pecati ali dzabe. lale je u pravu treba pokrenuti jos jedan revir kad vam je Bog dao reku I prirodu, steta bi bilo da propada.
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide

Broj poruka : 575
Godina : 27
Datum upisa : 26.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Lim - Bijelo Polje   Pet 11 Sep 2015, 15:39

Murino ::
Face90 ::
Samo bih htio da kazem , posto sam isprovociran ...

Osim loše situacije sa salmonidnom ribom u ovom dijelu Lima, prvenstveno lipljenom ko te je Face isprovocirao ...možda način čuvanja i rad ribolovnog kluba ili baš neko konkretno ?

I lose gazdovanje i cuvanje , ribolovni klub nije briga za cuvanje ribe , a realno dva cuvara koja cuvaju lim ne mogu sacuvati od Granice sa Beranama , do Dubrakova , granice sa Srbijom ...plus rijeka Bistrica , plus Ljubovidja , prelijepe rijeke ...ali izgleda da oni ne znaju da prepoznaju potencijal tih rijeka .Ribe se izlovljavaju na svaki moguci nacin , Lipljen se lovi na tirolsko drvce sa sest muva , pastrmka se lovi na zivu ribicu uhvacenu i nabijenu na trokuke i olovo , a zna se da je to najbolji mamac za pastrmku i nema vremena skoro kada ga nece , skobalj se lovi na mrezu ...skobalja pa skoro da nema , lipljena nema ... mozda na svaki kilometar po jedan i to je to ...Klena ima ali srecom zbog toga jer je strasljiv pa osjeti li bilo kakvo lupanje i mlataranje po vodi on bjezi...Svaka riba koja se uhvati mora da zavrsi na rostilju ili kazanu za riblju corbu .Nas par koji se bavimo fly fishingom zovu "mlataci" jer po njima mi mlatimo, mene kada vide na livadi da bacam kada je velika voda misle da sam skrenuo ...govore kako je fly fishing pogodan za rijeke koje nemaju veliko rastinje okolo i razne gluposti.Sto ce ovoga tice mogao bih da pisem narednih deset dana ali koga je briga ...nek se ovo jos malo izlovi sto je ostalo , i lipljene i pastrmke mozemo da gledamo posle samo na Tv-u .
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Lim - Bijelo Polje   Pet 11 Sep 2015, 15:40

Maricfly ::
Ja sam ove godine bio na Limu kod Bijelog polja tj Brzavi. Ne da nisam video lipljena nego ni veceg klena od 100 gr. Bilo je izbacivanja par skobalja ali to je to. Zalosno. Mlatio sam 3 dana I nista. Od mosta u Brzavi pa nanize jedno 200m mozda I vise je prelepi preliv tj tereni gde je prelepo pecati ali dzabe. lale je u pravu treba pokrenuti jos jedan revir kad vam je Bog dao reku I prirodu, steta bi bilo da propada.
E upravo to je mjesto kod Zatona o kome pricam , vidio si i sam ...eto da mi ne das lagat ...mjesta prelijepa , ali ribe nidje. Placko
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Lim - Bijelo Polje   Ned 07 Feb 2016, 17:35

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide