musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Vrbanić Danijel
Visitor
Visitor

Broj poruka : 162
Godina : 46
Datum upisa : 21.12.2013

PočaljiNaslov: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Uto 09 Dec 2014, 21:02

Flyfishing Drava

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj slijed fotografija napravljen je od fotografija ulova mojih prijatelja i mene snimljenih tokom proteklih četiri sezona ribolova umjetnom
mušicom na starom toku Drave kod Varaždina i drenažnom jarku HE Dubrava u Međimurju.

Drenažni jarak umjetno je stvorena voda u svrhu smanjenja razine podzemnih voda u okolini akumulacionog jezera hidrocentrale na Dravi.
Ova voda ima idealne uvjete (konstantni vodostaj i konstantna temperatura tokom cijele godine te obilje prirodne hrane) za razmnožavanje
i brzi rast kalifornijske i potočne pastrve. Po brzini rasta ribe najbolja je salmonoidna voda u Hrvatskoj. Uz gotovo cijelu dužinu kanala
prolazi cesta Čakovec – Koprivnica tako da je pristup vodi veoma komotan, ali cesta malo narušava prirodni mir na vodi. Sve se to brzo
zaboravi kad na mušicu dođe neka od nevjerojatno borbenih riba, kao što su neke od ovih sa fotografija.
Ovom vodom gospodari Savez ribolovnih udruga Međimurske županije, a godišnje dozvole mogu se kupiti u svim udrugama u Međimurskoj
županiji. Dnevna dozvola za ovaj kanal košta 150kn. Može se svakodnevno kupiti na recepciji hotela GOLF u Donjem Vidovcu udaljenom
1,5km od kraja drenažnog jarka. Cijena godišnjih dozvola je za domaće kao i za strane ribolovce 500kn + 100kn za članove koji ne mogu
ili ne žele sudjelovati u dvije radne akcije u udruzi u kojoj su članovi.

Sezona ribolova na drenažnom jarku traje od 01.03 – 30.09. a izvan sezone zabranjen je bilo kakav ribolov na njemu.

Kao što ćete vidjeti na fotografijama su neke od ciprinidnih vrsta riba koje takođe uspješno lovim mušicom na starom toku Drave kod
Varaždina – tokom čitave godine. Ako odlučite isprobati svoju ribičku spretnost i sreću na nekoj od naših voda nadam se da ćete
uživati

Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Uto 09 Dec 2014, 21:03

Nazad na vrh Ići dole
Ermedin
Guide
Guide

Broj poruka : 829
Godina : 29
Datum upisa : 12.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Sre 10 Dec 2014, 16:50

Auuuu, dobar glavonja, Danijele , cestitam cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Sre 10 Dec 2014, 17:08

thanks you  evo još jedan filmić sa početka sezone 2014
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9797
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Sre 10 Dec 2014, 17:13

Odlični ulovi.
Nazad na vrh Ići dole
Bojan_ba
Visitor
Visitor

Broj poruka : 269
Datum upisa : 01.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Sre 10 Dec 2014, 17:55

dobar post Bravo Danijele, super ulovi.
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Sre 10 Dec 2014, 20:16

thanks you

a evo i jedan film za one koji vole mušičariti klena

Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 997
Godina : 53
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Sre 10 Dec 2014, 21:06

Svaka cast odlican video ,po svemu sudeci po Dravi ima kapitalnih klenova Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Ermedin
Guide
Guide

Broj poruka : 829
Godina : 29
Datum upisa : 12.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Sre 10 Dec 2014, 21:25

Bravooo Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Pet 12 Dec 2014, 11:04

thanks you

Nije ni na Dravi stanje sa kapitalnim klenovima baš jako dobro zato je ovakav ulov još vrijedniji.
Ali zato je na drenažnom jarku sa pastrvama odlično jer več dvije godine nije bilo velike najezde
kormorana zbog blagih zima.

Evo još jedan video iz sezone 2013.

Nazad na vrh Ići dole
Krajisnik_BL
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 66
Godina : 31
Datum upisa : 18.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Pet 12 Dec 2014, 19:52

Odlični snimci i ulovi.  cestitam   Boravio sam u par navrata na jarku ako se ne varam tu u blizini bi trebala biti slalom staza, negdje iznad ušća jarka u Dravu? Moram priznati da sam bio iznenadjen hladnocom vode u ljetnom periodu,  baš sam tada razmišljao o ribljoj populaciji ali nisam vidio ni jednu pastrmku. Nizvodno su prelijepi tereni sa dosta ada i rukavaca i savrseni za obilazak camcem, bar ih se ja tako sjećam, ako ove poslednje poplave nisu nesto izmjenile. Da li je kod vas dozvoljen ribolov iz čamca?
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Pet 12 Dec 2014, 21:51

Isti ovakav kanal ima i sa južne strane jezera na čijem se završetku nalazi kajak staza i tamo si boravio.Tom vodom se loše gospodari i ima jako puno krivolova tako da pastrve ima jako malo ali se svake godine ulovi nekoliko riba kapitalnih dimenzija od 3 do 5 kg a bilo je i ulova mladice.Na toj vodi se uspjela održati i potočna pastrva iako je puno rijeđa od kalifornijske.Tim djelom gospodari(slabo) ribolovna udruga iz Ludbrega i nema zabrane
ribolova prirodnim mamcima pa ribolovci koji love podusta(škobalja) kojeg ima jako puno u toj vodi jer se u njoj  mrijesti izlove nažalost i puno pastrva a nema ni zabrane ribolova u periodu mrijesta potočare tako da je čudo što se pastrva uopče uspijeva održati.Spas za ovu vodu je što riba migrira u stari tok drave gdje se skriva u travi i panjevima kojim obiluje taj dio tako da uvijek preživi nekoliko kapitalnih riba koje se uspješno mrijeste te produžuju vrstu.Dnevna dozvola za taj dio je 60 kuna kao i za večinu ciprinidnih voda u Hrvatskoj  može se nabaviti u gostioni Podravske noći u mjestu Hrženica koje se nalazi na početku jezera na južnoj strani.Prije dve godine imao sam plačeni reprocitet u Ludbreškoj udruzi tako da sam lovio i na toj strani ali samo na špinerski pribor i bilo je nekoliko ljepših riba oko 40 cm, ali ove godine nisam bio pa neznam kakvo je sada stanje. Znam samo da je moj šogor ulovio jednu potočaru oko 3 kg u devetom mjesecu. Na kanalu je zabranjeno loviti iz čamca ali na starom toku Drave nije.

[You must be registered and logged in to see this image.]
potočara ulovljena na toj vodi prošle godine
Nazad na vrh Ići dole
Krajisnik_BL
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 66
Godina : 31
Datum upisa : 18.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Sub 13 Dec 2014, 15:13

Hvala na informacijama, malo sam bio dezorijentisan oko tih lokacija, sad su mi mnogo jasniji ovi ulovi pastrmke sa videa.
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Čet 25 Dec 2014, 22:32

Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1437
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   Čet 25 Dec 2014, 22:57

Jel su ovo kanali u blizini Preloga ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi   

Nazad na vrh Ići dole

Rijeka Drava i drenažni kanal akumulacionog jezera HE Dubrava na Dravi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Jezera i sljunkara Čovic Polje Republika Srpska
» Rijeka Bijela
» Rijeka Cijevna
» Rijeka UNA (jedna i jedina)
» Rijeka Bistrica (lijeva pritoka Drine)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: