musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Reka Nišava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći
AutorPoruka
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 392
Godina : 30
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pet 19 Dec 2014, 22:32

Cekaj, jer nisi ti Nisavski duh? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Visitor
Visitor

Broj poruka : 475
Godina : 32
Datum upisa : 10.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pet 19 Dec 2014, 22:38

Nisam siguran kako to tamo hoda, je li ministarstvo daje koncesije udruženjima pa ta ista na osnovu riblje osnove trpaju ribu kao kod nas.
U kakvom su odnosu sekcija i udruženje.
A da se nađe obrazovna institucija koja će kroz praktičnu nastavu izvest te studente i uz pokriće eto simbolično trošak hrane na terenu i agregata i nadgledanje nekog profe sastaviti taj dokument (izmislit toplu vodu al eto bit će naučan pristup), pa se napravi korist ti studenti dobiju praksu, voda ribu.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9716
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pet 19 Dec 2014, 23:06

Madjoni i Clavis,

Sve što ste napisali je tačno. Ipak, stari đed ima način kako da napravi čudo.

Nemojte zaboraviti Moravicu. Ne bih da vas podsećam na "pisamce" koje sam lično ja predao upravi ovog ribolovnog regiona sredinom prošle decenije. Ima ga negde na forumu. Taj revir je na 40 km od centra Niša i mi ga i dalje prilično uspešno kontrolišemo.

Nišava protiče kroz centar najvećeg mušičarskog grada Srbije. E, sad, šta sam naumio, još ne bih da pišem... Laughing

Nešto se tu mrda, a čim bude vreme da se o tome piše - saznaćete prvi, na ovom forumu. ;)

Odnosi MSN sa gradskim udruženjem ribolovaca (jednim od najvećih i najuticajnijih u zemlji) su kao iz neke bajke: mi smo deo njega, a ja (predsednik i osnivač) uvaženi član upravnog odbora. Mogu vam reći da sam vrlo inovativan, pričljiv, a čini mi se i uvažen. Naša sekcija je izjednačena po važnosti sa ostalim sekcijama i pored toga što je tradicija i broj plovkaroša veća, što su uspesi fideraša vrhunski (šampioni države i sl.), što je varaličarska sekcija (koju takođe ja osnovah nekada davno) jedna od retkih u državi... Dobijamo sasvim zadovoljavajući deo budžeta, koji nam omugućava da gotovo uvek budemo jedini na takmičenjima ili sastancima MOSSRS čije kompletne troškove pokriva udruženje.
Sve ideje ovdašnjih mušičara vrlo brzo se predstavljaju upravi, a one koje sam ja svojom rukom ispisao su u 100% slučajeva usvojene. Otud one izložbe, FC prezentacije, FT radionica, FF biblioteka, odlasci na takmičenja, učlanjenje Srbije u FIPS Mouche...

Korisnik voda u ovom regionu je posebna firma i priča. Zove se "Južna Morava Dva". Sa njima sam takođe uspostavio vrhunsku saradnju. Njihova uprava je više puta jednoglasno odobravala moje predloge. Ni kod njih se nije desio slučaj da bilo šta što dođe iz MSN odbiju. Mušičarski "no kill" revir Moravica - jednoglasno, produženje revira (utrostručenje!) - jednoglasno, pokroviteljstvo par mitinga, otvaranja sezone...

E, sad - ima još nekoliko ideja u mojoj glavi koje se mogu glatko realizovati kako u korist mušičara, tako i u korist korisnika. Ove prve ću lako ubediti, ali ovi drugi su pravi "hard level". E, taj deo igre nije baš za svakog... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 392
Godina : 30
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Sub 20 Dec 2014, 12:58

I krajnje je vreme da se nesto promeni, vi u Nisu ste u najboljoj poziciji da nesto preomenite, ako nista bar u vasem kraju.  
Mnogo se ponosis tom Moravicom, a ja sam siguran da mozete mnogo bolje, vama dole treba neka reka tj revir koji ce na najbolji nacin da reprezentuje musicare Nisa... Revir na Moravici to svakako ne moze... Nisava je realna opcija, mada sam ja vise za neku staroplaninsku reku...
Neznam kakvo je raspolozenje musicara u Srbiji ali ja sam zeljan pecanja pastrmki na nekoj planinsoj reci, i mnogo bi pre isao na Staru planinu da pecam pastrmke nego u Crnu Goru da pecam lipljena...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Sub 28 Feb 2015, 07:57

Nema sela pored ove reke gde smrad mog mušičarskog ulova u protekle 4 decenije redovno nije gušio stanovništvo. Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide

Broj poruka : 1609
Datum upisa : 21.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Sub 28 Feb 2015, 09:39

ha ha ha ha ha ha ha ha :king:
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pon 04 Maj 2015, 12:57

Čovek uhvatio na varalicu kod Niške Banje!

Nazad na vrh Ići dole
cakula
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.05.2015

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pon 04 Maj 2015, 13:41

Ima li je 700g
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pon 04 Maj 2015, 21:14

Meni ova riba izgleda kao da ima preko 2 kg.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Uto 02 Jun 2015, 22:11

Teške budale žive među nama Laughing :

Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Visitor

Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Sre 03 Jun 2015, 00:09

debili
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pet 22 Jan 2016, 09:58

Iskopah neke sličke vršljajući po sajtu [You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo nije loše da malo posmatraju mušičari iz južne polovine Srbije, jer među njima u poslednje vreme ima previše onih koji blage veze nemaju šta je ovo. Laughing  Pojavile su se čak i Nišlije-mušičari, koji nemaju pojma gde je (npr) Radov Dol, Crveni Breg ili Ljubatovica. Mnogi noviji mušičari toliko "dobro" poznaju svoju Nišavu, da bih pare mogao da namlatim samo da ih "gajdam" po našoj reci. Laughing
Imaju kombinezone od 400e, štapove od 300e, prsluke od 100e...a Nišava im polu-nepoznata.
Moraću da počnem da zahtevam da, pre učlanjenja u MSN, pokažu osnovno poznavanje reke koja im protiče kroz grad. Laughing
A, možda bi trebalo uvesti i test praktičnog mušičarenja, na kome kandidat za MSN mora da klepne bar 3kg klenova sa Nišave (za popodne) i predoči prijemnoj komisiji. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Visitor

Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pet 22 Jan 2016, 12:41

Raco mnogo je to tri kila za popodne n nisavi nek umlate kilo i to je puna kapa ali da budu svi u meri
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pet 22 Jan 2016, 18:20

Ček' da vidimo kako izgleda tamo gde je duplo manja, u gornjem toku, kod Pirota:

Nazad na vrh Ići dole
Oldsurehand
Visitor
Visitor

Broj poruka : 246
Datum upisa : 16.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Nišava   Pet 22 Jan 2016, 21:11

Odlicni tereni! cool photos
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarskikafe.blogspot.com/

Reka Nišava
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 27 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Reka Katušnica
» Krupajska reka
» Gvozdačka reka ( Zmijska reka )
» Reka Vapa
» Reka Radika - Makedonija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: