musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Sledeći
AutorPoruka
Los_Pecaros
Guide
Guide

Broj poruka : 1614
Datum upisa : 01.04.2009

PočaljiNaslov: Meka   Pon 27 Apr 2009, 15:24

Sasvim korektan i logican prijedlog.

Meka je u CG (gotovo sasvim) istrijebljena... a kako je jos uvijek ima u Nertevi... trebalo bi ici s prijedlogom da joj se obezbijedi nesmetan zivot u tom preostalom eko-sistemu... lipa i "tackaste" ima "dje oces".

E`o .. ja se "kandidujem" (dobrovoljno) da povadim te potocare a neki majstor za lipa neka "pomogne" za njegov izlov! :P
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Aco Ivanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 576
Godina : 48
Datum upisa : 24.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Pon 27 Apr 2009, 15:43

U razgovoru sa Joze Ocvirkom (glavnom facom u Sloveniji kada je rec o ihtiologiji) upravo sam dobio jedan od takvih predloga! Rece: sve osim mekousne i glavatice treba ici vani i osloboditi prostor retkim endemskim vrstama!

Evo jednog pejzaza sa Neretve ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Los_Pecaros
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Pon 27 Apr 2009, 17:26

Vazda spreman za "oslobadjanje prostora" za rijetke endemske vrste !!! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Uto 28 Apr 2009, 02:23

Los_Pecaros ::
Vazda spreman za "oslobadjanje prostora" za rijetke endemske vrste !!! sampion 1

Najbolje da ti pošaljem jedan kombi nikšićana jer su ovi moji usjeli što nije nikom nikad uspjelo da unište dvije vrlo brojne i vrlo sposobne vrste,
lipljena u Gornjoj Zeti i zlatovčicu po jezerima......jedne kukale više nema Placko Ufffff kreten
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Goci
Guide
Guide

Broj poruka : 679
Datum upisa : 06.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Uto 28 Apr 2009, 02:48

Podržavam za lipca, ali je malo degutantno podržati predlog istrebljena autohtone jadranske potočare iz reka jadranskog sliva...

Ja bih pre ovako nešto napisao: dozvoljen neograničeni dnevni ulov lipljana, kalife i potočne zlatovčice, 8 potočare dnevno duže od 25 cm i zabranjeno odnošenje meke.

Ako je ikako pouzdano moguće razlikovati alohtone od autohtonih potočara, i to objasniti prosečnom pecarošu koji nema magisterijum iz ihtiologije,
onda i ove alohtone trutte na listu za odstrel.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide

Broj poruka : 2071
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Uto 28 Apr 2009, 03:07

Koji ste vi Hitleri za ribe, pravi nazi, visa rasa i ostale stvari, pogotovu ovaj Goci ha ha ha ha

Kad nalovite ribe spremamo pastrmke u kiselom mleku !!!
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Uto 28 Apr 2009, 03:10

Šalu na stranu, ali veći je problem što su manje više sve rijeke širom bivše Juge "zagađene" sa potočarama iz Bune nego što ima to malo
lipljena u Neretvi lol!
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide

Broj poruka : 679
Datum upisa : 06.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Uto 28 Apr 2009, 03:24

Preventivno odstreliti svakog Norvežanina koji kroči u Bosnu! Laughing

(jer su oni doneli atlantske pastrve i gajili ih u ribnjaku na Buni)
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Uto 28 Apr 2009, 11:36

Goci,

Dobra ideja, he,he,he :ziveli :

Taj ribnjak na Buni koji je prvi veliki pastrmski ribnjak u bivšoj državi sam po sebi i ne bi bio problem osim što su svi ostali ribnjaci koji su kasnije
nastajali kupovali matične ribe baš tamo.....niko nikad ,govorim o CG,nije počeo kako treba,da podignu matično jato od domaćih riba ....

P.S. Sad ima malo nade, radi se nešto u NP "Biogradska gora"...... skocko
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

PočaljiNaslov: MRIJESTILISTE   Uto 28 Apr 2009, 13:49

NP "Biogradska Gora" je dobio donaciju od "Austrijsko-crnogorskog partnerstva" da izgradi to mrijestilište prošle godine. Na meeting-u u Kolašinu
prošlog ljeta, u organizaciji istog donatora, upriličenom za ribolovačka udruženja sa sjevera CG, dogovoreno je (i objavljeno na zvaničnom site-u
donatora) da se to mrijestiliste koristi za podizanje maticnog jata autohtone pastrmke za poribljavanje u Parku ali i svim vodama kojima gazduju
udruzenja Kolašin, Mojkovac, Berane, B.Polje, Andrijevica i Plav.

Obzirom da su Omar i Nino članovi ovog foruma, bilo bi dobro da od njih saznamo ima li komunikacije s donatorom i Parkom.. ili je sve ostalo na
obećanjima ? Potsjetiću, da je za koordinatora nekih dogovorenih aktivnosti u cilju umrežavanja i dalje saradnje pomenutih udruženja, kao i
ozdravljenja populacije autohtonih riba, izabran Zeljko Obadović. Obzirom da se moj, i vaš, prijatelj profesionalno bavi veoma kompleksnim
poslovima, nije u stanju da isprati sve komunikacije, pa bi bilo dobro da se još neko uključi i pokrene, ponoviću, zvanično već dogovorenu stvar
(ako se to već nije desilo do sada).

Bilo bi jako korisno da se odmah počne dogovarati s resornim Ministarstvom da se sredstva namijenjena za poribljavanje voda ove godine NE
UPLAĆUJU na račun ribnjaka iz kojih su do sada donošene alohtone vrste pastrmki u vode crnomorskog sliva - već da se ona usmjere u ovo
mrijestište ili iskoriste na način za koji Upravni Odbori udruženja misle da je najsvrsishodniji. Civilizacijski je .. više... da se prestane sa sistemskim poribljavanjem te vrste i činjenjem Krivičnog djela, kako je ono okarakterisano Zakonom.

Srdačan pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Kolasin
VIP
VIP

Broj poruka : 1483
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Uto 28 Apr 2009, 18:05

Los_Pecaros ::

Obzirom da su Omar i Nino članovi ovog foruma, bilo bi dobro da od njih saznamo ima li komunikacije s donatorom i Parkom.. ili je sve ostalo na
obećanjima ?

Samo kratko da ne off topikujemo temu

SVE OSTALO NA OBEĆANJIMA !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.net
Los_Pecaros
Guide
Guide

PočaljiNaslov: NOVA TEMA ***   Uto 28 Apr 2009, 19:33

Kako ne bi dalje bili off... otvorena je nova tema: PORIBLJAVANJE rijeka u Crnoj Gori.

Molim te Nino da ponovis kometar, da bi bili u stanju da nastavimo prepisku na ovu temu. Hvala.

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Pon 25 Maj 2009, 15:47

U petak smo ja i moj prijatelj Srdjan, krenuli na dosada za mene nepoznatu rijeku Neretvu.Odredište je bilo Glavatičevo.
Nakon nekoliko sati voznje stigli smo u centar Glavaticčeva oko 9 h.Tu nas je docekao cuvar Senad,koji nas je odmah poveo pored vode
gdje nam je objasnio u kratkim crtama gdje, kako i kad loviti na Neretvi. Iz njegove priče sam zakljucio da ima dosta ribe ali me je visok
vodostaj malo mučio. Srdjan je inače totalni početnik, ali je već predhodno na Gradcu zagrizao mamac pa je sa nestrpljenjem čekao da
se oproba na ovoj rijeci.

Ovo je inače mjesto gdje počinje i završava se ribolov na Reviru Glavatičevo, a i mjesto na kome ce se 6 i 7.06.2009 god. održati miting...

Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Pon 25 Maj 2009, 15:53

Nakon doručka u prirodi spremili smo se i krenuli ka vodi koja je ovako izgledala...

Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)   Pon 25 Maj 2009, 15:59

Nakon dva sata bezuspješnog lova na nimfe i strimere, prešao sam na suve muve i dobio prvu ribu iz Neretve...

Nazad na vrh Ići dole

Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 31Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Sledeći
 Similar topics
-
» Rijeka Neretva (Glavatičevo, Konjic itd.)
» Rijeka Bijela
» Rijeka Cijevna
» Rijeka UNA (jedna i jedina)
» Rijeka Bistrica (lijeva pritoka Drine)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: