musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Bosko Vulevic
Guide
Guide

Broj poruka : 720
Datum upisa : 11.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 27 Apr 2015, 09:33

Bravooo Docekasmo i ovo. Bravooo

Znam da su stvari jako ozbiljne I ljudi rijeseni da stvari postave onako kako treba!

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9495
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 27 Apr 2015, 10:36

Ja sam na kolašinskom reviru gostovao (i bio angažovan da dajem časove mladim lokalnim ribolovcima) od dana kada ga je pre petnaestak godina osnovao upravo Mile Lazarević, čovek koji je i sada preuzeo gazdovanje. Pamtim da je učinio neverovatne stvari za mušičarenje u vreme kada u Kolašinu nije bilo nijednog mušičara (!?). Uspeo je da ubedi svoje sugrađane da njihova omiljena voda treba da se pretvori u revir rezervisan za ribolovce kakvih će u Kolašinu tek biti!
Kasnije je dovodio učitelje mušičarenja da kroz njegov grad rašire mušičarski sport i veštinu. Tako je stvorio i buduće mušičare.

Ako je u tim uslovima uspevao da čini čuda, sada će sa lakoćom vratiti Tari stari sjaj.

To je vizionar, čovek koji je sposoban da pokreće i stvara. Nisam upoznao nijednog drugog Kolašinca koji mu može prići po tim osobinama.

Ali, u jednom periodu je bio gotovo zaboravljen. Oni koji su preuzeli revir (od njega) gurnuli su njegovo ime pod tepih. Kada sam pristigao 2010. na veliki mušičarski miting u Kolašin, sreo sam ga u glavnoj ulici. Zaprepastio sam se kada sam otkrio da on nije čak ni obavešten o tom skupu i lično ja sam ga pozvao i insistirao da prisustvuje događaju za koji je upravo on najzaslužniji. Čovek #1 nije ni znao o čemu se radi.

Upućenima je tada bilo jasno šta će se uskoro desiti sa revirom u Kolašinu.

Hvala Bogu da opet vidimo njegovo ime na čelu tarskih revira. Samo da eliminiše one koji su pokazali da su sitne šićardžije i nesposobnjakovići i Tara će opet zablistati za samo par godina.
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide

Broj poruka : 1571
Datum upisa : 21.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 27 Apr 2015, 14:51

Bravooo Sasa vidim vi se ozbiljno uhvatili u kostac sa prethodnim problemima cheers samo naprijed i nadam se da cete Tari vratiti stari sjaj . cestitam :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mile Lazarevic
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 23
Godina : 63
Datum upisa : 26.04.2015

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Uto 28 Apr 2015, 10:13

Zahvaljujem se svim prijateljima Tare, i našim prijateljima, na lijepim željama. Sav moj trud bi bio uzaludan da u Kolašinu nema dosta mladih ljudi, mušičara, koji su svjesni, da su Tara i Morača bogatstvo koje treba aktivirati. Svjesni smo da treba uložiti ogroman trud da bi se dovele do nivoa kakve su nekada bile, kada smo sa mosta gledali jata riba, kojih je bilo toliko, da je to ličilo na bazen. Međutim, ako smo tada uspjeli, uspjećemo i sada. Naše rijeke, na našu sreću, imaju dva sliva, Jadranski sa Moračom i Mrtvicom, i Crnomorski sa Tarom i Plašnicom. Naša ambicija, i cilj kojem težimo, je da na ove 4 rijeke napravimo revire u ukupnoj dužini od cca 40km. na zadovoljstvo svih pravih mušičara.

Ako bude kako smo planirali u toku sledeće 2016g ćemo organizovati mušičarski vikend na našim revirima
Nazad na vrh Ići dole
http://www.maniro.org
Keno
Guide
Guide

Broj poruka : 545
Godina : 53
Datum upisa : 16.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Uto 28 Apr 2015, 13:35

Jedva čekam da ponovo posetim Taru. cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Stimulator 64
Visitor
Visitor

Broj poruka : 270
Godina : 53
Datum upisa : 16.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Uto 28 Apr 2015, 15:48

Neka Vam je sa srećom, želim Vam puno uspeha na novom početku! Ponekad mora da prodje malo vremena dok ideja ne sazri sasvim i dok se ne okupi prava ekipa entuzijasta koja će se izboriti za napredne i kvalitetne ideje. Priroda će vrlo brzo vratiti sve što se u nju uloži tim pre što se radi o pravoj prirodnoj lepoti i izuzetnom biološkom potencijalu kakav imate. Samo hrabro napred! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Visitor
Visitor

Broj poruka : 423
Godina : 39
Datum upisa : 30.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sre 29 Apr 2015, 14:09

Ogromna voda,ali se može nazreti kako ce biti kad se povuče.

[You must be registered and logged in to see this image.]
novi most

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 24276
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Čet 30 Apr 2015, 11:52

Velika voda, ali miriše na dobro I lake it
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5131
Godina : 31
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Čet 30 Apr 2015, 12:23

Jedva čekam da odpecam meni dosta dobro znanim terenima, od uliva Svinjače pa sve do uliva Plašnice.
Nadam se da se ti tereni nisu mnogo promenili zadnjih par godina.
Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Čet 30 Apr 2015, 18:15

Eko, najvise se promijenio teren iznad starog mosta. Taj dio koji pominjes je skoro isti par decenija unazad.

Duzan sam info:
Ribolov u reviru se obavlja uz dnevnu dozvolu koja iznosi 5e.
Ribolov na slobodnoj vodi se obavlja uz godisnju dozvolu 30e ili dnevnu 5e.
Mozu se odnijeti cetiri ribe,dvije pastrmke i dva lipa.
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide

Broj poruka : 1571
Datum upisa : 21.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pet 01 Maj 2015, 07:48

thanks you Salei :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9495
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pet 01 Maj 2015, 09:03

Hoće li biti poribljavanja ili će se sačekati da divlja riba poraste?
Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pet 01 Maj 2015, 11:26

@mix
U pregovorima smo ma slovencima, ali se pastrmka definitivno nece ubacivati iz svima vec poznatog razloga.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5131
Godina : 31
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pet 01 Maj 2015, 11:30

Kakav je trenutno riblji fond?
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

Broj poruka : 220
Godina : 25
Datum upisa : 19.08.2013

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pet 01 Maj 2015, 18:37

Nazad na vrh Ići dole

Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Fly Fishing only "Tara - Kolašin"
» Fly fishing revir "Tara - Kolašin"
» FLY FISHING TARA (Plašnica, Mrtvica) - KOLAŠIN (accommodation)
» Tara - Mojkovac
» Novi okviri za tablice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: