musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Sasaman
Visitor
Visitor

Broj poruka : 254
Godina : 26
Datum upisa : 19.08.2013

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 16 Okt 2016, 00:07

Klisura.
Olivna nimfa - #18.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 16 Okt 2016, 00:30

Sastavci Tara - Plasnica.

Vlatko P.

Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 16 Okt 2016, 00:35

Za kraj - samo vas gledam. :)

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9716
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 16 Okt 2016, 09:57

Hvala za slike Sasa. Pošto nas zoveš u Kolašin, podseti nas da li je revir otvoren 12 meseci godišnje?
Nazad na vrh Ići dole
Mile Lazarevic
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 30
Godina : 64
Datum upisa : 26.04.2015

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 16 Okt 2016, 10:36

Ranđo, revir je otvoren 12 mjeseci, tako da si uvijek dobrodošao, za tvoju informaciju, nijesu ribe baš tako male, može se zakačiti i 45cm i više, mada ih nema baš mnogo WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
http://www.maniro.org
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 16 Okt 2016, 11:16

Dolazim da protalasam dobro poznate virove, prvom prilikom.

Neka bude ovakvih riba (slikano 2010. na reviru u Kolašinu) i ja ću biti zadovoljan:

Tara je jedna od reka koje najbolje poznajem, tako da neće biti problema. Laughing
Izračunah da sam na njoj bocnuo bar 3000 pristojnih riba. Kad na to iskustvo dodam da sam se u međuvremenu dodatno izveštio, prisutni lipljeni i pastrmke će "pomreti" od straha kad me vide. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 16 Okt 2016, 19:51

Mix, Mile je vec odgovorio na pitanje, a bice ovakvih riba kad dodjes. ;)

Ova nova generacija se ne plasi, evolucija je ucinila svoje. :D
Nazad na vrh Ići dole
Vex
Visitor
Visitor

Broj poruka : 151
Godina : 38
Datum upisa : 10.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 17 Okt 2016, 02:52

Zamolio bih da neko objavi ovogodišnje musicarenje na Tari tj celokupno pecanje u ovoj sezoni kako je prošao i da li se riba u odnosu na 2015 god malo uvećala,porasla koji su proseci ribe itd. Tara je prelepa reka koja zaslužuje pažnju nas muzičara. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26279
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 17 Okt 2016, 08:44

Ja ću ponoviti statistički podatak sa medjunarodnog JAD - POD KUP-a održanog u julu mjesecu u Kolašinu!

Za 1,5 dan takmičenja ulovljeno je: 693 kom. mjerne ribe (iznad 20cm.). Ako ovoj cifri dodamo 10-20 % ulovljene ribe ispod mjere koja naravno nije ušla u ovu iznetu cifru pa plus jedan dobar procenat ulovljenje ribe koja je "spala prilikom vadjenja" i sl. pa to podijelimo sa brojem takmičara, dobićemo najpribližnije kvantitet ribljeg fonda u ovom dijelu rijeke Tare.

Ukupan br. svih učesnika na KUP-u je bio 48.(takmičara). Znači da je otprilike samo po ovom osnovu : broj uhvaćenih riba:  oko 14-15 kom. po jednom čovjeku, pa plus dodamo odredjeni procenat ribe ispod mjere i broj ribe koja je "spala" sa (barbless) udica ... dolazimo do cifre od preko  20.riba po ribolovcu.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Vex
Visitor
Visitor

Broj poruka : 151
Godina : 38
Datum upisa : 10.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 17 Okt 2016, 17:19

Nije mi iznenadilo da mi Murino ti odgovoris stvarno ha ha lepi podatci i ovo je prv a god da sam ja preskocio Taru ..znaci naredna opet tamo ..
svaka cast samo napred pa da bude opet ona stara i jedinstvena ... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Fandjolfc
Visitor
Visitor

Broj poruka : 197
Godina : 37
Datum upisa : 02.05.2012

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 17 Okt 2016, 18:12

Moze li mi neko reci koja je cena dnevne dozvole za nas iz Srbije?
Nazad na vrh Ići dole
Mile Lazarevic
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 17 Okt 2016, 21:45

Cijena dnevne dozvole je 5 evra ove godine, za iduću još nije određena
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1104
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 17 Okt 2016, 22:25

Ja bih vam predlozio da cenu dozvole podignete bar na 10eura, da se potrudite da sacuvate ribu koju imate da poraste, da se razmnozi, ako je moguce jos malo poribite i da podignete cenu na 15-20eura da bi taj revir mogao da zivi, da se cuva, odrzava, cisti, poribljava. Ja sam pre cetiri godine vodio grupu Svajcaraca prijatelja, da se upoznaju sa Crnogorskim vodama, obisli smo Kolasin i Plav, istina da stanje nije bas bilo zadovoljavajuce, prakticno lose, posebno na Tari, ljudi su ipak ostali pri misljenju da za koju godinu ako se nesto promeni, ove reke imaju potencijal. Ja verujem da ce reviri u CG zaziveti mnogo bolje i brze nego u Srbiji, koja konstantno propada. Poslednjih godina pojavljuju se ljudi koji obecavaju: E sad, sad ce bude Rzav ko Ribnik ili Djetinja ko Bohinka....od toga nema nista, verujem da kod vas nije ovakvo stanje. Ja sam pre cetiri godine malo "naseo" na price, slike jedne ribe iz vise uglova, staru slavu Tare itd. pa pozvao ljude da zgaze 1500km da pecaju tamo gde nikada nisu pecali, medjutim, ispaljeni smo za sve pare. Plav je cak imao ribe, previse one sitne od koje nije moglo da se ulovi veca, ali i te sitne je neko morao da izmresti, medjutim lom i otpad kraj vode nije bio sa ponos, posebno plovkarosi koji bacaju masu plovcima preko kanapa i bombarduju hlebnim kuglama. Verujem da ce se to promeniti, pa da ponovo dovedemo Svajcarce, verovatno i jos mnogo Svajcaraca, jer vole ljudi da vide nove terene, ali i da im se ponudi da ulove, lepo se osecaju i ugoste.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 17 Okt 2016, 22:57

Šumadinac, 2012. je i za Plavljane i Kolašince "praistorija". To što pišeš je istina, ali za 4-5g reviri su se neverovatno mnogo promenili nabolje. Jednostavno, toliko vremena je dovoljno da se dimenzije riba i njihov broj udvostruče!

Dovoljno je da pratiš forum i izveštaje svih nas koji posećujemo CG. Nije to nikakva reklama, većina posetilaca je vvvrrrrllloooo zadovoljna.
Nazad na vrh Ići dole
Mile Lazarevic
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 17 Okt 2016, 23:19

Mi u Kolašinu smo zadovoljni brojnim stanjem ribe, čak se brojnost povećava i u tzv slobodnim vodama, npr Ivica i Vlatko su za 3-4h ulovivili u slobodnim vodama 30kom, sve oko 30cm, nama ovdje možda nedostaje više onih dužih preko 40cm, ali i to će uskoro biti. Takođe, iduće godine otvara se mušičarski revir 5-6km na Morači. Nadamo se da ćemo dobiti organizaciju Svetskog prvenstva 20. ili 21g i tada će biti pčišćene rijeke i obale, i probijene staze, sve ovo će omogućiti prijatan boravak svakom ribolovcu

Nazad na vrh Ići dole

Fly Fishing zona "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 11 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Fly Fishing only "Tara - Kolašin"
» Fly fishing revir "Tara - Kolašin"
» Fly fishing zona Plašnica (pritoka Tare kod Kolašina)
» FLY FISHING TARA (Plašnica, Mrtvica) - KOLAŠIN (accommodation)
» Tara - Mojkovac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: