musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
Sasaman
Visitor
Visitor

Broj poruka : 228
Godina : 25
Datum upisa : 19.08.2013

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pon 17 Okt 2016, 23:56

Sumadinac, prvom prilikom da dodjes u CG i jos jednom prodjes Kolasin i Plav. :)
To je sigurno bilo kako kazes, ali kao sto je Mix rekao, to je praistorija. A nadam se sad da nas nista nece zaustaviti. :)

Ja vikendom pecam na Tari (skoro svaki vikend), zavisno od posla jer radim u Podgorici.
I svaki vikend veoma zadovoljno se vratim kuci, a meni licno nema nista milije no da vidim sjaj i ponovno vracanje Tare.
Tari sam zahvalan za to sto konstantno napredujem u ovoj "filozofiji", jer imam gdje i imam s kim.
A ja cu to vratiti njoj kako mogu, znam i umijem.

Zaboravih sa vama da podijelim jedan fin snimak, ovome treba prisustvovati uzivo,
jer sve sto se vidi na snimak, bilo je jos x100 sto se ne vidi. :)
Kada sam prekinuo snimak i malo sjedio i gledao, posle par zabacaja i par jako dobrih skidanja,
uhvatio sam mladicu oko 50cm na mrava #22, (slika koju sam podijelio sa vama), spakovao se i ostavio ih da se hrane u miru. :)

Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2098
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Uto 18 Okt 2016, 23:23

Deluje bas lepo !!
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1128
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Uto 18 Okt 2016, 23:44

Iskren da budem nisam odusevljen ovim klipom hranjenja lipljana...ne sumnjam da je tu bilo vecih riba ali ovo sto se vidi u prvom planu su sve upaljaci....ima simpatican klip koji je MIx snimio i postavio u temi Sava Slovenija....ne moze da se poredi....

Medjutim nije sve kako se cini....pa mnogi ribolovci koji usu pecali u CG govore kako su ribe krupne (zadnjih par godina) za razliku od pre 5-6....uz ostale troskove i cene mislim da bi dobro pecanje bilo ne tako skupo sta moze da ponudi Tara i LIm.....

Samo smece da resite.....
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sre 19 Okt 2016, 08:23

@predrag,

Ovo sto vidis na klipu da se javlja - 90% su ribe 20-25+, ne bas "upaljaci", vecina ribe prelazi takmicarsku mjeru od 20 cm. Sa lijeve strane, kako krece dubina javljale su se vece ribe. Tu dje ti vidis da su "upaljaci" tu je uhvacena mladica na suvu, kupljenje identicno kao ti "upaljaci". Klip nije mjerilo velicine no kolicine, a napisao sam da se na klipu nista ne vidi sta se vidjelo uzivo. :)
U pitanju je sitni mrav koji je pao na vodu, cijela zavjesa, tako da u toj situaciji po znakovima kupljenja na vodi suditi velicinu ribe koja kupi u tom trenutku - jako tesko... Jos po klipu.

A kao sto vidis naslov teme je - Novi Pocetak. ;)
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1074
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sre 19 Okt 2016, 09:49

Jel ovo onaj vir ispod mosta?
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sre 19 Okt 2016, 10:18

Jeste, sastavci Tare i Kolasinske rijeke.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2098
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sre 19 Okt 2016, 10:18

Nije uopste bitna velicina ribe, bitno da je ima u velikom broju, da reka ima potencijala i da se ta riba ocuva.

Centimetri ce doci sami od sebe iz godine u godinu a uopste nisu ni presudni za uzivanje na vodi. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
89kobra
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 4
Godina : 27
Datum upisa : 14.07.2015

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pet 28 Okt 2016, 20:34

Planiram obilazak kanjona Tare pa me zanima da li sezona pocinje 1.Aprila ili je moguc ribolov i u Martu?
Puno pozdrava iz Jagodine!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sub 29 Okt 2016, 16:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1074
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sub 29 Okt 2016, 17:47

Mene brine sto se sve desava ispod tog mosta tj. U tom viru. Tako je bilo i 2012. Bilo je ribe samo u tom viru, kilometar gore i kilometar dole, nismo videli zabu.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9562
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sub 29 Okt 2016, 19:19

89kobra ::
Planiram obilazak kanjona Tare pa me zanima da li sezona pocinje 1.Aprila ili je moguc ribolov i u Martu?

Pošto niko drugi ne odgovara, tu sam ja, stari tarski mušičar. Laughing

Kobra, plan ti nije baš dobar, ako misliš da komforno mušičariš. U to doba godine uslovi za mušičarenja u kanjonu Tare uglavnom su veoma nepovoljni. Visoka je voda itd. Po mom iskustvu, kanjon je dobar tek kad se svi snegovi istope i sve dooobro ocedi. U Kolašinu sezona počne mnogo ranije i traje jedno 2 meseca, pa tek onda u kanjon. Obično je tako.
Nazad na vrh Ići dole
89kobra
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 4
Godina : 27
Datum upisa : 14.07.2015

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sub 29 Okt 2016, 19:50

Mixmaster ::
89kobra ::

Pošto niko drugi ne odgovara, tu sam ja, stari tarski mušičar. Laughing

Kobra, plan ti nije baš dobar, ako misliš da komforno mušičariš. U to doba godine uslovi za mušičarenja u kanjonu Tare uglavnom su veoma nepovoljni. Visoka je voda itd. Po mom iskustvu, kanjon je dobar tek kad se svi snegovi istope i sve dooobro ocedi. U Kolašinu sezona počne mnogo ranije i traje jedno 2 meseca, pa tek onda u kanjon. Obično je tako.

Hvala Mix na odgovoru!
Ako sam dobro razumeo ti mi u Martu preporucujes revir u Kolasinu?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9562
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sub 29 Okt 2016, 20:46

Pa, ako baš mora marta, u Kolašinu ćeš se lepo provesti ako ne bude hladno i ako ne krene topljenje nekog snega ili kiša itd. Može da se desi da "nabodeš" dobru vodu i prijatno vreme, a onda neće biti problema.

Ipak, prime-time ti je jun-jul.
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sub 29 Okt 2016, 21:23

@Sumadinac, pricas o 2012 godini. Mislim da je 2016, uskoro i 2017. Ne radi se sve oko tog vira ispod mosta.
Kao sto sam rekao, trebas da dodjes, da posjetis pa onda tek da brines. :)
Nazad na vrh Ići dole
Bosko Vulevic
Guide
Guide

Broj poruka : 729
Datum upisa : 11.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sub 29 Okt 2016, 21:30

Aj sto se navalio Sumadinac, odmori malo jadan..
Nazad na vrh Ići dole

Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 12 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Fly Fishing only "Tara - Kolašin"
» Fly fishing revir "Tara - Kolašin"
» FLY FISHING TARA (Plašnica, Mrtvica) - KOLAŠIN (accommodation)
» Tara - Mojkovac
» Novi okviri za tablice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: