musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
AutorPoruka
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5132
Godina : 31
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Sub 29 Okt 2016, 22:35

Taru sam zadnji put posetio 2012 godine...
Ranijih godina sam tamo bio redovan, redovniji nego na Lim...
Da je imalo ribe imalo je, i to bas dosta ribe...
Od sastavaka sa Plasnicom pa sve do jedno kilometar iznad mosta prepecao sam je i na svakom mestu sam imao ribe, negde manje negde vise ali bilo je.
Planirao sam bio i ove godine obilazak ali obaveze, ne stize se, ali imam je u vidu naredne godine.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1074
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 30 Okt 2016, 10:59

Bosko Vulevic ::
Aj sto se navalio Sumadinac, odmori malo jadan..

Tebi ako je dosadno da citas moje komentare mozes da ih blokiras!!! Vidim da si operisan od srama pa ti sve jedno i ovako pises. Iz tog razloga tebi ne mogu da objasnim kolicinu licnog srama koji sam doziveo, nasedajuci na price, slike i ovakve snimke, pa ispricao utisak prijateljima iz Svajcarske da zapucaju 1500km da ih upoznam sa Crnogorskim rekama koje su izuzetne. Ja sam 2011 bio na Tari jedan dan i solidno pecao, zbog kise nisam isao mnogo daleko, ali 500m iznad mosta i bilo je ribe, ne toliko kao ispod mosta, ali je bilo....Doveo sam vrlo uticajne goste, poslovodju najpoznatije FF radnje u CH Hebeisen. Ljudi se bave i organizovanjem FF tura svuda po svetu i godisnje ozranizuju preko 100 tura od Aljaske, Kanade, Norveske, Finske, Slovenije....pozeleo sam da i vase vode uvrstimo u aranzmane, da vase komsije izdavajuci apartmane i usluzujuci strance po restoranima, zarade dodatan prihod. Docekali su nas nismo ni izkoracili iz auta da nam naplate po 10e dozvolu i kad su pare uzeli rekli pecajte samo ispod mosta, gore i dole nema nista.....Jel to revir, jel revir musicarski gde ti platis 10e dozvolu, a neki vatrogasci ti dodju izmedju kanapa bacaju vaser kuglu i deru se kao magarci...to je bilo sramno Bosko, jos sramniji tvoj komentar, jer neke stvari ne mozes da razumes ili neces da razumes. Da je bilo iole ribe kao nekoliko godina pre, da je revir uredjen, da se to ustali. Stranci nisu balkanci, oni hoce da se lepo osecaju i ne budu pod stresom, a sa njima dolaze hiljade i hiljade eura koji bi punili vas budzet i dzepove lokalnih ugostitelja. Bosko ako ti sada nisam priblizio pricu, onda ti ja ne mogu pomoci! Svako dobro ti zelim.

Poucen takvim iskustvom, slede i ovakva moja pitanja i ovakvi komentati. Jer ne shvatam kako drugacije obmanut covek treba da se ponasa!!!

Sasaman vrlo rado cu posetiti Taru i Plav sledece godine, naravno sam da se uverim u tvoje price. A sto se tice Plava od mnogo ljudi sam cuo da je dobro i da ima ribe, pa cu ponovo doci.

Meni je Kolasin na 120km kao do Perucca, Plav nesto malo dalji, ja te dve reke smatram kao svoje i bio bih srecan kada bi blistale da imamo jos destinacija u okruzenju!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 24284
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 30 Okt 2016, 11:46

Šumadinac!

Dvije stvari previdjaš... i ponavljaš se ... iskreno vjerujem da nije namjerno !

Naslov teme govori više od svega, jer čim je bilo novog početka nešto nije bilo u redu sa ovim dijelom rijeke Tare.
Period kojeg navodiš (2012) sa godinom prije i par kasnije obilježilo je mnoštvo ružnih stvari oko prava na gazdovanje nekoliko rib.klubova iz Kolašina, pa su kao što to uvijek biva taj vakuum iskoristili ribokradice i ispraznili revirski dio rijeke u i oko Kolašina.

Prije izvjesnog vremena ovaj dio rijeke Tare u Kolašinu je dodjeljen na gazdovanje privatnoj firmi"Maniro",
g dina Mila Lazarevića, sa vrhunskom ekipom koja će u narednom periodu sigurno napraviti kvalitativne pomake.
Jedan od tih koraka je i participacija za dodjelu organizacije svjetskog prvenstva, a to je moraš priznati nemoguće bez nekih preduslova, a jedan od njih je da te vode imaju ribu. Ako se zna da je na čelu tima koji vodi mušičarski dio, vicešampion svijeta u flyfishing-u Nikola Nino Trebješanin, onda ovom projektu (NOVOM POČETKU) daje težinu i odredjuje da stvar ide u ispravnom smjeru.

Što se tiče rijeke Lim, u dijelu kod Plava ... ili misliš da je ovo sa prikazom svakodnevnih ulova fatamorgana i namještaljka pa moraš da pitaš neke ljude da ti oni kažu da li ima ribe ili nemaš dobre namjere ovdje na forumu ...ali to ostavljam tebi ...
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1074
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 30 Okt 2016, 18:47

Murino hvala na detaljnim informacijama, ove detalje nisam propratio. Budimo realni, ti na forumu kao administrator ne mozed da sankcionises pojedine ribolovce koji slikaju jednu ribu iz vise uglova, okrecucu se za 180 stepeni. Takvih ulova je mnogo na forumimam sa nasih prostora.Takav odnos izaziva sumnju, jer mnogo puta takvi postupci cesto budu smesni. Ja i mnogi drugi nasedamo na takve price, fotografije slikane iz uglova sa stapom bacenim dosta iza da bi ribe bile vece. Takav odnos izaziva sumnju kod ljudi koji provaljuju o cemu se radi. Ne znam sta bi drugo trebalo uraditi nego raspitati se jer sam ovo vec doziveo. Moje namere su da sve bude transparentno, ne namesteno itd. Medjutim svako ima pravo da postavlja sta hoce, da se okrece i okrece ribu, snima i slika sta hoce. Moje je pravo da li cu to da verujem ili ne. Moje namere su dobronamerne i mogu da pomognem u promociji Crnogorskih reka i da privucem najbogatije ribolovne turiste iz Evrope, ali moras da budes suguran sta se nudi, a to cu se licno uveritu naredne sezone. Ja nisam prevarant i mislim ono sto govorim, pa se nadam sa si me razumeo kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

Broj poruka : 220
Godina : 25
Datum upisa : 19.08.2013

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Ned 30 Okt 2016, 22:03

@Sumadinac,

ne znam je li upuceno mene to sa stapom, jer pisete na temu dje ja kacim svoje "ulove" koji nisu reprezent velicine.
Ja ribe ne gledam po velicini i kilazi, sto se vidi po mojim slikama. Moje slike su iskljucivo jedan vid umjetnosti, volim da slikam, ne gledam oce li ta riba ispasti veca/manja. Ja ribe predstavljam u nekom drugom svijetlu, ljepsem, ne kao trofej/plijen ili kao reklamu.
Za to neka kace neki drugi ljudi svoje slike, ako koga zanima velicina ribe - moje slike ne predstavljaju to, tako da moze da ih preskoci. ;)
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

Broj poruka : 2499
Godina : 42
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK    Pet 02 Dec 2016, 20:42

Saša, lijepo me je oraspoložio tvoj post.
Tako sam ja pisao prije mnogo godina, a iskreno da kažem, tako I sad mislim.
Uživaj u mušičarenju druže, I uradi još mnogo lijepih fotografija.
Imao sam lom noge prije mjesec dana, pa još ležim. Čim se oporavim eto me na revir da pecamo zajedno.
Veliki pozdrav za sve ljubitelje revira na Tari.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com

Fly Fishing only "Tara" - Kolašin - NOVI POČETAK
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 13 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Similar topics
-
» Fly Fishing only "Tara - Kolašin"
» Fly fishing revir "Tara - Kolašin"
» FLY FISHING TARA (Plašnica, Mrtvica) - KOLAŠIN (accommodation)
» Tara - Mojkovac
» Novi okviri za tablice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: