musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Reka Radika

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Mungos
Visitor
Visitor

Broj poruka : 204
Godina : 48
Datum upisa : 06.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Pet 01 Jan 2010, 22:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Pet 01 Jan 2010, 22:58

Ova rijeka mi se jako svidja.Slike koje je postavio Tole i Gaga su stvarno odlične.

Ovaj donji tok je odličan za mušičarenje. cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Mungos
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Sub 02 Jan 2010, 00:17

Saša drago mi je da ti se svidja ova prelepa reka i mogu ti reći da je odlična za mušičarenje jer celim tokom ima potočnu pastrmku i to primerke
koji zaslužuju svaku pažnju.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5171
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Sub 02 Jan 2010, 13:24

Mungose, rijeka mi se baš svidja, prelijepa je... cool photos
Imaš li neku sliku pastrmke iz nje?
Sigurno ima makedonskih?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9716
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Sub 02 Jan 2010, 13:55

Opasna reka, ali sam siguran da nema makedonskih pastrmki, jer Radika pripada Jadranskom slivu.
Njene vode slivaju se ka Skadarskom jezeru, isto kao Morača.

Nekada je bilo i glavatice.
Nazad na vrh Ići dole
Mungos
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Sub 02 Jan 2010, 18:42

Ervine Mix je potpuno u pravu u ovoj reci ćeš zateći samo autohtone vrste pastrmki, odnosno one prave potočare dok makedonke koje pripadaju
egejskom slivu uopšte nema u Radiki.

To je i jedan razlog više da je za mušičare ova reka pravi raj!!!
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5171
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Sub 02 Jan 2010, 22:54

Mix, Mungose, hvala na odgovoru....
To sam pomislio na osnovu toga što jednim delom protiče kroz Makedoniju, a nisam pogledao kojem slivu pripada.... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Tolefly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2011'

Broj poruka : 891
Godina : 45
Datum upisa : 02.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Ned 14 Avg 2011, 17:19

Još malo fotki iz gornjeg toka Radike...

Lepotice iz Radike - Jadranski sliv.

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9716
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Ned 14 Avg 2011, 23:26

Pastrmke su debeljuškaste i ne baš sitne. Mogu da zamislim koliko je uživao Tolefly loveći ih na ovoj prelepoj visoravni.
Nazad na vrh Ići dole
Tolefly

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Pon 15 Avg 2011, 08:34

Tako je Mix, prava uzivancija i divljina.Posebno zanimljiva činjenica je ta što 30-tak km na sve četiri strane nema bukvalno nikakve civilizacije,samo bačije i čobani, kao što sam i na početku ove teme napomenuo ovo je tromeđa Srpsko(KiM)- Makedonsko -Albanske teritorije.
Kao što i fotke pokazuju pastrmka ovog varijiteta je jako lepa i borbena riba, samo što je verovatno zbog velike nadmorske visine ( 1500/1700mnv) AKTIVNOST gotovo uvek pod znakom pitanja-i kad proradi to je jako kratko.
Pecao sam primerke do 500gr mada sam viđao i mnogo veće komade .
Nazad na vrh Ići dole
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'

Broj poruka : 1811
Godina : 28
Datum upisa : 02.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Pon 15 Avg 2011, 11:42

Stvarno fantastična reka, Tole! cool photos

Za mene apsolutno nesvakidašnji ambijent, zelena visoravan, prelepa reka i pastrmke - jadranke... Fantazija!

Tole, da li su produktivne imitacije kopnenih insekata na Radiki?
Nazad na vrh Ići dole
Mekousna
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 39
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Pon 15 Avg 2011, 14:24

Predivno! Čestitke na ulovu i finim slikama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mekousna.blogger.ba
Tolefly

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Uto 16 Avg 2011, 08:41

Ambijentalne vrednosti i kao i niz specifičnosti čine ovu reku čarobnom, uostalom ovag gornji tok je bio i najdraža destinacija pokojnog Andrije Urbana " Reka uspomena ".U svom petogodišnjem iskustvu sa ove reke otkrio sam mnogo bitnih detalja: bogastvo ribom.krupnoća ribe.entomološke karakteristike itd,ali kao i svi mi koji pripadamo svetu Fly fishinga i pored jako studioznih pogleda na reku i ribolov opet je mnogo toga nepoznanica.Međutim jedan od razloga što još bolje nisam upoznao ovu reku je onaj pridev " RIZIČNO" jer nisam uspeo da na ovoj teritoriji ostanem duže , pre svega mislim na kampovanje ili barem predvečernje pecanje- mislim da bi se tek tad dobila prava slika posebno na suve mušice.
Uzorkovanjem želuca nekih riba ( uz pomoć neke improvizovane pumpice) dobar procenat hrane u periodu Jul-Avgust pripada kopnenim insektima posebno Skakavcu- međutim svi moji pokušaji da preko dana izmamim neku lepoticu na suvu mušicu su bili bez posebnih rezultata, većinu pastrmki sam upecao na imitacije sa perlom ili neke od mojih varijanti Čeh-nimfe.
Nazad na vrh Ići dole
Fruk
Visitor
Visitor

Broj poruka : 142
Datum upisa : 25.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Uto 30 Avg 2011, 01:38

Tolefly ::
Ambijentalne vrednosti i kao i niz specifičnosti čine ovu reku čarobnom, uostalom ovag gornji tok je bio i najdraža destinacija pokojnog Andrije Urbana " Reka uspomena ".Međutim jedan od razloga što još bolje nisam upoznao ovu reku je onaj pridev " RIZIČNO" jer nisam uspeo da na ovoj teritoriji ostanem duže , pre svega mislim na kampovanje ili barem predvečernje pecanje- mislim da bi se tek tad dobila prava slika posebno na suve mušice.

Tole, tvoji ulovi sa Radike su za respekt!
Odlicno znam kako je tu riba divlja i kako je tesko uloviti.
Carobna rijeka i nestvarni tereni, ja bih jos dodao - duz citavog toka.

Nazalost, ovaj pridjev koji si spomenuo je djelimicno tacan i vrijedi za odredjene dijelove toka Radike.
Na jednom od jednako lijepih terena sa makedonske strane, ja sam probao predvecernje pecanje - i bio uhapsen, naivni bosanski turista Laughing
Zanio sam se prateci vecernji skok i odlutao gdje ne treba, sam sam kriv ali na kraju se sretno zavrsilo.

Srecom, postoji mnogo terena, takodje u Makedoniji, za koje znam da se mogu bez ikakve bojazni posjetiti.
Naravno prije posjete ovoj rijeci treba se informisati a putovanje i kretanje dobro isplanirati.
Uz tvoje slike nema se sta vise dodati, ko zeli divlju ribu i netaknutu prirodu, ova rijeka je san.

Pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 997
Godina : 53
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Reka Radika   Sub 09 Feb 2013, 10:02

Dobio sam asik aber a ja ti nemogu doci.
Jos drljavih ociju,uz zevajuce pozdrave i klimatanje glavama okupili smo se na raskrsnici mesta Zur, zuriti,sam naziv ima simbolicki znacaj,samo njeno ime u meni budu nekakav erotski nagon i jos vecu zelju da se upoznamo.Kako smo se jedva okupili strpavsi se u terensko vozilo krenuli smo zmijolikim putem Koritnika prema Dragasu,mesto je malo i uglavnom u njemu zive Goranci koji i danas ne kriju da su poreklom Srbi i da su od pamtiveka ziveli na mocnom Pologu.Neka predanja govore da je Dragas dobio naziv po srpskom despotu Konstatinu Dragasu,ciji su i bili ovi posedi.No kako smo se tu okrepili uz par socnih psovki jer ionako bez toga jutro nam nebi bilo orginalno i naski.Nastavismo put, u samo rano praskozorje prodjosmo kroz selo Brod,kako isto prebrodismo,vec se u daljini kroz vrhove Sare promaljaju zraci i svetlost zivota.Kako vreme odmice u polusnenom stanju , zatvorenih ociju na licu osecam sare razigranog sunca koja u meni izaziva radost decacku.Otvorim oci,oko mene vrhovi Sare u trenutku strah se prozima niz kicmu,osecam pogled njihov tezak,pomislim, to su bogovi koji mi kroz prizmu secanja salju pozdrave mojih predaka.Ipak sve to u meni izaziva nelagodnost,potistenost i neku vrstu posramljenosti kao da nisam dostojan da gazim na ovoj svetoj zemlji.Vrhovi Zar planine su ispred naseg lica a mi se jus malo kotrljamo obroncima Koritnika posmatrajuci reku Ljumu,koja krivuda i sece planinu ne obazirajuci se na njen bol i nosi bujicavim tokom sve pred sobom u zaborav ka gradu Kuksu, koji se nalazi u Belu Goru.Konacno nas bezobzirni vodic i vozac se smilovao i stao na jednom od platoa ovom bogom danam mesta.Izlazim i kasljem ,moja smezurena pluca tesko podnose blagostanje cistog vazduha,ovakva ozonirajuca okolina za mene deluje kao zatvor,apsana proklete nedokucive mladosti i neznanja.Sav slinav i presavijen ugledah cvet ispred sebe,to u menu probudi snagu ,te polako uz dubok oprez ispravljam kosti,dok mi pogled pilji ka vrhovima Zara,kao da sam dobio samar i najednom se probudio ugledavsi ovako ubog, princezu ispred sebe,postidjeh se te oborih ponovo pogled ka zemlji,utonuh u sare trave i cvasti socnog zivota i duse ove mocne zemlje.
Ludi musicar iz kace vremena........................Bah
Nastavice se.
Nazad na vrh Ići dole

Reka Radika
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Reka Radika - Makedonija
» Reka Radika
» Reka Radika (Makedonija)
» Reka Katušnica