musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26517
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Pon 10 Okt 2016, 20:00

Šampioni u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji !

Poljaci

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Pon 10 Okt 2016, 20:01

Još par (ne)oficijelnih fotografija sa prvenstva ...

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Pon 10 Okt 2016, 20:02

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Pon 10 Okt 2016, 20:05

Uz ovu lijepu fotku sa Lupave, bilo bi lijepo da neko od članova foruma-direktnih učesnika, da da svoje mišljenje o tek završenom prvenstvu.

Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Visitor
Visitor

Broj poruka : 474
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Pon 10 Okt 2016, 22:10

Murino ::

Na sta se ova hvata? Suhu ili..?
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide

Broj poruka : 576
Godina : 27
Datum upisa : 26.04.2012

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Uto 11 Okt 2016, 00:00

Ona se hvata na strimer,sa velikom glavom skocko
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide

Broj poruka : 1444
Godina : 39
Datum upisa : 28.12.2010

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Uto 11 Okt 2016, 11:25

Mislim da je glavno da ima dovoljno CDC u novčaniku...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9763
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Uto 11 Okt 2016, 11:31

Heheh, pravi ste mužjaci svoje vrste. Kidisali biste na svaku zgodnu ženku. Polako, smirite malo hormone. Laughing

Devojka došla na mušičarsko prvenstvo. Da je sreće, ovakve bi češće šetale po našim revirima. Zato ne treba prenagljivati sa reakcijama. Hajde da ih pustimo da ušetaju u naš svet, pa kad se malo "namnože", onda treba razmišljati o "lovu".... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Bojan_ba
Visitor
Visitor

Broj poruka : 269
Datum upisa : 01.07.2013

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Uto 11 Okt 2016, 12:48

Pa evo da pokusam da opisem nase iskustvo i utiske iz Poljske.
Jedno prelijepo iskustvo, prije svega takmicarsko. Voda dosta zahtjevna za ribolov, nikakve slicnosti sa nasim rijekama na kojim pecamo. Ne moze se reci da je mutna, ali je dno takvo da jednostavno se ne vidi dje se gazi. Jednog trenutka si u dubini vode do koljena, a narednog koraka propadas do grudi. Ima mnogo obaljenih stabala u vodi, sto je dodatno otezavalo kretanje. Sto se tice ribljeg fonda, ribe ima u solidnom broju. Lipljen je uglavnom manji, 23-33cm, pastrmke ima mnogo ali se nije bodovala!!!
Organizacija je bila na nivou, po meni idealna. Kontrolori su vrhunski odradili posao, veoma ozbiljno i profesionalno.
Momci CG reprezentacije su u tim teskim uslovima lovili solidno, ali naravno da smo mogli vise. Takmicarska konkurencija bila je prejaka, vrlo je tesko izaci na kraj sa Poljacima, Cesima...
Eto to je u kratkim crtama to neko moje vidjenje prvenstva. Vjerovatno ce me Bosko dopuniti. Hvala svima koji su bili uz nas i pratili desavanja sa prvenstva. I naravno za naseg Cicka, velika zahvalnost!!!! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 898
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Uto 11 Okt 2016, 14:16

Momci svaka vam cast vi ste samim ucescem nasi sampioni :)
Nazad na vrh Ići dole
Bojan_ba
Visitor
Visitor

Broj poruka : 269
Datum upisa : 01.07.2013

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Uto 11 Okt 2016, 14:23

Hvala puno! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Bosko Vulevic
Guide
Guide

Broj poruka : 746
Datum upisa : 11.04.2011

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Uto 11 Okt 2016, 20:50

:) Jeste djevojka je dosla na zatvaranje prvenstva. Ova ljepotica je prosla pored nas sa nekim primrsavim momcicem. Naravno da smo je zapazili. Majku mu, na ovoj fotki izgleda tako krupnije i starije a ja sam stekao potpuno drugi utisak gledajuci je kao sa ovim carapicama prolazi pored. Posto nismo ovdje vezano za ovu Poljsku divu koja se ko zna kojim slucajem tu nasla, Bojan a najprije i Murino me prozvase da se napise koja rijec o evropskom prvenstvu u musicarenju 2016.

Dno rijeke je u totalno tamnoj crno-braon boji jer je Lupava izuzetno bogata gvozdjem pa boji svoje dno u takvu boju. Tako da ,kao magijom, kada gledate u nju ona izgleda sasvim crno! Osim toga 99% toka rijeke je kroz sumski pojas pa je 'pomracina' izrazena pogotovo u oblacno kisnim danima kakvi su bili svaki za vrijeme trajanja prvenstva! Kada spojis pomracinu i takvo dno dobijas nesto po cemu se jako tesko kretati, pratiti predvez bez obzira koje boje bio a u nekim momentima ni stap ne mozes da vidis najbolje! Ja sam mislio da sam ocoravio, naglo izgubio vid :) posto i pored onih lupa koje spustis sa kape tesko vezao nimfe, stalno se morala traziti neka kontra boja pozadina... Veoma zeznuto. Ne znam kako da prenesem rijecima utisak o rijeci.. To je nesto kao mix vise rijeka na kojima sam pecao. U jednom momentu imate ipred sebe Krusnicu koja lijenjo tece sa velikom dubinom dok u sledecem to je siroki ribnik sa svom travom i rupama oko tog podvodnog rastinja. Na takmicarskim stazama, barem na onima na kojima sam ja pecao nije bilo klasicnih brzaka, dje bi se mozda najbolje snasao. Ipred mene je bila rijeka sa ipak, moram reci, svom svojom ljepotom i carima koje pruza. Mnogo obaljenih stabala u vodi, neka su prirodno pala a neka, brojnija, su dabrovi obalili. To stvarno otezava kretanje i pecanje! Na nekim djelovima je lipac bio u dubini prema izlazu iz bazena dok je opet na drugim bio sakriven u plicaku tik uz travu, jako neobicno. Lipci su nesto drugacijeg oblika, vizljastiji sa malo drugacijim ustima od ovih nasih. Nemaju puno crnih tacaka, i skoro nikakve zute ili crvene djelove na sebi. Mjera je bila 25 cm. pa je i to otezavalo takmicara, jer teko je procijeniti razliku izmedju 24 i 25 a morate gaziti rijeku do kontrolora na mjerenje. Ima ih stvarno dosta a pogotovo ovih van mjere :). Snazno uzimaju nimfu i rijetko se gube prilikom izvlacenje! Takmicenje, svako ko je okusio zna sta je to. Ogranicenje po vremenu i prostoru uz sav dodatni pritisak "ja sam na evropskom prvenstvu". Nije da nemam tih iskustava ali ipak nije lako! Nimfe sam imao u svojim kutijama ali ne i u svojoj glavi!! O cemu se radi? Dobijete informaciju o nimfama od svojih sureprezentativaca i to se dijametralno razlikuje od onoga na sta si lovio i vatao ribe. Tako da sam ja uvjek imao na stazi dva stapa za nimfu nakoje su bile vezane 4 nimfe (po dvije su bile dozvoljene) koje su bile razlicite skroz po tipu i velicini! To je vec zbrka! Tu su se nasli i cudljivi gamarusi sa kojima mi sa ovih rijeka nismo bas vicni.

Naravno, ne pisem sve ovo kako bih na neki nacin opravdao relativno los rezultat momaka iz CG vec da stvarno docaram ono sa cim sam/smo se sreli. Slovacki Vah, Bela i Poprad bi mi puno bolje lezali da sam mogao da biram u odnosu na cudljivu Lupavu, koja je ipak nasla mjesta u mom srcu, koliko god se ona branila sa oborenim stablima i neprovidnom vodom.

Za onaj dio forumasa koji nikada nisu posjetili veliko takmicenje opisacu kako izgleda jedan takmicarski dan. Dakle ustajanje u 4:15, dorucak, oblacenje kombinizona spremanje u punu ratnu opremu, uz prilican metez ispred hotela sa 5 autobusa i stotinak takmicara i kapitena i ko jos.. upadate u autobus i vozite se oko sat do sat i po do staze. U autobusu vam saopstavaju vasu poziciju u sektoru, nakon izlaska vas docekuje kontrolor koji vas vodi na stazu, jos ne svice :). Dok vam on nesto prica na poljskom !!???!! vi razmisljate o muvama i nimfama. Peca se prvih tri sata odatle nazad u bus pa jos jedna vozanja uz lanc paket dje vas opet docekuju drugi kontrolori i vode tamo nedje  da pecete. Nakon toga te voze nazad u hotel 6-7 uvece svog pokislog i umornog! Ponovicu nije lako!

Raspisah se.. :) Hvala svima na podrsci i lijepim rijecima. Ja sam dao sve od sebe i sigurno da sam mogao bolje! Murino je bas fino ispratio ovo prvenstvo na forumu. Specijalno se zahvaljujem Goranu Djalovicu, Deju Djordjevicu i posebno Omaru Basicu koji su se ponudili sa opremom i svim da pomognu i jesu!

:ziveli   :
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Visitor

Broj poruka : 317
Datum upisa : 21.02.2012

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Uto 11 Okt 2016, 21:24

Đetići svaka čast!!!
Samo napred! Sakupljajte iskustvo sa velikih takmičenja zarad budućih naraštaja, a oni će, sigan sam, biti šampioni :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1233
Godina : 35
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Sre 12 Okt 2016, 10:21

Nije lako loviti na takmičenju kada si na "svojoj" rijeci, a kamo li na ovako zahtjevnom vodama. Kakav god rezultat bio, skupljate iskustva svo vrijeme, i to je neki uspjeh. Čestitke na učestvovanju i dobrom provodu cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 898
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016    Sre 12 Okt 2016, 11:55

Bosko druze ako ti nije tesko ili nekom od drugih reprezentativaca da opise malo jezero i lov na njemu. Iskreno mene to najvise zanima posto mi na ansem republickom nemamo takvu vodu tj jezero. Sta se lovilo im na koje musice?
Nazad na vrh Ići dole

EFFC - European Fly Fishing Championship - Lupawa, Poland 2016
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» 37th FIPS-Mouche World Fly Fishing Championship,Slovakia 2017
» Fly Fishing only "Lim/Ljuča" - Plav
» RAY LOCKYER
» Visočica...
» Fly Fishing only "Lim" - Berane

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu