musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Zlorečica !

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Bogdan
Visitor
Visitor

Broj poruka : 325
Datum upisa : 05.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Sre 01 Apr 2009, 16:09

Ja spavam uz sum ove rijeke!A na 20-tak metara od kuce izvadio sam najvecu potocaru u svom zivotu na bakarnog leptira,ima od tada i 15 godina bio
sam klinac ali se secam kao da je juce bilo!Imala je oko 1.5kg!!
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26298
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Pet 03 Apr 2009, 14:37

Bogdane,

Da li nesto možeš da nam kažeš o proširenju fly fishing revira na ovoj predivnoj rijeci , dakle hoće li uopšte biti proširenja ,
jer znam da je bilo nekih najava ???
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Pet 03 Apr 2009, 15:09

To bi bila prava stvar, rijeka ima itekako potencijal i mislim da bi svima u korist bilo da se napravi revir!

Zaista fantastična rijeka skocko
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

Broj poruka : 1614
Datum upisa : 01.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Pet 03 Apr 2009, 21:33

Puna pastrmke bez sumnje u ovo doba... ali kad voda pa`ne i Beranci je "prodju crvima"... hm... slabo sta ostane da doceka jesen i izmrijesti se.

Puno bolje mora da se cuva i pocinioci krivolova da se kaznjavaju (konacno).

Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Pet 03 Apr 2009, 22:58

Los_Pecaros ::
Puna pastrmke bez sumnje u ovo doba... ali kad voda pa`ne i Beranci je "prodju crvima"... hm... slabo sta ostane da doceka jesen i izmrijesti se.

Bistro!

Taj sistem je mogao do prije nekoliko godina ali sad jok. Pogotovo sto smo revir produzili za jos 2 km tako da nam ne smiju ni privirit...
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Pet 03 Apr 2009, 23:23

To su lijepe vijesti! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Sub 04 Apr 2009, 00:11

Sasa D ::
Los_Pecaros ::

Bistro!

Taj sistem je mogao do prije nekoliko godina ali sad jok. Pogotovo sto smo revir produzili za jos 2 km tako da nam ne smiju ni privirit...

Ako je tako... svaka cast i, definitivno, dobra vijest. :) Samo... je li bas tako? :P

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Sub 04 Apr 2009, 00:13

Bas tako...
Ti izgleda ni sam sebi nevjerujes pa sumnjas u druge?
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Sub 04 Apr 2009, 00:23

Sasa D ::
Bas tako...
Ti izgleda ni sam sebi nevjerujes pa sumnjas u druge?

Postovani Sasa,

upravo sam ti odgovorio na post na drugoj temi i malo si se "zaletio" s nesuvislim komentarom. :) Usput, komentari tog tipa su neumjesni i naravno... sasvim beskorisni.

Ja sam proslog ljeta imao prilike nekoliko puta da veceram pastrmke iz Zlorecice u maju mjesecu pa ti iz tog razloga pisem. Ne bih ni ovo napisao "da me ne vuces za jezik". :)

Poenta mog pisanja je da se ISTINITO .. a ne marketisnki ili "busanjem u grudi" informisu kolege s foruma o aktuelnostima na vodama. Kpairam i to da vecina clanova forum dozivljava za "druezenje & caskanje" kao i za razmjenu fotkica (citaj hvalisanje). To je OK.. ali ni u kom slucaju ne moze biti i jedina svrha rada foruma. Zar ne?

Dobronamjerno sam "otvorio neke tema"... a vidju (fino) da vecina jedva ceka "da me doceka na noz". :) Nije potrebno. Argumenti su, ipak, najbolje "oruzje".

Nadam se da ce nam dalja komunikacija "ici nabolje". :)

Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Sub 04 Apr 2009, 00:47

Citat :
Postovani Sasa,

upravo sam ti odgovorio na post na drugoj temi i malo si se "zaletio" s nesuvislim komentarom. :) Usput, komentari tog tipa su neumjesni i naravno... sasvim beskorisni.

Ja sam proslog ljeta imao prilike nekoliko puta da veceram pastrmke iz Zlorecice u maju mjesecu pa ti iz tog razloga pisem. Ne bih ni ovo napisao "da me ne vuces za jezik". :)

Poenta mog pisanja je da se ISTINITO .. a ne marketisnki ili "busanjem u grudi" informisu kolege s foruma o aktuelnostima na vodama. Kpairam i to da vecina clanova forum dozivljava za "druezenje & caskanje" kao i za razmjenu fotkica (citaj hvalisanje). To je OK.. ali ni u kom slucaju ne moze biti i jedina svrha rada foruma. Zar ne?

Dobronamjerno sam "otvorio neke tema"... a vidju (fino) da vecina jedva ceka "da me doceka na noz". :) Nije potrebno. Argumenti su, ipak, najbolje "oruzje".

Nadam se da ce nam dalja komunikacija "ici nabolje". :)

Bistro!

Nicija nije do zore gorjela pa nece ni tome sto ti ponudi te pastrmke.
Ljudi iz udruzenja se trude svim silama da stanje na ovoj prelijepoj rijeci poprave.Ona mi tece pored kuce i volim je kao zenicu oka svog.
Brzih dana ce ona biti ono sto je bila prije dvadeset godina...
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Sub 04 Apr 2009, 01:39

100 % podrska tom stavu & zelji!

:)

"Osjecam" neko "pozitivno ludilo" u tvom pisanju - i sada vise vjerujem da je necu skoro probat` iz Zlorecice!

:)

Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Sub 04 Apr 2009, 10:29

E ovako stvari stoje prijatelji moji dobri!

Na Zlorecici je produzen revir za flyfishing jos 2 kilometra uzvodno (do Stankove Bare). Ja sam u septembru izlazio 2 puta u revir i odusevio se
koliko je ribe ostalo a posle toga(u oktobru je poribljeno sa jos 100kg potocare velicije 100-150grama. Gorka je istina da Beranci upadaju u
Zlorecicu sa crvima i kavijarom (I SRAM DA IH BUDE ZBOG TOGA!!) Ali to se ne desava u reviru vec na 10-15 kilometara uzvodnije prema
Kuckaji i Perucici gdje kontrola ne moze da stigne svakog dana!Tvrdijm da u dijelu gdje je revir i gdje je poribljeno nije bilo upada niti bilo
koji majcin sin smije da se usudi!!!! Zlorecica prolazi na 15 metara ispod mog prozora i tu nemoze ptica da proleti a da se ne vidi!Revir se
gleda i iz samog gradskog jezgra Andrijevice kao sto je to Dasic jednom slikom od prije nekoliko dana lijepo prikazao i nema zanse da
neko ode na pecanje a da citav grad nezna o kome se radi!!Velika prednost Zlorecice u odnosu na mnoge vodotoke u Crnoj Gori je sto je
vodostaj stabilan tokom citabog ljeta i nikad kolicina protoka vode ne ugrozava egzistenciju ribljeg fonda kao sto je to slucaj sa Tarom i
Moracom kao i njihovim pritokama. Zbog toga potocare u Zlorecici mnogo brze napreduju i ima ih krupnih.Ono sa cime se ja nisam slozio
kada su ranija poribljavanja u pitanju jeste da se nije mnogo vodilo racuna o sorti potocne pastrmke koja se ubacuje i koja se dosta
izmijesala sa nasom autohtonom pastrnkom takozvanog Drinskog sliva kao sto je to neko lijepo opisao u zadnjem broju Musicara.na 2 do 3
kilometra od usca Zlorecice u Lim moze vas prijatno iznenaditi i neki dobar lipljan koji ulazi iz Lima.
ljudi,uvjeravam vas da ovdje ribe ime!Pojedine price o upadima krivolovaca ne piju vodu,dosta je toga suzbijene i nemoze se sve hermeticki
zatvoriti. Trgovci stave radnju "pod katanac" pa je opet neko obije, prema tome ajde da malo radimo na pozitivnom odnosu prema nasim
rijekama a ne da se hvalimo kako smo probali ribu iz zabrana!!!
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Sub 04 Apr 2009, 15:23

Bogdane,

Mogu samo da aminujem svaku tvoju rečenicu. Lopova i krivolovaca je bilo u svim vremenima i na svim prostorima i biće ih,
ali je BITNO da ima ljudi kao što si ti koji vole rijeke i čuvaju ih.......
U to ime živio mi druže i samo naprijed,jednom se mora početi a svaki početak je mukotrpan...predložio bih vam da kontaktirate kolašince,
imaju dobre fore za čuvanje rijeka pa i od ovih sa službenim legitimacijama

Pozdrav :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Los_Pecaros
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Ned 05 Apr 2009, 20:06

Pozdrav Bogdanu,

Drago mi je da ste odlucni da ocuvate vase prelijepe vode. Pecao sam tamo proslog ljeta (u reviru) i zasita je istina da je populacije ribe odlicna.

Pomenu poribljavanje. Napisi mi, molim te, kojom je pastrmkom poribljena ta voda proslog oktobra.

Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Zlorečica !   Pon 06 Apr 2009, 09:40

Radi se o potocari koju je u Beranama proizveo gospodin Ralevic,covjek koji uspjesno reprodukuje matice potocara u svom ribnjaku vec nekoliko godina.
Nazad na vrh Ići dole

Zlorečica !
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Fly fishing only "Lim/Zlorečica" - Andrijevica
» Zlorečica !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: