musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Rasina -mušičarski revir-

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Mare035
Guide
Guide

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 13:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 13:24

Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 13:26

I ovde smo morali da okvasimo muvu,vise iz zezanja...inace jezerce ima potocaru,klena itd....na tabli pise da je dozvoljen sportski ribolov i eto morali smo i u pauzi da pecamo...a mislili smo da spavamo i odmorimo se za vecerasnji cug...
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 13:30

Vratili smo se oko 17 h na reku...medjutim,nema rojenja,riba neaktivna,cuo sam se Milanom gde mi je on rekao da se ni oni nisu proslavili prethodnog dana u vecernjim satima,spakovali se i krenuli kuci...pre polaska,slatko sam se najeo slatkih plodova kojih ima u izobilju...

Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 13:31

Za kraj pozdrav od ekipe iz Jagodine....Od Mareta,Nikole i novog musicara Bogdana....

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26592
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 14:25

Ovo mjesto zaslužuje pažnju !!! sampion 1

Mare, možda ribe nisu kapitalne, ali ova tvoja reportaža sa vode jeste svakako cool photos
cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2191
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 19:07

Lepa prica!! dobar post cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 21:22

thanks you :ziveli :

Evo i Nikole,duse izmorene.... ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Nickollica
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 15
Godina : 32
Datum upisa : 07.03.2015

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 21:48

Moram samo da dodam komentar na poslednju fotografiju..Posle vise od 40 sati bez sna, sedoh na ovaj kamen da odmorim dusu i telo, nimfa na kraju stapa...prvi zabac, drugi...hrk, hrk..pffff...posle 5 sek trzaj.Ne na stapu nego celog tela.Lagano sam zaspao!!!San je bio sledece sadrzine.Spavam,upadam u vodu i davim se zbog kombinezona koji je pun vode
Pouka price, ako vam se ikad prispava, bezanje iz vode na prvu livadu i onda milina.

Odusevljen sam rekom,prirodom,cistocom.Cuvajte to ako boga znate.

P.S.U selu Grcak pored puta imate kafanu koja svake nedelje obrce neko jagnje ili prase..za putnike namernike i za slobodnu prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'

Broj poruka : 2557
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Uto 02 Avg 2016, 23:36

dobar post Fin provod vala
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Sre 03 Avg 2016, 18:50

Nego Milane jel reka tokom cele godine bogata vodom kao sad ili je to zbog kisa koje padaju??Nase reke nisu osetile ovu susnu godinu u Pomoravlju i imaju vodu za razliku od prosle godine...

Esad,da pitam nesto konkretno...da li je korisnik rbarskog podrucj razmisljao ili da neko predlozi da se reka poribi Lipljenom??Nama bi ta reka bila najbliza sa tom vrstom ribe,koju jako zelim da upecam...da li bi imala sve potrebne uslove za razvoj i opstanak??

Ova reka je rekao bih dosta bogatija vodom nego Resava bar u donjem delu,a koliko sam slusao i citao Resava je imala lipljena....samo sto mislim da je Resava nasa najbogatija reka sto se tice hrane koje nudi ribama,mnostvo rojenja,narocito uvece,nemam neki veliki musicarski staz,ali bar reke koje sam dosad obilazio nijedna nema tako raznovrsnu i bogatu hranu koju nudi Resava....
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

Broj poruka : 237
Godina : 64
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Sre 03 Avg 2016, 21:52

Расину код улива Загрже у селу Бзенице, кога  овде туристи  зову и Митрово или Чолино поље, сачињава око 40 посто воде Загрже а остало је од Расине у коју се изнад око 2 км улива као лева притока поломска река, све настаљене пастрмком али  гости као маре и други би били незадовољни уловом ако се све своди на  богато ревирско благо, иначе је река у садашњем ревиру пре  три године била толико мала да сам је ја био опростио и било ми је жао што сам је такву  видео, колега Раде Мистопољац и ја смо сишли у  малу и претоплу реку и ту где сам као дечак, пре 50-так година веровао да су огромне дубине наилазили само на примерке омањих плиски, мислим да сам писао негде о томе/да проценим, нпр. остао је највише пети део воде у односу  на неку осредњу  годину/.
Милан из Бање, те ови гости од пре неки дан, а и ја и неки други, уверавају да има наде за Расину. Некада је овде калифорнијска била главна риба, чешћа од поточне, око 1992. сам хватао лепе примерке поточне /преко 30 цм/ и у кривачи, реци која иде из Станишинаца/опш. Врњачка бања/, рибе су око 400 м узводно од језера, докле сам ја означио на слици(која није баш лепо испала, ј-означава језеро!), док на Загржи пастрмке има од изворишта/сада је ту брана, углавном са шарановима/ али  је за мушичаре мало занимљив део око 700 м од језерцета нагоре, па до улива у расину.
пре 50 година је била толико хладна да ни у чизмама ниси смео да је прегазиш.
волео бих да има наде и за липљене, но сумњам.
у Расину се као пастрмске реке уливају као десне притоке грашевачка, у самом брусу, и ломничка/јастребарска/река, колико ја знам из обилазака.
нисам пецао испод бруса па не знам има ли је наниже, надам се да је због грашевачке ипак има!
упропастише сељаци, највише, ову реку, изловљавањем, и отпадима, маре то не примећује.
у једној посети колега кобра хвалио је реку, да му је овде драже и боље пецање него на рзаву, о чему ја не могу судити.
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Čet 04 Avg 2016, 11:03

U svakoj nasoj reci ima otpada,u ovom gornjem toku Rasine i nema ga toliko...bar ne kesa po granama,skoljki automobila,guma itd,ja to nigde nisam video....znaci da je vise sacuvana od ostalih nasih reka...

Ja bih voleo da dodjete i posetite Resavu Crnicu ili Grzu,Resava mozda pruzi koju ribu,ostale dve reke su jako osiromasene,ja sam na Rasini prosao odlicno....Na rekama kod nas,namucim se debelo da bih iscackao koju pastrmku dok na Rasini sam pecao sa uzivanjem...to mucenje na Resavi i to iskustvo na reci koja ima malo ribe mi je donelo na jednoj bogatijoj reci puno ribe...
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

Broj poruka : 254
Godina : 26
Datum upisa : 19.08.2013

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Čet 04 Avg 2016, 13:41

Masja, odlicna reportaza a bogomi i rijeka! Kao po dogovoru, kad dodjem idemo Nidzo, ti i ja da je precesljamo. Nidzo, naspavaj se krsteno jer ces da vozis jedno 400km, upola manje nego prosli put. :D
Nazad na vrh Ići dole
Nickollica
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 15
Godina : 32
Datum upisa : 07.03.2015

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   Čet 04 Avg 2016, 14:48

Daj javi samo kad da pocnem da spavam... WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Rasina -mušičarski revir-   

Nazad na vrh Ići dole

Rasina -mušičarski revir-
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Rasina -mušičarski revir-
» Mušičarski revir Moravica
» Fly Fishing revir "Ribnik" ( RS - B i H )
» Fly Fishing revir "Gradac" - Valjevo
» Rijeka Lašva - FF revir Busovača

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: