musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Πηνειός ποταμός, Ελλάδα

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9768
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Πηνειός ποταμός, Ελλάδα   Ned 25 Dec 2016, 15:41

Reka Pinjos, Grčka

Grčka je za ljubitelje mora i plaža #1 turistička destinacija JI Evrope. Naravno, Egejsko, Jonsko i
Sredozemno more su destinacija ogromne većine, ali ne baš svih. Laughing

Ima i nas, kojima je prženje na plažama i plivanje u slanoj vodi bezveze, pa istražimo još ponešto.
Za mušičare, Grčka je super!

Nama najpoznatija reka je Pineios, ili kako je mi zovemo Pinjos:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na njoj su već bili mnogi mušičari Srbije, Bugarske, Makedonije, Grčke...

Normalno, tu sam i ja, usred čuvene klisure Tempi, baš na najboljem mestu za mušičarenje klena.
Bacaš muvu pod lišće smokve. Za nas kontinentalce vrlo čudno.

Ja sam na ovom terenu lovio po oko 100 vrlo pristojnih klenova za po par sati boravka.

Dakle, rasturanje riba!

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9768
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Πηνειός ποταμός, Ελλάδα   Čet 05 Jan 2017, 14:40

Pinjos je spas za one koji posle dva dana na moru počnu da umiru od dosade. Laughing

Zato, kada ubeđujete familiju gde je najbolje otići na letovanje, obavezno istaknite što bolji pogled na drevni Olymp. Laughing

A,čim vidiš naspoznatiju planinu na svetu, to znači da si blizu Pineios Potamosa. Naravno, to treba prećutati sve dok ne napipaš Platamon, Nei Pori i slična letovališta. Samo gurneš štap u gepek i mudro ćutiš najmanje 3 dana. Kada svima dosadi tvoje puftanje i kolutanje očima (shvate da si poludeo od dosade na plaži), najaviš gomilu svežih riba i klisneš... Laughing

Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2191
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Πηνειός ποταμός, Ελλάδα   Čet 05 Jan 2017, 15:33

scratch study lol! + Idea Rolling Eyes Evil or Very Mad = Randja (essence)
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Visitor

Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Πηνειός ποταμός, Ελλάδα   Sre 21 Jun 2017, 21:20

raco citao sam neke clanke de pominju neki deo kod nekog manastira pa neki viseci most ,na drugoj slici vidim u pozadini neki most lici mi na taj iz clanka kazu da je tu raj za musicarenje krupnih klenova pa zato daj  lokaciju de da se ode ove godine. naso sam most
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

Broj poruka : 1477
Datum upisa : 10.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Πηνειός ποταμός, Ελλάδα   Sub 24 Jun 2017, 14:55

Jedina mana ove reke je to što je veoma često mutna, pa ne uspevam baš svaki put da uživam u pravoj njenoj lepoti. Kao što Mix reče, carstvo je klena, ali i soma, skobalja... Sretao sam mušičare iz Makedonije koji love na suvu muvu i jednog iz Grčke. Što bi rekao Žakula - bambula mama! Zapravo, iako na samo sat vremena vožnje od kuće roditelja moje supruge (Olympic Beach), ovaj teren i reka, nisu mi bili poznati sve dok mi je nije pomenuo Mladen Žakula koji je lovio na istoj pre nekoliko godina.

Da se lovi može tokom celog dana, ali kod manastira imate 2-3 vira. Zapravo jedan za dobar lov. Uzvodno i nizvodno morate čamcem jer je kanjon opasan i voda ekstremno duboka - po nekoliko metara sa oštrim padinama sa leve i desne obale reke. Savetujem lov uzvodno ka Larisi ili uzvodno od Larise gde će vas sigurno dočekati ljubazno vodič
Tolis Lachanas, vrhunski mušičar  ([You must be registered and logged in to see this link.]  

ili pak nizvodno kroz sela pa ka ušću gde može biti veoma zanimljiv ribolov i ,,mešano meso''  :)   Slatkovodna i morska riba.

Za one koji letuju u olimpijskoj regiji - Paralia, Olympic Beach, Leptokaria, Platamonas, bilo gde u oblasti Pieria, možete se uputiti kolima ka gradu Larisa i parkirati na pola puta kod manastira Sv. Petke i tu loviti ispod samog mosta i u viru uzvodno od njega. Za one koji su bez kola i ne troši im se gorivo, postoji još jedna varijanta koju i sam često koristim. Turistički izlet na Meteore - cena 10- 15e uglavnom. Bus ide kroz sva pomenuta mesta i prolazi pored pomenute lokacije. Tu izadjete i pecate 5h bar do povratka busa sa Meteora. Samo vam vodič pošalje sms ili se dogovorite kada da ih čekate. Turisti u povratku obilaze Sv. Petku i pokupe vas sa sve ribom. sampion 1

Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Visitor

Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Πηνειός ποταμός, Ελλάδα   Sub 24 Jun 2017, 23:28

Raka Hardy

vezano za ove virove i ribolov camcem jer mislis na ovaj manastir kod viseceg mosta koji sa oznacio na googl map
Nazad na vrh Ići dole
Platipus2000
Visitor
Visitor

Broj poruka : 243
Datum upisa : 14.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Πηνειός ποταμός, Ελλάδα   Uto 25 Jul 2017, 22:46

Bio sam na Pinjosu u periodu 15.07 do 23.07.2017 i na moju veliku zalost reka je bila kao oranje ,verovatno posledica dvodnevne neprestane kise.Tako da od ribolova nije bilo nista Placko Placko Placko
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Πηνειός ποταμός, Ελλάδα   

Nazad na vrh Ići dole

Πηνειός ποταμός, Ελλάδα
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: