musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Zapadna Morava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Sledeći
AutorPoruka
RadeZamora
Visitor
Visitor

Broj poruka : 218
Godina : 63
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Pet 11 Mar 2016, 12:37

Svakako da su nam ovo dva draga plucna/musicarska/ krila Srbije.

A u ovom casu javise da zapadni deo opet nadolazi.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9670
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Pet 11 Mar 2016, 18:11

Nisu bezveze ljudi napisali onu pesmu "Oj Moravo", u kojoj se peva baš o poplavama.
Očigledno je da ova plavna reka oduvek ima običaj da šeta i kroz dvorišta priobalnih sela.

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Sub 12 Mar 2016, 09:12

Sve nadošlo, sve mutno....ali slike su tu, da nas podsete šta nas čeka kad sve to protutnji:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo jednog mirnog vira. Na takvim mestima malo se teže love i bucov i klen. Treba se polako prišunjati (tihotapkama) po onom šljunku kroz senku onih vrba (skroz levo na slici) i tu se ukopati u mestu jedno 3-4 minuta. Oči otvoriti širom i buljiti u vodu. Neće mnogo vremena proći, a bucov će naići u patrolu u taj plićak. E, tu mu se zabaci jedan "jungle cast" od 6-7 metara i "bang!".....

Jao, jao, jao...šta ću da im radim...biće veselo.  Laughing
Tačno predviđam sudbinu moravskih bucova 5 meseci unapred, kao neki prorok. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Nenad Zivkovic
Visitor
Visitor

Broj poruka : 229
Godina : 23
Datum upisa : 12.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Sub 12 Mar 2016, 09:59

Mix nije bas sve mutno Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Sub 12 Mar 2016, 10:13

Znam ja da nije baš sve mutno, ali ove "ozbiljnije" reke prete da prošetaju kroz okolne gradove i sela. Laughing

Ali, dobro, to je valjda normalno. A, normalno je i da sredinom avgusta reka iz naslova
može da se pregazi na puuuuno mesta i da izgleda kao da je stvorena za mušičarenje.

Natera me da ubacim još jednu sliku ove lepotice. Laughing  A, kad već ubacih sliku bucovdžijskog mesta,
neka ide i jedna slika solidnog zapadnomoravskog bucova  Laughing :

Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4206
Godina : 43
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Sub 12 Mar 2016, 21:33

Mnogo je lepsa morava na tvojim slikama nego sto trenutno izgleda . sada je nekih 2.5 m veca od vode dobre za musicarenje.
danas sam obisao moravu jer zadnjih nedelju dana nisam bio kod kuce. voda se prilicno povukla i gotovo da je u koritu. maksimalni nivo je bio dosta manji od vode iz 2014 . u trsteniku po mojoj proceni za metar .
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 997
Godina : 53
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Sub 12 Mar 2016, 21:56

Sale moras da razumes naseg Mix -a , on trenutnu ne zeli da prihvati jer je optimista i za njega ne prestaje sezona, ja sam cak slobodnog misljenja ako ga u sledecem potopu kojim slucajem pokupe na nojevu barku on ce poneti stap i pecati. cheers
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Ned 13 Mar 2016, 12:54

сашине речи:

Mnogo je lepsa morava na tvojim slikama nego sto trenutno izgleda . sada je nekih 2.5 m veca od vode dobre za musicarenje.
danas sam obisao moravu jer zadnjih nedelju dana nisam bio kod kuce. voda se prilicno povukla i gotovo da je u koritu. maksimalni nivo je bio dosta manji od vode iz 2014 . u trsteniku po mojoj proceni za metar

по мојим мерењима  на два места у селу мања за 25 цм-ту је захватила поље ширине око 2 км, на једном чак и већа/није само мерна летва меродавна, али погледај, баш ме занима како је стање било на  вашем мосту, сумњам у ту твоју процену/
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Ned 13 Mar 2016, 16:38

Rade, skala na mostu ide do 50. prosli put je voda potopila celu skalu i bila je oko 52-53 . ali tada je probila bedem iznad grabovca i velika kolicina nije tekla koritom vec kroz grabovac . da nije probila bedem reka bi isla preko trstenickog mosta jer sva voda mora da prodje kroz usko grlo od 100m sirine. sada je dostigla broj 47 ali nije probila bedem i nije plavila grabovac . zato sam napisao da je bila dosta manja voda mada je i ovo vodostaj koji niko ziv nije video nikada .
ta tvoja merenja od 25 cm su ok. ne sumnjam da si tacno merio. ali razmisli sta se desava kada se reka razlije 2 km? koliko treba kubika vode da se poveca protok da bi se podigao 1 cm ? 25cm na velikoj sirini su ogromni . mozda cak i dupli protok jer se i brzina reke povecava sa visinom vode .
zato ja i dalje tvrdim da je ova voda mnogo manja od one iz 2014.
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Ned 13 Mar 2016, 17:19

u redu, ovde je tih 2 km bilo i 2014g, i poznato mi je jos dosta stvari iz trsrenickog kraja, i ovamo je sada isla sasvim drugim tokovima
nadamo se taj,takav, protok nece toliko uticati na nas i dalji ribolov, o cemu mi sad najvise sanjarimo
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Ned 13 Mar 2016, 17:30

velika voda je dobra za ribolov jer procisti korito i napravi nova mesta . ali ovakva voda nije dobra nikako . 2014. je unistila sva dobra mesta reka je bila ravna sa istom dubinom bez kanala i prelaza , i riba je sigurno stradala. prosle godine je vec pocela da se vraca na staro i sada opet ogromna voda . nisam ubedjen da ce biti dobro za pecanje ove sezone . ostaje da se vidi kada opadne sta se desilo
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Ned 13 Mar 2016, 20:35

једино ми је жао ако ове воде не преврну неку од ових машина  што васцеле године праве ове дубине на сваких 500 м , а   што је око трстеника ређи случај.
не губи наду, у међувремену док се морава не поврати , имађемо барем бара за занимацију-боље ишта него ништа, биће летос  и буцова!

прошле године на суву мушицу није се могао ухватити скобаљ, пре  поплава 2014-е  ми се чини да је то бивало скоро редовно-зимус  се  овде у зимовнику  хватало грабуљањем  као никад па не знам шта ће за нас остати.
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide

Broj poruka : 559
Godina : 38
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Pon 14 Mar 2016, 07:37

Ala ti je mesto,Mix,sa onom mikro plažom,izmišljeno.Već sam stvorio slike u glavi o onome o čemu pričaš,senka,riba u pet metara...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Pon 14 Mar 2016, 08:17

Zvezdane, kad već sa tolikim zadovoljstvom i razumevanjem gledaš ove slike, evo još jedne:

Šta kažeš za onaj sprudić sa druge strane?

To je mesto sa koga na svakih pola sata mora da se profirca bar jedan ovakav Laughing :

Voda je brza i plitka. Staneš i gledaš - ista taktika.
I, evo ga! Ide podmornica, traži nešto...leđa mu iz vode vire... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide

Broj poruka : 559
Godina : 38
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Pon 14 Mar 2016, 08:36

Ma idi,pravi bucovski raj,nešto što je na mojim terenima misaona imenica.Kod mene su obale"kultivisane" betonom,svuda su kejevi sa retkim vegetacionim rajevima.Ima iznad grada jedan dugačak sprud sa plitkom vodom,izvrsno bucovsko mesto.Na žalost,tu je trenutno separacija pa je pristup onemogućen.Uživam u ovim moravskim top mestima.
Nazad na vrh Ići dole

Zapadna Morava
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 38 od 41Idi na stranu : Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Sledeći
 Similar topics
-
» Zapadna Morava
» Južna Morava
» Drina vs Morava
» Velika Morava

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: