musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Reka Vapa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9653
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 16 Jan 2015, 12:19

To je pljačka.
Nazad na vrh Ići dole
Ermedin
Guide
Guide

Broj poruka : 829
Godina : 29
Datum upisa : 12.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 16 Jan 2015, 13:55

Slažem se Mix , da je to pljačka. Prošle godine je prodato oko 100 dozvola , i to uglavnom otplatom na rate. To su podaci koji su dobijeni od osoba zaduženih za prodaju dozvola. O tome sam pisao u nekom od prošli brojeva lista Ribolov. Poređenja radi, prošle godine doplatna dozvola za Vapu i Sjeničko jezero, je bila 3.000 rsd , uz naravno Republičku od 6.000 rsd. Dok je za obližnji Lim oko 50 km udaljen lov bio dozvoljen samo na Republičku. Bogatstvo reke Lim i Vape odnosno Sj. Jezera u poređenju- nemerljiv drastična razlika. Ribolov sa izgledima za uspeh u ribolovu-neuporediv.
A kako se akumulacija koristi za proizvodnju el. energije variranje vodenog stuba , koje naravno ne ide u prilog ribolovcima, jer se riba uznemiri , praćeno padanjem i rastom nivoa jezera na skoro svaki 3 dan od , pitanje je da li je cena adekvatna. Sudeći po problemima u Srbiji , nisu ovakve situacije nešto novo. Korisnik Voda Rezervat nema razumevanja za probleme, a naravno da po pravilniku koju je važeći , stoji da obaveze očivanje ,i razvoj, zaštita i unapredjenje ribljeg fonda . Istina , od kad je gazda "na vlasti" , poribljavanja nije bilo ( gazduje preko 4 godine), nikakve aktivnosti radi očuvanja voda, njihovog sastava, da se na najkritičnijm mestima u blizini najvećih zagađivača postave filteri za prečišćavanje otpadnih voda. Jer su u vodi fekalije , mulj, kojekavi drugi otpadi u porastu. Pa se pitam da li su oni uopšte pismeni, da li čitaju ono iza čega stoje, ili su naravno i oni dobili napisani tekst, kao što se uglavnom radi sa našim zakonodavstvom. Mada ko zna mozda ( se prvode neki bolji zakoni ) pa i bolji za nas ljubitelje prirode.
Na pritužbe za padanje i rast vode , čuvari odgovaraju da tu oni ne mogu ništa, da tako mora. A oni nemi na sve to od tura za obilazak Sj. Jezera , pećina , beloglavog supa, pare zgrnuše zajedno sa Rezervatom. Za to im svaka čast. Ali kada bi malo više posetili pažnju ribljem fondu, situacija bi bila mnogo bolja. Da za ono sto nude riblovcima , dozvola bude srazmerna, pa da ih čovek hvali.

Broj jedinki Mladice, je u blagom porasti- istine radi.
Ali nije samo ona stanovnik ovih voda.

Videćemo sta će biti............

Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1156
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 16 Jan 2015, 14:11

Koliko sam ja informisan...a bilo je reci po forumima i ovako da po vazecem zakonu ne mora da se kupi godisnja i doplatna...moze samo doplatna....ali samo za vodu gde je i kupljena....godisnja vazi svuda osim za zasticene revire i parkove prirode i sl.....ispravite me ako gresim....
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 16 Jan 2015, 14:17

Predrag ::
Koliko sam ja informisan...a bilo je reci po forumima i ovako da po vazecem zakonu ne mora da se kupi godisnja i doplatna...moze samo doplatna....ali samo za vodu gde je i kupljena....godisnja vazi svuda osim za zasticene revire i parkove prirode i sl.....ispravite me ako gresim....

Ja koliko sam upucen mislim da je potrebna godisnja da bi mogao da izvadis neku doplatnu....cini mi se da sam tako negde procitao...
Nazad na vrh Ići dole
Ermedin
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 16 Jan 2015, 14:31

Za zaštićena područja , dovolja je samo dozvola koju oni izdaju. Republička nije potrebna. E a tu smo ga naje.ali mi mušičari. Za svaki revir pare idu iz džepa.4.000+4.000+4000= nabere se dosta Placko
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1156
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 17 Jan 2015, 09:07

Mare035 ::
Predrag ::

Ja koliko sam upucen mislim da je potrebna godisnja da bi mogao da izvadis neku doplatnu....cini mi se da sam tako negde procitao...

Cini mi se da gresis...
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 17 Jan 2015, 11:57

Pogledaj Predraze temu o reci Gradac....evo sta je ShoneFly pitao...

Shonefly ::
Kako sam načuo iz nezvaničnih izvora ,ove godine će biti jeftinija dozvola za Gradac kako dnevna tako i godišnja i neće biti potrebna republička dozvola da bi se kupila godišnja za Gradac ? Da li neko ima pouzdane informacije u vezi ovoga ili je samo rekla/kazala ?

Verovatno je potrebna republicka dozvola bila potrebna prosle godine cim postavlja takvo pitanje za ovu....ja sam na osnovu toga zakljucio da je potrebna republicka da bi mogao da izvadis neke doplatne...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5156
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 17 Jan 2015, 15:20

Od ove godine nije uslov da posedujes republicku dozvolu da bi uzeo drugu "doplatnu".
Za nase podrucje kojim gazduje Specijalni Rezervat Prirode "Uvac" dozvola ove godine ce kostati 4000 dinara.

Koliko sam informisan da bi neko od nas pecao na svim vodama potrebno je da ima 26 dozvola, na toliko su rasparcali vode.
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 17 Jan 2015, 15:31

Pa bas mnogo 26 dozvola,mada,velika smo mi zemlja.... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide

Broj poruka : 1552
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 17 Jan 2015, 19:26

Koliko sam ja informisan sa godisnjom dozvolom mozes da pecas na Vapi bez doplate kao i bilo gde u Srbiji a ako hoces da pecas samo na Vapi kupis tu od 4000 i pecas samo na njoj!
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5156
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 17 Jan 2015, 19:32

Ne Pope, ceo prostor koji zauzima rezervat da bi se pecalo mora se posedovati Rezervatova dozvola koja kosta 4000 din.
A tu i spada i Vapa, da bi se pecalo na njoj rezervatova dozvola je potrebna a republicku ti niko nece traziti.
Makar je meni danas tako rekao sekretar udruzenja, ocekuje dozvole da stignu 20og.

Meni bi vise odgovaralo tako kao sto ti kazes ali na zalost nije.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide

Broj poruka : 1552
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 17 Jan 2015, 19:35

Iz istog udruzenja meni receno ovako. A mislim da ima tacno kako pise u promenama zakona, pogledacu tamo.
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 17 Jan 2015, 19:48

Ervin-Eko ::
Ne Pope, ceo prostor koji zauzima rezervat da bi se pecalo mora se posedovati Rezervatova dozvola koja kosta 4000 din.
A tu i spada i Vapa, da bi se pecalo na njoj rezervatova dozvola je potrebna a republicku ti niko nece traziti.
Makar je meni danas tako rekao sekretar udruzenja, ocekuje dozvole da stignu 20og.

Meni bi vise odgovaralo tako kao sto ti kazes ali na zalost nije.

A sta ako neko zatrazi i republicku??? Jel to sto posto sigurno da nije potrebna republicka da bi se vadila doplatna??
Nazad na vrh Ići dole
Ermedin
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Ned 25 Jan 2015, 10:09

Vapa juce !

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ermedin