musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Reka Vapa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Sledeći
AutorPoruka
Brankoogi
Guide
Guide

Broj poruka : 754
Datum upisa : 06.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Uto 07 Jul 2009, 23:01

Sasa D ::
E tako mi recite.Znam da ima rijeka Uvac ali i jezera ali nisam znao koja su. thanks you

Nažalost to se još samo zove reka jer maltene više ne postoji. Ostalo je još to malo ispod trećeg jezera (Radoinskog) do ušća u Lim,ali to više nije to.
Otac mi skoro reče da verovatno nadaleko nije bilo reke tako bogate lipljenom. Reka je bukvalno ključala od lipljena.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Uto 07 Jul 2009, 23:18

Bas steta sto je tako lijepa rijeka takoreci nestala,a posebno je steta zbog lipljena. Placko Placko
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

Broj poruka : 111
Godina : 35
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 08 Jul 2009, 03:41

Brankoogi ::
Sasa D ::
E tako mi recite.Znam da ima rijeka Uvac ali i jezera ali nisam znao koja su. thanks you

Nažalost to se još samo zove reka jer maltene više ne postoji. Ostalo je još to malo ispod trećeg jezera (Radoinskog) do ušća u Lim,ali to više nije to. Otac mi skoro reče da verovatno nadaleko nije bilo reke tako bogate lipljenom. Reka je bukvalno ključala od lipljena.

Brankoogi pomaži, to što je ostalo od Vape do uliva u Lim imaš li neka iskustva sa tim terenom????

Možda neku fotku+kako doći do tog dela? Kanjon ili...??

Kakav je protok iz jezera??
Nazad na vrh Ići dole
Mceext
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 1
Godina : 43
Datum upisa : 07.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 08 Jul 2009, 14:47

To posle Radoinskog jezera nije Vapa nego Uvac.

Sa južne strane Tornika iz sela Stublo ima makadamski put do reke, ustvari do manastira Uvac. Put silazi u kanjon reke Uvac koji je spektakularan.
Put je dužine 8km i poprilično je loš, verovatno bi mogao neki terenac bez problema da ga savlada. Postoji neki makadamski put kroz sam kanjon koji
dolazi iz Priboja otprilike 10.km ali ne znam koliko je prohodan. Ja sam bio pre 5 godina krajem juna, reka je veličine otprilike kao Djetinja
(ne znam neku drugu reku s kojom bi je mogao uporediti). Nisam pecao ali mi je ličilo da ima potencijala i to za pastrmke.
Dolina je nenaseljena iako ima zemlje koja se obradjuje i takodje nema struje u dolini.

Nemam slike u elektronskoj formi.
Nazad na vrh Ići dole
Mitko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 182
Godina : 37
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 08 Jul 2009, 21:40

To je jedini slucaj da se veca reka uliva u manju odnosno da manja reka od uliva zadrzi ime inace UVAC jeste bio dobra reka ali VAPA je do ratova srazmerno velicini bila nadaleko cuvena po bogatstvu ribljeg fonda a narocito po mladici koje na srecu ima i sad
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 08 Jul 2009, 21:44

Mitko ::
To je jedini slucaj da se veca reka uliva u manju odnosno da manja reka od uliva zadrzi ime

Nije jedini.....Komarnica,Piva....ima jos lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Hypuris
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Čet 09 Jul 2009, 02:05

mceext ::
To posle Radoinskog jezera nije Vapa nego Uvac. Sa juzne strane Tornika iz sela Stublo ima makadamski put do reke, ustvari do manastira Uvac. Put silazi u kanjon reke Uvac koji je spektakularan. Put je duzine 8km i po prilicno je los, verovatno bi mogao neki terenac bez problema da ga savlada. Postoji neki makadamski put kroz sam kanjon koji dolazi iz Priboja otprilike 10km ali neznam koliko je prohodan. Ja sam bio pre 5 godina krajem juna, reka je velicine otprilike kao Djetinja (neznam neku drugu reku skojom bi je mogao uporediti). Nisam pecao ali mi je licilo da ima potencijala i to za pastrmke. Dolina je nenaseljena iako ima zemlje koja se obradjuje i takodje nema struje u dolini. Nemam slike u elektronskoj formi.

Mceext sampion 1 veoma sam ti zahvalan na postu, odavno planiram da predjem celu reku na kojoj sam poceo svoje prve musicarske korake.
Znaci Uvac je reka, i treba da se uputim prema manastiru Uvac. Vec iz tvog posta naslucujem kanjon, sto mirise na dosta ribe.
Jedino me buni taj put kroz kanjon od samog Priboja, nebitno za prohodnost(uzana stazica). Da li su to dijametralno suprotni putevi, od puta prema
manastiru Uvac, ili je to u istom pravcu. Moze li kontakt preko PM da te kontaktiram telefonom i malo sredim geografsku dilemu.

U svakom slucaju hvala ti jos jednom cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5156
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Čet 09 Jul 2009, 14:31

Ima ribe dole, ali veoma malo i teško je mušičariti, provereno je...
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 15 Jul 2009, 22:19

Vapa iako mutna daje klenove skocko

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 15 Jul 2009, 22:29

Bravo... bravisimo skocko
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 15 Jul 2009, 23:08

Hvala Brankoogi, mada pravi show tek pocinje pri izbistrenju! Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 15 Jul 2009, 23:22

Nadam se da će tako biti i na Limu, ustvari nadam se da će se najzad izbistriti.
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sre 15 Jul 2009, 23:26

Nadam se da će tako biti i na Limu, ustvari nadam se da će se najzad izbistriti.
Da li si posetio Lim kod mesta Lucice? Perverzna mesta, +++lipljeniska, i ima klenova takodje!
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Čet 16 Jul 2009, 21:11

Svi ste čuli za Lučice! Lim je još uvek sijer (da pojasnim izraz: ni bistar ni mutan ) i veliki. Ništa ni od Lučica ni nekih drugih mesta. Placko
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 17 Jul 2009, 00:34

Svi ste čuli za Lučice! Lim je još uvek sijer (da pojasnim izraz: ni bistar ni mutan ) i veliki. Ništa ni od Lučica ni nekih drugih mesta.
Za to mesto sam cuo od Vanje Stojanovica i posetio ga pre tri godine u vise navrata. Imao sam vecih problema da u mesecu avgustu upecam lipljena, jer skobalj pravi veleke probleme praveci kolobare kao da lipac kupi na povrsini, lociranje mi je pravilo probleme na velikoj reci, dok nisam provalio problem. Ali na onako lepim mestima vredi se potruditi. Imas li nekih informacija kako je u proteklom periodu? Da li lipca i dalje ima video sam tada tiroldzija dosta?
Nazad na vrh Ići dole

Reka Vapa
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 33Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Sledeći
 Similar topics
-
» Reka Vapa
» _ Sjenica _
» Reka Katušnica
» Krupajska reka
» Gvozdačka reka ( Zmijska reka )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: