musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Reka Vapa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Sledeći
AutorPoruka
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1104
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 17 Jul 2009, 00:50

Evo ja da ti odgovorim, tiroldzija na Limu ima mnogo narocito u delu koji pripada CG i onaj deo do Prijepolja u Srbiji, nesto manje ih ima oko Priboja posto cuvari kao sankcionisu, dok bosanski deo do Ruda retko ko kontrolise, ali je kod njih dozvoljena vaser kugla, a tirolac kao zabranjen. Ja sam pecao nekoliko godina za redom u delu oko mosta ka Lucicama, onda donji deo iznad vira i ispod vira je odlican za lipljena, predprosle godine sam imao lipca od 48-49cm koji je razvucen na 50cm prepariranjem bas iznad vira i to je najveci lipac koga sam ulovio na Limu, neposredno kasnije, tj. istog dana kada smo krenuli kuci svratili smo u Prijepolje na kafu i tu su se zadesili neki ribari iz Prijepolja i Bjelog polja kojima sam pokazao ribu i od istih cuo da se na tom potezu oko Lucica cesto love veliki lipljenovi i da ovaj sto sam ga ja upecao nije najveci. Bilo kako bilo, predhodnih dana kao i narednih te godine na Limu sam lovio uglavnom sitne lipce od 22-25cm, bilo je i onih od 30-35cm i to su za ovu reku prosecne ribe. Na pet onih sitnih dodje jedan od 30+cm i to samo ujutru rano i predvece. Lipljen iz Lima moze da se uporedi sa lipcom iz Rzava, znaci tanak dugacak, vretenast i jedino sto se razlikuje od Rzavskog, veliki je borac zabija se u najvece brzake i cesto spada. Dobro je sto se lovi na krupnije muve 12-14, za sitnijim nema potrebe, najbolje se pokazala crvena guza na #14. Ne bira mnogo.
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

Broj poruka : 754
Datum upisa : 06.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 17 Jul 2009, 07:48

Hypuris ::
Brankoogi ::
Svi ste čuli za Lučice! Lim je još uvek sijer (da pojasnim izraz: ni bistar ni mutan ) i veliki. Ništa ni od Lučica ni nekih drugih mesta. Placko
Za to mesto sam cuo od Vanje Stojanovica i posetio ga pre tri godine u vise navrata. Imao sam vecih problema da u mesecu avgustu upecam lipljena, jer skobalj pravi veleke probleme praveci kolobare kao da lipac kupi na povrsini, lociranje mi je pravilo probleme na velikoj reci, dok nisam provalio problem. Ali na onako lepim mestima vredi se potruditi. Imas li nekih informacija kako je u proteklom periodu? Da li lipca i dalje ima video sam tada tiroldzija dosta?

Kad si već provalio, u čemu je problem ?
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

Broj poruka : 111
Godina : 36
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 18 Jul 2009, 03:14

Ako platiš piće kada krenem na Lim u Novoj Varoši? Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 18 Jul 2009, 16:55

Ako platis pice kada krenem na Lim u Novoj Varosi? Embarassed

Nisam ja iz Nove Varoši ja sam iz Prijepolja, nije problem piće.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4234
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Sub 18 Jul 2009, 18:25

Ako platis pice kada krenem na Lim u Novoj Varosi? Embarassed

Hajde kazi nama Placko poslaćemo gajbu...ladnu... Ufffff ha ha ha ha ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Ned 19 Jul 2009, 02:06

Sasa spremaj se po izbistrenju kupimo Branka i idemo da testiramo ovu pricu.
Naime na Limu, govorim za mesec avgust jer sam tada zaticao ga bistrog i malog vodostaja, postoje sledeci problemi:
1. On nije mala reka, govorim za mesto Lucice. Tako da nasa muka pocinje time da nije sve na dohvat ruke. Recimo na Ibru u prelivu skora, sve ih izbrojismo, pa ovog hocu ovog necu, radio ne radio cekas kada pocne da kupi na povrsini ili ga nimfom nekom od oprobanih metoda cackamo da pronadjemo nekog raspolozenog za nasu imitaciju, dok ga ne dokrajcimo u sumrak.
2. Skobalj zagorcava pricu svojim kolobarima, ozbiljno lice na lipljenske.
3. Muve kako rece Branko napadaju belica i plotic pa drz ne daj.
4. Slabo rojenje u tom periodu.
Moja resenja

1. Lociranje pocinje ovako. Polarizaciju na oci, sunce u zenitu ako se tempiramo za predvece i. I nimfu na stap cisto koncentraciju da drzi budnom, a i moze da donese ribu, i odvajanje zita od kukolja. Prozirnost Lima je tada, ja verujem i sada na odlicnom nivou. Fazon je da u top terminu pred sumrak, ne radimo gore navedeno, nego kako znamo i umemo lociramo za dnevnog svetla. U pravo vreme na pravom mestu je Limski recept za uspeh, ali doslovce. Znaci preko dana se desi ili ne desi polazak na nimfu(govorim ovo ako nam je plan lov na suvu musicu, meni nimfa nije interesantna tada bila), preoremo NEZNOO sve terene oko tog mesta(nisu veliki), upoznamo gde je dobro da ne trcimo, napravimo 2 favorita za dana, strategiju kako doci do njih na brzinu. Da skratim ja sam ga locirao a vidim i Sumadinac, uzvodno od mosta prvi vir+ prelep kosi preliv brz LIPLJENSKI. Nema sanse da se promasi. Tiroldzije ih vade u blizini jos jedna olaksavajuca okolnost TU JEEEEEE.
SUMRAK tada mi se javljao jer zoru nikako da zateknem, jednom udes ispred nas svi jure na more ko blesavi, upavah se itd. a garantujem DA JE NAJBOLJE VREME(zora) iz vise razloga...
2. Skobalj stvarno takve kolobare pravi, video sam ih i na Drini takodje, da lice, kazes sada je moj ili Boziji, kada ono vozis li vozis. Medjutim ovaj preliv, sada znamo da ga ima(od mosta prvi uzvodno ili sam pronadjes tajni) ako se i javi neki to sto vozimo njemu po neku voznju nije uzalud jer je i lipac u blizini. Bitno je da smo se nacentrirali u sumrak i da oremo pravo mesto. A ne trci pored reke, eno ga kolobar, ori lipljen je, gazi vodu drz ne daj pade mrak. Izjutra ima i vise vremena za ovakve greske.
3. Muve, ja gotivim polipropilen imam ga u raznim varijantama, na ustrb cdc. Visoko plovan, barem meni, ne tone lako i hvata ribu. Tu je i jedna varijanta kalce od facijalnog zeca takodje plovna lepo mi se pokazala, mogu da okacim fotke, ako bas hoces. Ove godine sam sam sa Zakulom malo unapredio tadasnje imitacije, pa cemo videti. Tako da posto sam se resio cdc-a mast u ruke namastim, odoli udarce belice barem jednom mada i potone, bitno je raspucam kratko i nova voznja. Ja inace u lovu lipljena gotivim malo vece muve, Zakula zna kako ih zovemo izmedju sebe skraceno MSND, vidim da i Sumadinac nije zalio brojeve.
4. Slabo rojenje u tom periodu. Hvatao sam ga na tri imitacije koje su mi resile gore navedeni problem, nisam imao vremena da eksperimentisem, to ce Branko da nam zavrsi.
Sale put pod noge da nadjemo Branka i lipljene, ako ostanemo mokrih gaca tu je gajba.
P.S. Sasa skobalj, u ovom delu doduse ja uhvatih sitne, kidise na suvu taman da nam stvaras zazubice sorry
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Ned 19 Jul 2009, 09:31

dobar post Moje omiljeno mesto(gde uhvatih prvog lipca u životu) si vidim provalio. Imitacije kači ili udaram embargo na dolaske na Lim, postavljam rampe na Bistrici! ha ha ha ha .
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4234
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Ned 19 Jul 2009, 11:27

Bravo druže Bravooo dobar post napravio si celu strategiju i deluje mi da će biti veoma uspesna....kukuuuu lipljenima Placko imace mnogi probušena usta
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pon 20 Jul 2009, 18:30

dobar post Moje omiljeno mesto(gde uhvatih prvog lipca u životu) si vidim provalio. Imitacije kači ili udaram embargo na dolaske na Lim, postavljam rampe na Bistrici! ha ha ha ha .
Branko nisam zaboravio na fotke nego krecim pa sam u potpunom haosu, veceras postavljam. Koliko vidim ti uzivas dole.
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 31 Jul 2009, 09:20

Branko nisam zaboravio na fotke nego krecim pa sam u potpunom haosu, veceras postavljam. Koliko vidim ti uzivas dole.

Ma gde uživam, koliko čujem tirolaši ga love a ja nikako da provalim šta jede. Nemogu ribče jedno da uhvatim.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 31 Jul 2009, 09:25

Ma gde uživam, koliko čujem tirolaši ga love a ja nikako da provalim šta jede. Nemogu ribče jedno da uhvatim.[/quote]

Dok ti Branko provalis sta uzima njega vise nece ni biti.Evo ti jedan moj prijedlog za nimfu koja mora da radi.Pola oranz pola crna.Malo nozica od pijetla i srebrna glava.Ova oranz guza je najbolja od guljenog kabla za telefon a crno- konac obicni i sve to lakirat.To je ubitacna muva kod nas na Limu.
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 31 Jul 2009, 09:50

Sasa D ::
Ma gde uživam, koliko čujem tirolaši ga love a ja nikako da provalim šta jede. Nemogu ribče jedno da uhvatim.

Dok ti Branko provalis sta uzima njega vise nece ni biti.Evo ti jedan moj prijedlog za nimfu koja mora da radi.Pola oranz pola crna.Malo nozica od pijetla i srebrna glava.Ova oranz guza je najbolja od guljenog kabla za telefon a crno- konac obicni i sve to lakirat.To je ubitacna muva kod nas na Limu.

Hvala na predlogu. Samo još reci na kojoj udici to da radim i odmah krećem. skocko
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 31 Jul 2009, 10:12

Standardna velicina je 14 a mozes je uraditi i na 16.Madjarica je isto jako lovna a i muva kojoj neznam ime ali ide ovako crna guza pa stomak zuti pa nastavljas crno do glave.Opet malo nozica i srebrna glava.Negdje ju je Madjoni postavio u temi Drina jer ju je predlozio za Drinu.Vezi i na vodu pa da vidimo sta si uradio.
Bistro.
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 31 Jul 2009, 10:14

Sasa D ::
Standardna velicina je 14 a mozes je uraditi i na 16.Madjarica je isto jako lovna a i muva kojoj neznam ime ali ide ovako crna guza pa stomak zuti pa nastavljas crno do glave.Opet malo nozica i srebrna glava.Negdje ju je Madjoni postavio u temi Drina jer ju je predlozio za Drinu.Vezi i na vodu pa da vidimo sta si uradio.
Bistro.

Hvala druže.
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Vapa   Pet 31 Jul 2009, 14:23

Jao Branko taj lipljen Limski, ni jednom ne odoh a da sebi ne zakomplikovah zivot. Ponekad postane reka takav hard level da je to.......
Ja bih veliki akcenat stavio na vodjenje nimfe i duzinu predveza(Lim je jos uvek dosta jak+sto duzi predvez+otezanje). Koliko duboko stize tvoja nimfa,
i kako je vodis ponekad je krucijalno pitanje. Stavi vise nimfi, svedski sto, ni engleski Oliver nema pitanje ni dilemu oko vise komada.
Ovo ti govorim na pamet jer sam se uvek koncentrisao na suvu musicu, ti imas uslova i prostora da isprobash nimfarenje, ja vec godinu dana pricam
kako cu nimfu da provozam brzakom nedaleko ispod mosta.

Za kraj otkrij nam kakav je vodostaj, imas li neku fotku kakvu bilo, svezu, da vidim iz prve ruke!
Nazad na vrh Ići dole

Reka Vapa
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 33Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Sledeći
 Similar topics
-
» Reka Vapa
» _ Sjenica _
» Reka Katušnica
» Krupajska reka
» Gvozdačka reka ( Zmijska reka )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu