musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Reka Raška

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Keno
Guide
Guide

Broj poruka : 551
Godina : 54
Datum upisa : 16.02.2009

PočaljiNaslov: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 17:42

Reka Raška

Reka Raška od svog izvorišta koje se nalazi na 15.km od Novog Pazara prema Sjenici, protiče kroz Novi Pazar
i uliva se u reku Ibar u gradu Raška.Reka koja je nekad bila kristalno bistra i puna potočne pastrmke, klena,
krkuše, mrene, pesa i jos drugih riba koje bi iz Ibra ulazile u nju radi mresta. Danas je ta reka koju mnogi
pazarci i koji nisu ribolovci sa tugom i setom gledaju. Nije redak primer da u sred centra grada vidimo bačene sporete,
kauče, kante, kese, plastični otpad i da ne nabrajam jos mnogo stvari izmedju kojih ima i leseva uginulih zivotinja.
U gornjem toku koji je jos uvek čist pocela je sa izgradnjom mnogo vikendica i drgih objekata koji narsavaju
obale i izgled nekadasne prirode koja je bila prekrasna a koju ja pamtim vrlo dobro. Nekada su tu boravile
potočare i preko jednog kg, dok danas ima samo poribljenje pastrmke koja je jos uvek mala ali za krivolovce
ipak velika. Evo nekoliko slika sa gornjeg toga raske gde sam danas bio tek da se podsetim starih dana,
ulova nije bilo jer je voda snegava i dosta brza za uski tok kojim reka krivuda.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5156
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 17:54

Bravo Keno...
Nazad na vrh Ići dole
Tolefly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2011'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2011'

Broj poruka : 891
Godina : 44
Datum upisa : 02.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 20:12

Hvala Keno ! evocirao si mi uspomene iz Vojnickih dana. Pecao sam Klena na ovoj reci davne 1992god, thanks you :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 20:31

Tole prijatelju, dobro si rekao ostale su samo uspomene ...
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 25481
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 20:53

Keno ::
Reka Raška od svog izvorišta koje se nalazi na 15.km od Novog Pazara prema Sjenici, protiče kroz Novi Pazar i uliva se u reku Ibar u gradu Raška.
Reka koja je nekad bila kristalno bistra i puna potočne pastrmke, klena, krkuše, mrene, pesa i jos drugih riba koje bi iz Ibra ulazile u nju radi mresta.
Danas je ta reka koju mnogi pazarci i koji nisu ribolovci sa tugom i setom gledaju. Nije redak primer da u sred centra grada vidimo bačene sporete,
kauče, kante, kese, plastični otpad i da ne nabrajam jos mnogo stvari izmedju kojih ima i leseva uginulih zivotinja. U gornjem toku koji je jos uvek
čist pocela je sa izgradnjom mnogo vikendica i drgih objekata koji narsavaju obale i izgled nekadasne prirode koja je bila prekrasna a koju ja pamtim
vrlo dobro. Nekada su tu boravile potočare i preko jednog kg, dok danas ima samo poribljenje pastrmke koja je jos uvek mala ali za krivolovce ipak
velika. Evo nekoliko slika sa gornjeg toga raske gde sam danas bio tek da se podsetim starih dana, ulova nije bilo jer je voda snegava i dosta brza
za uski tok kojim reka krivuda.

Keno ,

Ovu tvoju setnu i nadahnutu reportažu sa reke Raške u nekoj manjoj ili većoj meri doživljava većina nas svakodnevno u susretu s lokalnim
vodama, tako da i ona auto školjka sa prve fotke ...ustvari predstvalja NA ŽALOST ukrasni i nezaobilazni ambijent na većini voda...
Mnogo je tu izgubljenih kockica , Radojica Pop mi je pričao o kvalitetu te vode i ribljeg sveta u njoj do pre 20 godina....
Neverovatno, kako pričamo o stvarima koje su se desile takvom brzinom svetlosti, da ih nismo ni u potpunosti svesni...
Osim svesti i savesti, na koju se danas često pozivamo u odbrani od ovakvih stvari, da li reka Raška ima šansi za popravni ... i da li su
nadležne službe osmislile bilo kakvu akciju u zastiti i unapredjenju ove vode... Da li ima entuzijasta i ljudi voljnih da poprave bar nešto od
učnjene štete koje ljudi čine sami sebi...
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Keno
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 21:33

IZGRADNJA VIKENDICA I KOJEKAKVIH OBJEKATA PORED VODE JE TOLIKO UZELO MAHA DA JE TO NEMOGUĆE ZAUSTAVITI....
LJUDI ‚AKO MOGU TAKO DA IH NAZOVEM, SAMO GRABE OD PRIRODE I U TOME NEMAJU MERU, E MURINO PRIJATELJU, OTUD DOLAZI
SVA TA MOJA SETA POP KAO I JA PAMTI TU REKU U SVOM MNOGO BOLJEM IZDANJU. SA SVOJE STRANE POKUŠAVAO SAM A
POKUSAĆU I DALJE DA SE BORIM ZA OVU REKU, ALI SVEST LJUDI JE NESTO ŠTO MNOGI OVDE NEMAJU ILI TEK TREBA DA NAUČE
ŠTA TO ZNAČI...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 21:48

Keno, one vikendice su bruka i sramota, ljudi su i rijeku zagradili žicom. Voda nije loša biće bolja za koji dan ako ne bude kiše pa da se okušamo i da
prevarimo neku, a i majstor dolazi...
skocko
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 21:58

Keno ::
IZGRADNJA VIKENDICA I KOJEKAKVIH OBJEKATA PORED VODE JE TOLIKO UZELO MAHA DA JE TO NEMOGUĆE ZAUSTAVITI....
LJUDI ‚AKO MOGU TAKO DA IH NAZOVEM, SAMO GRABE OD PRIRODE I U TOME NEMAJU MERU, E MURINO PRIJATELJU, OTUD DOLAZI
SVA TA MOJA SETA POP KAO I JA PAMTI TU REKU U SVOM MNOGO BOLJEM IZDANJU. SA SVOJE STRANE POKUŠAVAO SAM A
POKUSAĆU I DALJE DA SE BORIM ZA OVU REKU, ALI SVEST LJUDI JE NESTO ŠTO MNOGI OVDE NEMAJU ILI TEK TREBA DA NAUČE
ŠTA TO ZNAČI...

Keno,

Nisam neki veliki ljubimac brojki i statistike... ali me je totalno deprimirala noćašnja informacija sa javnih glasila da je u sprovedenoj anketi STRATEDžIK MARKETINGA u Srbiji o ekologiji razmislja samo 3% ljudi..... dok recimo u svakoj drugoj, trećoj evropskoj državi ekološke partije zelenih zauzimaju visoka mesta u parlamentima.
Dakle, upravo hvali ono što ti takodje napomenu SVEST ovdašnjih ljudi o trenutku u kojem se nalazimo , koji se često prikriva pod plaštom nemaštine i nedovoljnog obrazovanja...a gledamo ga i od strane onih koji ne spadaju u ovakvu kategoriju ljudi...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 22:16

Murino ,

To je žalosno a i sramota...ali svakim danom i mi sami smo svedoci toga, takvi ljudi žive oko nas u našim zgradama, ulicama...
i ako im kažeš nešto prave te budalom ili te ne čuju, svest kod naseg naroda je na nuli. Skoro sam gledao na TV, da 40 % smeća nalazi
se na divljim deponijama i to kod nas u Srbiji...
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 22:31

Ervin ::
Murino ,

To je žalosno a i sramota...ali svakim danom i mi sami smo svedoci toga, takvi ljudi žive oko nas u našim zgradama, ulicama...
i ako im kažeš nešto prave te budalom ili te ne čuju, svest kod naseg naroda je na nuli. Skoro sam gledao na TV, da 40 % smeća nalazi
se na divljim deponijama i to kod nas u Srbiji...

Ervine druže,

Nastavićemo uskoro ovu zanimljivu temu , u kategoriji Ekologija ovde na forumu , da ne odemo ovde u off !!!

P.S. U potpunosti se slažem sa tobom...
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4198
Godina : 43
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Pon 09 Mar 2009, 22:40

Pre neku godinu radio sam u Novom Pazaru. Stanovao sam 20-ak dana u hotelu kod manastira Sopoćani, svaki dan sam putovao pored reke
i mnogo mi se svidela, zato sa zalošću slušam u kakvom je stanju. Šteta za takvu reku da propada. Nadam se da će se ljudi opametiti i početi
da poštuju ono što imaju...
Nazad na vrh Ići dole
Ivica-fider
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 22.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Ned 24 Mar 2013, 23:04

Nazad na vrh Ići dole
Ivica-fider
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 22.06.2010

PočaljiNaslov: raska   Ned 24 Mar 2013, 23:06

sta je ljubav prema pljugi
Nazad na vrh Ići dole
Mitko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 182
Godina : 37
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Čet 28 Mar 2013, 21:10

bravo Pope sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide

Broj poruka : 712
Godina : 31
Datum upisa : 11.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Raška   Čet 28 Mar 2013, 23:42

Prije par dana sam putovao od Novog Pazara do Raske.
U citanju postova sam shvatio da se radi o ovoj rijeci, iskreno se nadam da groijesim.
Rijeka koja je pored puta je u katastrofalnom stanju, obale, drvece okolne livade i vocnjaci su u katastrofalnom stanju, tone smeca se nalaze duz cijelog toka, cudi me kako nesto takvo nije proglaseno za ekolosku katastrofu.
Nevjerovatan prizor je da se smece siri sa obije strane rijeke po 50-100 metara (izgleda da se rijeka izlila i izbacila smece).
Toliko smeca najlonskih kesa flasa nisam u zivotu vidio. Stvarno bruka i sramta.

Placko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/

Reka Raška
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Reka Katušnica
» Krupajska reka
» Gvozdačka reka ( Zmijska reka )
» Reka Vapa