musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Djetinja...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Sledeći
AutorPoruka
Raka Hardy
Guide
Guide

Broj poruka : 1477
Datum upisa : 10.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 18 Avg 2011, 16:40

Jedna od mojih najomiljenijih malih reka. Uvek daje ribu, pa i leti u avgustu mesecu. Na žalost nas, zaljubljenika u male reke i fly pastrmke,
krupni primerci na ovoj vodi se i pored jake ribočuvarske službe, izlove. Ali, uvek se može loviti divlja pastrmka do 25cm, a kad-kad naleti
i ona od 30. Ne volim priče o merama od 35.. 40 i više na tako maloj reci. Bilo je i takvih ulova ali tik nakon ubacivanja velikih riba.
Treba biti realan i reći da je svaka riba 30+ , na ovakvim vodama, velika riba.

Ovo su neke prošlogodišnje slike, ali uskoro ću ubaciti i fotografije ribolova na Đeti ovog leta...

[You must be registered and logged in to see this image.]

I prelepa pegava, na RCC - moja kreacija  sampion 1

Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1108
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 18 Avg 2011, 17:49

Raka ima riba 30+ cesto se love one od 40cm, neka ti potvrdi pex on je svaki da na vodi.
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 18 Avg 2011, 18:39

Slabo druže moj slabo, ako govorimo prave mere. Ne znam zašto, ali često naiđem na mesta gde ljudi računaju da riba ima 40cm, a zapravo ima 35 sa repom sampion 1

Te ribe se znaju loviti na samom početku sezone na Đeti, ali se velike ribe, naročito one 40-50 masovno nose iz reke. Živeo sam gore i takođe lovio svaki dan.

Prave mere na Đeti, ako bi da budemo iskreni , one prosečne su 15-25cm. Često se dobiju one male. Naravno, naleti i 30+, ali baš 40+, veoma retko. One se javljaju u maju recimo ili početkom juna. One ''mame'' patrmke su, ubačene tolike i u roku od mesec dana većina je izneta Placko

Ali bez obzira na to, Đetu volim mnogo. Čista je reka i ima dosta divlje ribe koja je mnogo borbenija nego recimo riba koja je puštena u Gradac. Imam priliku da sa strancima lovim recimo par dana na par reka istu ribu (bavim se ribolovnim turizmom) i baš porede ribu. Đetom su oduševljeni i snagom malih riba !! I po mnogima koji su dolazili, možda i naša najjača reka za Czech Nymphing . Uvek se rado vraćaju na nju. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9732
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 18 Avg 2011, 19:05

E neka si malo pokreno ovu temu Rako sampion 1
Nekad davno ,prije 20-tak godina,čitajući RR i slične novine,mislio sam da su jedine prave pastrmske rijeke u Srbiji baš Đetinja,plus Studenica i Visočica....a o njima se danas najmanje priča scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Raka Hardy
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 18 Avg 2011, 19:13

Pozdrav prijatelju ! sampion 1

Treba posvetiti više pažnje ovim rekama jer , ima se šta reći. To je jedina voda na kojoj su mi klecala kolena jer mi je mladica izašla na muvu na najfiniji pribor pre par godina sampion 1

Dok im je Đere ribočuvara, zaštićena je prilično, ali opet se nađu krivolovci... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 18 Avg 2011, 19:18

Čekam da mi stignu nove fotkice pa ću da vas davim Đetom malo skocko
Da bude ceo tekst propraćen lepim fotkama sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1108
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 18 Avg 2011, 20:41

Raka i meni je poznata ta pojava merenja od oka, ali Pex-Predrag cesto lovi ribe od 35-40cm, treba dobro poznavati reku.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1169
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 18 Avg 2011, 22:00

Nemoj Sumi preterivati ne lovim cesto 40+...cesto lovim 30+ (po vise komada), i poneki izlazak 35-40 ali kako rece treba dobro poznavati reku.....
bas dobro....danas recimo sam imao (dosao sam sa reke pre mozda sat vremena) samo jednu malo preko 30cm bez sa ili bez repa ne znam ja ih
momentalno vracam nazad ali pre desetak dana sam imao prelep ribolov....imao sam srece da u nekom delu reke taj dan niko nije prosao i kada
sam dosao pred sumrak da lovim ima sam sta videti...ceo vir se javljala riba i kupila muve sa povrsine....imao sam jednu oko 40, jednu oko
36-38 od 30 do 35 mozda 5-6 kom i 25-30 sigurno desetak....vanredno dobar ribolov......cak i za mene koji sam bar jednom sedmicno na ovoj reci....

Ovo je mladica ulovljena na Djetinji pre 2-3 godine (one godine kada su bile ubacene velike potocare i kalife)
na plivajucu muvu na #12 udici....podvez 0,16mm
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 18 Avg 2011, 22:12

Pre nekoliko dana, mozda prosli vikend je jedan moj prijatelj dobar poznavalac reke ulovio pastrmku 48cm, i kako mislim da je zabelezena kamerom od pocetka do kraja....pa cu se potruditi da dobijem taj snimak i da ga podelim sa forumasima.....

Sto implicira da nisu bas sve pastrmke izlovljene i da je ostala poneka, moj brat u proslu sredu kalifu 37cm (poceo da musicari pre 3g odine, a pre toga se nije bavio nikakvim ribolovima...imao je od koga da nauci ponesto... skocko ) sto opet implicira da je ova reka mozda malo zapostavljena od strane musicara a na radost lokalnih zaljubljenika kojima je preostalo da dele 5-6km reke na 2-3 musicara... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Pet 19 Avg 2011, 00:30

To je lepo čuti da je ostala po koja velika riba, mada nemojte mi zameriti, kalifu na našim vodama ne računam kao ribu za pohvalu. Malo sam lud što se toga tiče ha ha ha ha

Zato cenim Đetu jer je veoma malo ima i kamo sreće da ni u jednoj našoj vodi nema ni jedna.

Gledao sam pre par godina zamaranje mladice u Staparskom viru, ali 2003-e, čini mi se, što je ipak .. godina.. Velika greška je ubaciti mladicu gore. Mala je to voda i bilo bi najlepše samo potočnu pastrmku imati gore. Dosta ribe 20-30 i da se recimo svako drugo-treće pecanje ulovi pojedna 40-50. To je najlepše za tu reku.

Peđa, mislim ad smo se upoznali na vodi, baš kada su ove gore fotke rađene, ili sam pomešao ??

Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Pet 19 Avg 2011, 00:37

Pa nisam siguran....moguce je da smo se videli...ja sam cesto na Djetinji. Mislim da gresis po pitanju kalife, kada podivlja posle nekog vremena vrlo je tesko prevariti velike ribe, ako prva muva prodje i ne uzme je ende, nema vise sanse da pokupi...a ovo sto sam pisao su sve potocne pastrmke, kalife nisam video odavno i sam sam se cudio za ovu sto je moj brat ulovio....
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Pet 19 Avg 2011, 00:50

Ne ne, slažem se da je borac i da je teško prevariti. Ne kritikujem je u tom smislu, već ne volim da vidim ribu koja ne treba da bude tu.
Sve veštačko osim muve, ne volim sampion 1

Mlada je ulovljena iza tunela u šumici, na onoj mirnoj vodi ( dug vir , potpuno miirna voda.. ) ?
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 01 Sep 2011, 01:16

Eh, malo da se prisetimo letnjeg pecanja na Đeti..
Ovo leto sam stigao svugde, ali nju da preskočim.. NIKAKO  sampion 1

Fly fishing in Serbia on the River Djetinja with Xtreme-Flyfisher

Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Djetinja...   Čet 01 Sep 2011, 01:20

Prvo malo zagrevanja.. da vidimo šta nam mali klenčići rade  sampion 1