musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Reke na Pešteru

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Pon 13 Apr 2009, 14:50

Ervin ::
Nesto slicno kao Sibir,

Samo hvali onaj UAZ i pravi Sibir!
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5162
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Uto 14 Apr 2009, 18:53

Bokac,hvala druze cestitam
Nikola,imamo i uaz nego nece da upali,stegla se nafta mnogo stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide

Broj poruka : 551
Godina : 54
Datum upisa : 16.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Pet 17 Apr 2009, 20:55

Juče smo bili u ribolovu, Ja, Ervin i Senko.

Evo nekoliko fotografija i utisaka sa pecanja. Ja i Ervin smo više obraćali paznju na ponašanje štapova Catapult i kanapa RIO GOLD. Utisci koje
delimo obojica o ovoj kombinaciji reči mogu malo opisati. Prosto je pravo uživanje pecati sa ovakvim priborom, da naglasim da nisam imao prilike
da pecam sa raznovrsnim štapovima i ako sam ih imao nekoliko kao što su Lumis i Sage.
Naravno to su moji utisci što ne znači da ce se svi složiti sa mnom. Naravno, da svi imamo različite ukuse i to je nešto prirodno i vrlo korisno u
jednoj zdravoj diskusiji.

No dosta o tome, evo sad neka slike govore....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Pet 17 Apr 2009, 20:56

Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Pet 17 Apr 2009, 21:15

Bilo je i ulova sitnijeg klena kao i malo većeg. Uglavnom ništa što bi bilo za pohvalu ali svakako potpuno zadovoljstvo su nam pružili i ovi sitni
primerci. S' obzirom da je voda jos hladna od nedavno istopljenog snega, ne može se očekivati ni neka povećana aktivnost klena koga na ovim
terenima zaista ima mnogo. Pecali smo na suvu mušicu ( policelonska veštica ) što nam je pružilo dodatno zadovoljstvo. Sve ribe su vraćene i
ako ih je bilo dosta za prvi izlazak na ovim terenima u ovoj godini. Ovde ima klena i preko kilograma koji nije redak. Upecani su i klenovi od
tri kilograma na ovim terenima. Kada se voda ugrije neverovatno zadovoljstvo pruzaju primerci od pola kilograma pa na više,koji uzimaju kao
ludi. Na ovim terenima mušičar može da dozivi neverovatno zadovoljstvo.

Evo par fotografija koje sam uspeo da napravim ne bih li prikazao deo lepote ovog kraja...

Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Pet 17 Apr 2009, 21:19

Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Pet 17 Apr 2009, 21:21

Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Pet 17 Apr 2009, 21:32

Keno,
lijepe slicice. Za par dana postavljam i ja slike sa moga aparata.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 25812
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Pet 17 Apr 2009, 21:47

Keno ::
Juče smo bili u ribolovu, Ja, Ervin i Senko.

Evo nekoliko fotografija i utisaka sa pecanja. Ja i Ervin smo više obraćali paznju na ponašanje štapova Catapult i kanapa RIO GOLD.

Keno,

Zaista su tereni svima nama veoma neobični... ne samo kada se radi o mušičarenju ...
Zanima me ta posebnost ...pošto loviš i na Raškoj i dr.rekama .... kakvo je zadovoljstvo i osećaj u ribolovu na ovakvim terenima ...
Kao i da li je prezentacija mušica malo drugačija ... zamolio bih te da nam u par rečenica približiš ove jako interesantne terene sa celokupnim
okolnim ambijentom ...
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Keno
Guide
Guide

PočaljiNaslov: iBRU   Sub 18 Apr 2009, 11:33

Mušičarenje na ovim terenima je uglavnom isto kao i na ostalim rekama gde ima dosta klena koji zauzima primat u ishrani insektima...
Razlike postoje jedino u načinu vodjenja mušice. Recimo na Vapi klen uzima vrlo agresivno dok na gornjem Ibru veoma oprezno i tu
neiskusan musicar brzo izgubi strpljenje i odustaje od zaista dobrih primeraka. Dešavalo mi se bezbroj puta da sam čekao i po
dvadeset minuta nebi li prevario po nekog kilasa. to se tiče Pešterskih reka u obzir dolazi samo suva muva jer je celo dno reke
obraslo travom i trskom. Po mom iskustvu u musicarenju klena, a mislim da ono nije malo najbolja varijanta muve je policelon vestica,
crna buba i svitac sve tri od policelona i paunovih isperaka. Na gornjem Ibru pokazala mi se dobra i mokra muva BUTCHER odnosno
Kasapin. Prezentcija muve je najbolja bacanjem pri samoj suprotnoj obali jer tu klen pored toga što očekuje padanje u vodu kopnenih
insekata on tu i lovi sitnu mladj. Svaka reka ima neku svoju specificnost i neku crtu koja vam je potrebna da bi imali uspešan ribolov.
Zbog toga i postoje kolege i prijatelji koji ce vas uputiti da budete što blizi toj crti.Po meni najefikasnije bacanje mušice jeste uzvodno i
pustiti da voda nosi muvu a samo u pojedinim mirnim delovima reke mušicu sitnim trzajima povlačiti ka sebi. U tim momentima sam
najviše uzivao gledajuci brzinu i agresivnost klenova koji su uvek kao po pravilu bili krupniji komadi. Nadam se da sam bar malo približio
mušičarenje na ovim rekama.Opet naglašavam da su to samo moja iskustva i da ne mora da znači da ce se neko složiti samnom.
Murino nadam se da sam bar malo odgovorio na tvoje pitanje iako nisam vičan pisanju i izražavanju,ali se nadam da prijatelji i kolege
mušičari neće zameriti. Toliko za sada od mene a nadam se da će biti još mnogo lepih fotografija i izveštaja sa ovih i jos mnogo drugih
terena koje imam nameru ako Bog da da ispitam i posetim ...

BISTRO
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Sub 18 Apr 2009, 11:47

Odlično se snalaziš sa riječima Keno, a bogomi i sa klenovima dobar post dobar post cool photos cool photos sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Keno
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Sub 18 Apr 2009, 13:08

Hvala Mladjo na lepim rečima....

Trudim se da bar malo savladam ovu kutiju to jest kompjuter. Ja pripadam onoj generaciji gramofonskih ploča, a o kompjuteru nisam ni razmišljao
kao i vecina moje generacije. Ostao sam dužan odgovor na drugi deo Murinovog pitanja o predelima na Pešteru. Kao što se vidi sa fotografija to su
ogromni pašnjaci i ako stoke ima vrlo malo. Razlog tome ne bih navodio jer mislim da je svima nama poznata situacija u većini sela širom Srbije.
Naime Pešter se deli na gornju i donju Pešter. Ovi tereni se nalaze na gornjoj Pešteri tako da se sva voda sliva i otiče u potoke i rečice na donjoj
Pešteri ovi tereni gde mi pecamo su u neposrednoj blizini sela Borostica koje je udaljeno od Novog Pazara 58.km putujući ne tako dobrim asvaltnim
putem preko Tutina. Na samoj Pešteri ima desetine sela rastrkanih po nepreglednom prostranstvu. Sami putevi do sela su toliko ukršteni da se čak
i dobar poznavalac ovih terena ponekad zbuni. Interesantno za ove rečice je to da se skoro sve spajaju gradeći vezu sa Vapom. Početkom Maja
može se videti mrest Skobalja sto je i dokaz da riba dolazi iz Vape. Mnoge rečice i potoci u jednom delu svog toka uviru ne bi li se kasnije pojavili
kao novi potoci par kilometara dalje praveci opet sa drugim potokom jaci tok.Imena samih recica se menjaju u zavisnosti kroz koja sela prolaze ili
kako im je neko dao naziv u prošlosti i ako se radi o istom potoku. Kao što vidiš i sam tereni su izuzetni za mušičarenje bar sto se tiče obala.
Jedina mana ovih terena jeste što leti nemaš gde da se skloniš od sunca jer najveću hladovinu pruža ti tvoj šešir ili kapa.

Murino nadam se da sam delom odgovorio i na drugi deo tvog pitanja.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 25812
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Sub 18 Apr 2009, 13:57

Keno ::
.

Murino nadam se da sam delom odgovorio i na drugi deo tvog pitanja.

Keno,

Naravno da sam zadovoljan .. iz tvog posta oseća se rutina i dobro poznavanje terena...
Ponoviću da su ove destinacije na Pešteru jako neobične i mušičarski neistražene.. tako da od tebe očekujemo još interesatnih izveštaja.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Keno
Guide
Guide

PočaljiNaslov: b   Sub 18 Apr 2009, 22:16

U to budi siguran jer imam nameru da obidjem još neke delove Pešteri koji su po meni jos neistraženi od ribolovaca, a siguran sam da su bogati ribom .
No ne smem ništa da tvrdim dok se sam ne uverim. Biće svakako interesantno ako zbog ničega drugog ono zbog same prirode koja je na ovim
predelima gotovo netaknuta. Još samo da dodam jedan detalj koji su skoro svi primetili koji su bili na ovim rekama a to su prazni oklopi od školjki za
šta ja kao laik zaista nemam objašnjenje. Sledeći put ću slikati pa će neko od kolega ko poznaje tu oblast to nadam se objasniti.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Reke na Pešteru   Sub 18 Apr 2009, 22:51

Keno,

Pričao mi je Hafiz ( ribočuvar ) da je onaj klen što je upecao pre neki ( 1.630 kg ) bio pun kućica od puževa.
A ono su rečne školjke što ih ima dosta.
Nazad na vrh Ići dole

Reke na Pešteru
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Reke na Pešteru
» Reke Aljaske
» Reka Vapa
» Drina II - donji tok
» Reka Pinios- Grcka. Da li je neko pecao?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: