musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 25606
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 09:24

Natjeraste me da izvučem neke moje lijepe fotkice ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 29
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 09:31

Tih koja lepota...
Imam ogromnu zelju da prodjem ceo tok Tare... Valjda cu uspeti...
Nego ne poznajem nikog ko je spreman na takvu pustolovinu...
Mastam ja o tome dugooo, uzmem rafting camac i krenem iznad kajona i lagano camcem....gde mi se svidi ide sidro, razapinje se sator i i logorovanje, pecanje i izvidjanje terena i tako nizvodno na svakom delu koji bi mi se svideo pravio bi logor...7-8 dana uzivancije...
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1224
Godina : 34
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 11:15

Au Murino brate mili, ova fotka je VRH!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 11:37

Hvala, Damire... ništa ovdje nije dotjerivano ... jednostavno je Bog podario ovom mjestu nestvarnu ljepotu ...

Evo još par fotografija ...

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 11:49

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 11:55

Nekom drugom prilikom... postaviću fotke sa još nekoliko prelijepih mjesta rijeke Tare iz NP "Durmitor"

Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1224
Godina : 34
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 12:38

Već je čučnula na desktop!
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 997
Godina : 53
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 18:07

I ovo da potope e kukala im majka.
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Visitor
Visitor

Broj poruka : 411
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 18:16

Bahus ::
I ovo da potope e kukala im majka.
Najiskrenije se nadam da nece. Makar, poznajuci ljudsku prirodu nisam pretjerano optimist.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9666
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 19:59

Imao sam privilegiju da više puta mušičarim na terenu sa Murinove fotografije.

Tačnije, ovde sam uvek mušičario do ovog slapa na sredini okuke, krećući se uz vodu, jer je taj vir neprohodan. Jedini načini da se pređe su plivanje ili penjanje preko brda.

Ovde ima dosta pastrmki 20-35cm, lipljena 30-40cm, krupnih skobalja, klenova i mladica. Pastrmke se drže same obale, jer ih, po rečima lokalnih ribolovaca, mladice prečesto jure. Uporan posmatrač može relativno često da vidi mladicu u vodi. Krupnih skobalja ima puno, a klen je novopridošli stanovnik. Kada sam lokalnim ribolovcima prijavio da sam gledao jato klenova upravo na ovom terenu, nisu mi verovali. Ubeđivali su me (mene-starog klendžiju  Laughing ) da ne razlikujem skobalja i klena. Kasnije su počeli i sami da ih love. Mladičari smatraju da je prisustvo klena dar sa neba na poslužavniku te ribe, tako da očekuju bolja vremena.

Ja sam, naravno, većinu vremena provodio loveći lipljena. Možete zamisliti kakav je to užitak. Ima i kapitalnih primeraka, mada ne pamtim da mi je ijedan od mojih prešao 42-3 cm.

Poslednji izmenio Mixmaster dana Uto 31 Jan 2017, 13:43, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 997
Godina : 53
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pon 30 Jan 2017, 21:32

Топ дестинација само да су цене доступније и неке прелазе средити.
Nazad na vrh Ići dole
Vex
Visitor
Visitor

Broj poruka : 147
Godina : 38
Datum upisa : 10.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Ned 19 Feb 2017, 00:17

Koja je cena dnevne dozvole ? Vredi hodati tim terenima...
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Ned 19 Feb 2017, 00:21

Cijena dnevne dozvole je 20 e, uz poseban režim ribolova...
...kojim nije dozvoljen svakodnevni ribolov na istim lokacijama !

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9666
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Ned 19 Feb 2017, 09:17

Korisne informacije.

Evo moje kratke analize:

Prvo, 20 eura je mnogo. Ako imamo u vidu da za te pare samo 10% mušičara ovde može sa sigurnošću da bocne ribu od 40+ centimetara, ispada da je jedan krupan lipljen u ovom parku na ceni od 200 evra. Da, upravo toliko košta.

Ako to uporedimo sa (na primer) Plavom, ne treba nam previše mozga da shvatimo da je najbolje zaobići NP Durmitor. U Plavu će 90% mušičara za jedan dan bocnuti bar 5 komada (minimum) od 40+, za 10e (Ex Yu gosti). Dakle, jedna krupna riba nas košta 2.1 evra. Gotovo 100x jeftinije!!!!

Uz to, NP Durmitor nalaže raznorazna gušenja ribolovačkih sloboda, poput ne-pecanja pre 14h (šta da radimo pola dana?), pa danas ovde-sutra onde, pa kraj ribolova u 19h.....

Ja bih rekao: "Najgluplji ribolovni propisi koje sam ikada video", a nagledao sam se velikih gluposti.
Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Visitor
Visitor

Broj poruka : 456
Godina : 40
Datum upisa : 30.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Ned 19 Feb 2017, 10:43

To su pravila u svim np na teritoriji mne, i nijesu to musicarski reviri nego prvenstveno spin i nosi se riba u odredjenom broju...
Ne treba porediti fly fishing revire sa ribolovnim destinacijama u nacionalnim parkovima.

Slazem se da je zakon trebao biti srugaciji, al za nekog ko hoce da iskusi ribolov na takvim mjestima, nije strasno....

Takodje trebate znati da je za lov ciprinida drugacija cijena za kanjon tare, cini mi se 10e...
Nazad na vrh Ići dole

Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 25 od 26Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Sledeći
 Similar topics
-
» Rijeka Tara (gornji tok)
» Rijeka Tara - Plužine
» Rijeka Bijela
» Rijeka Cijevna
» Rijeka UNA (jedna i jedina)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu