musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 26  Sledeći
AutorPoruka
Vaso Knežević
Visitor
Visitor

Broj poruka : 206
Godina : 33
Datum upisa : 18.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Uto 13 Apr 2010, 18:14

Madjoni ::
Vaso Knežević ::
I Tara hvata krivine...

Mislim da je ova krivina čuveni vir Prijemač cheers

Ušće rječice u rijeku Taru, u blizini Crnih poda.

Ova rječica je prva pritoka Tare sa ribom posle Pive moj Vaso Shocked affraid study study study

Mađoni, kako misliš prva pritoka sa ribom posle Pive...zar ih nema još visočije, oko Mojkovca i Kolašina (Svinjača).
A nijesam ni znao da ima ribe i ovde, jer ona skoro da presuši ljeti???
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Uto 13 Apr 2010, 18:42

Mađoni, kako misliš prva pritoka sa ribom posle Pive...zar ih nema još visočije, oko Mojkovca i Kolašina (Svinjača).
Jako sam tužan sad...em prolaziš tuda stalno em ne znaš imena lokalnih vodotokova em ne pratiš forum Placko

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Vaso Knežević
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Uto 13 Apr 2010, 21:40

Madjoni ::

Jako sam tužan sad...em prolaziš tuda stalno em ne znaš imena lokalnih vodotokova em ne pratiš forum Placko

Mađoni, moram ti priznati da ti to sve sa em, stoji :) jer stvarno nisam znao ni kako se zove, ni da ima ribe u njoj...ali, još bolje, sad sam nešto novo naučio,
mada mnogo i ne prolazim tim putem, sem zadnju godinu, odkako se više zapućujem prema Crnoj Gori :))
Nazad na vrh Ići dole
Vaso Knežević
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Čet 15 Apr 2010, 23:04

Proljećni vodopad u kanjonu Tare.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Vaso Knežević
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Čet 15 Apr 2010, 23:15

Posle kiše.

Iznad Žugića luke, prve stanice splavara.

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 24276
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Čet 15 Apr 2010, 23:22

Posle kiše.

Vaso,

Kada si fotografisao ovu zadnju fotku i ako si ovih dana , šta si sve obišao ?
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Vaso Knežević
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Čet 15 Apr 2010, 23:28

Murino ::
Posle kiše.

Vaso,

Kada si fotografisao ovu zadnju fotku i ako si ovih dana , šta si sve obišao ?

Srđane, ovu sam fotku napravio u ljetnjem periodu 2007 godine...aali išao sam i skorije tamo, pošto mi drug ima vikendicu tik iznad ove luke, tako
da poznajem dobro ovaj dio...od Žugića luke pa do Lazinog kamena (prema ušću rijeke Drage u Taru). Lijep je predio, a naročito gdje se nalaze
Prva i Druga Bijela vrela...sad ću okačiti jednu sa Bijelih vrela...
Nazad na vrh Ići dole
Vaso Knežević
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Čet 15 Apr 2010, 23:32

Sa izvora Bijelih vrela (druga Bijela vrela), u srcu kanjona Tare.

Nazad na vrh Ići dole
Vaso Knežević
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Čet 15 Apr 2010, 23:35

Mušova vrela (Prva Bijela vrela) u srcu kanjona Tare.

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Čet 15 Apr 2010, 23:42

Ovo je već mnooogo bolje Vaso !

Naročito ova prva okrabrujuće djeluje u ove dosadne kišne dane !
Nazad na vrh Ići dole
Vaso Knežević
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Čet 15 Apr 2010, 23:44

Inače, potez od Žugića luke do Drugih Bijelih vrela je izuzetno lijep predio, gdje se sa obje strane Tare (i Žabljačke i Pljevaljske) uzdižu vertikalne litice,
obrasle vegetacijom i borovima samcima. Carstvo divokoza i splavara. Inače žabljačkom stranom ide putanja od mosta na Tari pa sve do Tepaca, predio
kojim treba proći i bez štapa i kanapa. Na tom potezu se nalazi i ušće kanjona rijeke Drage, koja je jača na izvoru negoli na ušću sa Tarom. Rijeka Draga
je na pljevaljskom području i u sklopu je NP Durmitor.Iznad litica sa pljevaljske strane nalazi se prelijepa planina Ljubišnja, poznata po šumovitosti,
velikom broju izvora, svojom pitomošću, medvjedima i čuvenim tetrijebima.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Čet 15 Apr 2010, 23:52

Dakle, da očekujemo u sezoni 2010 i upoznavanje sa rijekom Dragom u režiji našeg pljevaljskog foto arhitekte, jel tako ?

I šta može još iz tvog prelijepog kraja privići našu pažnju, posmatrajući prvenstveno mušičarski karakter ove web stranice ?
Nazad na vrh Ići dole
Vaso Knežević
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pet 16 Apr 2010, 00:12

Murino ::

Dakle, da očekujemo u sezoni 2010 i upoznavanje sa rijekom Dragom u režiji našeg pljevaljskog foto arhitekte, jel tako ?

I šta može još iz tvog prelijepog kraja privići našu pažnju, posmatrajući prvenstveno mušičarski karakter ove web stranice ?

ha ha ha ha Pa ja izgleda sve rekoh izuzev o ribolovu...
Biće na ljeto i posjeta rijeci Dragoj...a i od ove godine u Pljevljima startuje FF revir u Krakalicama, o tome ću u posebnoj temi, kad prikupim fotografija.
A za ovaj dio Tare, što sam okačio slike, tu može da se lovi nažalost na sve načine, izuzev na žive mamce, iako je pod posebnom kontrolom NP Durmitor...mada rijetko ko i zalazi ovako duboko u kanjon...izuzev po đe koji pustolov i krivi lovac...oni pravi, love visočije đe može sa kolima da se dođe :))
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pet 16 Apr 2010, 13:53

Odlične slike Vaso! Na tom dijelu Tare plivaju lipljeni veoma velikih gabarita a najbolji virovi su rezervisani za mladice!

Interesantan podatak o tome FF reviru, sa nestrpljenjem očekujemo informacije!
Nazad na vrh Ići dole
BlackBelt2
Visitor
Visitor

Broj poruka : 376
Datum upisa : 22.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"   Pet 23 Apr 2010, 17:16

Do prošle godine sam bio redovni posjetilac tog najčuvanijeg dijela nacionalnog parka Tare.To je kompletan potez od drugog logora do mosta,pa od mosta do bijelih vrela i na kraju od bijelih vrela do Tepaca.Posle Tepaca niko više ne može da sretne čuvara što je malo čudno!Mogu vam reći da još nisam vidio veće lipljene od tih tamo, to je stvarno nevjerovatno.Pošto sam ove godine napravio aranžman na 10-ak dana imaćete priliku da se uvjerite u ovu moju priču.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole

Rijeka Tara (kanjon) - NP "Durmitor"
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 26Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 26  Sledeći
 Similar topics
-
» Rijeka Tara (gornji tok)
» Rijeka Tara - Plužine
» Rijeka Bijela
» Rijeka Bistrica (lijeva pritoka Drine)
» Rijeka Ugar (BiH)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: