musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Sava Bohinjka (Slovenija)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
DonCarleone
Visitor
Visitor

Broj poruka : 195
Godina : 39
Datum upisa : 08.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Pon 20 Apr 2009, 16:10

Murino ::
Done,

Približi nam još samo malo ovu destinaciju , režim ribolova , cenu dnevnih dozvola, tvoju ocenu usluge i smeštaja ...

P.S. Fokte su super

E to sam čekao da ne bude reklamiranje.

Savom bohinjkom gazduje nekoliko udruženje. Ja sam lovio na delu od Bohinjskog Jezera pa do Bohinjske Bistrice, deo kojim gazduje Ribiska
Družina Bohinj. Postoje dva rezima C&R ili tri ribe dnevno (2 kalife + lipljen 40+ ili potočara). Prema režimu su i cene. C&R je 38 eura dan ili
105 tri dana.
Akcije koliko hoćes na jednoj slici se vidi i trofejni revir koji se ne naplaćuje posebno. Ribe stvarno ima u izobilju, ali kao što rekoh nažalost
najviše se lovi kalifornijka. Medjutim lipljani su ogromni i ima ih jako puno. Bio je lovostaj ali se onaj zakačio ????

Za smeštaj je namanji problem. Malko Googlovanja i ok. Medjutim. Ja sam odeseo u mestu Stara Fuzina, kod Janeza Cerkovnika. I predivno je.
Za tri noćenja sam platio 82 eura. Inače standardna cena je 33 E polupansion. Od soba ne očekujte previše to su ribolovački hoteli i tako je.

Zamerka je jedino previsoka dnevna dozvola za C&R. Ali može im se. Imaju gostiju i više nego što im treba. Period od Kraja Juna do kraja
septembra je prebukiran. Pa ko se odluči tamo da ode, neka se prvo raspita. Takodje postoji i prelepo kamping mesto na samoj reci.
O tim cenama se nisam raspitao. Ali mnogo bolje uredjen nego ovde u Švajcarskoj.

Na sva pitanja cu vrlo rado da odgovorim.

Inače ovo je bio i malko Ultimativan ribolov, jer je voda drugi dan bila veća čak za 60-70 cm te nije bilo jednostavno u brzacima vaditi ribu.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26288
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Pon 20 Apr 2009, 16:27

Done,

E ovo sada upotpunjuje našu vizuelnu "sliku" o samoj destinaciji ... Bravooo Bravooo

Ja bih imao samo još jedno pitanje , naravno da se ne može po jednoj lokaciji praviti neka komparacija (poredjenje) izmedju Švajcarske gde trenutno
živiš i Slovenije ... ali u čemu je po tebi razlika ... i šta bi ti predložio učesnicima ovog foruma ... kada bi oni mogli da biraju ... Dakle , mislim ne samo
na ambijent nego na celokupni aranžman .. od organizacije do naravno cenovnih usluga ...

WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
DonCarleone
Visitor
Visitor

Broj poruka : 195
Godina : 39
Datum upisa : 08.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Pon 20 Apr 2009, 17:00

Prva razlika je uredjenje Revira, kao i sama organizacija ribolova....

Ovde u Švajcarskoj je to toliko aljkavo uradjeno, da te muka uvati. Prvo, ne postoje FF reviri. Pa tako se lako desi da na jednom delu loviš sa
varaličariem ili tirolašem, jer ima mesta gde tirolac nije zabranjen. Drugo doći do dozvole, znači izdvojiti dan za dozvolu i onda dan za ribolov.

Evo primera :

U Sloveniji postoji jasno organizovan Ribolovački turizam, tako da nepostoji nejasna informacija. Na kojoj vodi, šta i čim loviti i najbitnije koji delovi.

U Švajcarskoj postoji XXY prelepih reka za ribolov. Ali pitanje je da li je neko koncesionar, da li je to privatna voda i gde uzeti dozvolu.
Kantoni Graubunden, Tesin, St. Galen, Svic, Cug i Aarau..... Dok je Bernu i Soloturnu uvedena kantonalna dnevna dozvola za sve reke.
Na žalost istu uzeti moraš nekada da voziš i više od sat vremena da bi dozvolu uzeo. Recimo u Bernu ima desetak mesta (privatnih) gde mozeš
uzeti dnevnu dozvolu. Ali ne na dan ribolova već pre. Takodje, nigde jos nisam uspeo pronaći dobar popis reka na kojima se mušičari.
Dozvole su i preskupe oko 300 eura godišnja, a da nema ni jedan mušičarski revir.

Riblji fond u Sloveniji je skocko
A ovde u Švajcarskoj ako i nešto uloviš. Ribe ima ali stvarno to je ???
Robert Bughard, je EFFA instruktor i živi blizu mene. Ima koncesiju na jedan potok, godišnja dozvola 600 CHF moguće pecati 3 meseca u godini
(zbog vodostaja), i najviše se izdaje 10 godišnjih dozvola,dok su dnevne zabranjenje. Lično ga jos nijednom nisam video na toj vodi.
A svakodnevno šetam tuda sina.

Švajcarska ima sve atribute da bude daleko ispred Slovenije. Ali ovde do toga neće doći. Nema interesovanje niti dobre volje.
Zato (za sada) sve prednosti Sloveniji. Jednostavno odlaziš u ribolov, da uživaš, a ne da se maltretiraš.
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide

Broj poruka : 1320
Godina : 51
Datum upisa : 07.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Pon 20 Apr 2009, 17:39

Done,

Jedan duži period svog života sam proveo u Luzcernu i odlično sam upoznat sa prilikama koje vladaju u Shvizci.
Ono što si rekao je sve tačno i meni se nekoliko puta dešavalo da pored mene, a i ovako sam gledao da se lovi na T.H.ili čak šta više dosta je popularan
vid lova sa ikrom ili na ribice. Silom prilika sam morao da se učlanim u klub koji upravlja dijelom voda u blizini mjesta stanovanja, i odazivati se na sve
akcije koje je org.kluba sprovodila.
Znalo se a i to je bila redovna navika da se čisti korito rijeke. Cijena dozvole je bila na god.nivou i mogu reći da nije bila nimalo jeftina, ali smo kao
članovi kluba imali neke povlastice prilikom kupovine i nabavke opreme.
Ne mogu se sjetiti mjesta, ali pouzdano znam da smo vozili putem prema Cirihu, odprilike na nekih pola puta je to mjesto i revir, inače vlasnik je uzeo
koncesiju i uredio od prilaza do smještaja. Ali je zato dnevna dozvola bila ko po bubrezima.
Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 260
Godina : 40
Datum upisa : 13.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 14:36

Još malo Save Bohinjke, Jun 2010

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 14:40

Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 14:43

"Radjanje Save Bohinjke"

Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 14:49

Kristalno čista i bistra voda...

Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 14:55

Stanovnik Save Bohinjke !

Ribu držim u ruci, pošto sam sam na pecanju i nisam bolje mogao da je postavim...

Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 15:00

Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 15:05

Neprekledna jata riba.Tesko je ovo videti bilo gde.

Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 15:08

Sve je maksimalno uredjeno u svakom segmentu.

Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 15:29

Uz crkvu Sv.Janeza simbol Bohinja

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26288
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 15:36

Mićko!

Svjetski poznata destinacija, čestitke na fotografijama i ulovu ...

Ja ću te samo zamoliti da nam objasniš nešto o režimu i cijeni ribolova i tvoje mišljenje o istoj ...

P.S. Iskreno se nadam da u tvom foto aparatu, ima još interesantnih fotosa sa tvog putovanja u Sloveniju !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Micko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Sava Bohinjka (Slovenija)   Sub 19 Jun 2010, 16:32

Murino!

Ima jos fotki, kako sa Save tako i sa Mostnice i sa akumulacije Moste koja krije neverovatno krupne pastrmke.Što se cene dozvola tiče one su sledeće:

Sava Bohinjka-trodnevna dozvola uhvati i pusti-115 evra

Reka Mostnica-Dnevna dozvola 90 evra

Akumulacija Moste-Dnevno pecanje sa iznajmljenom opremom (Belly boat,peraja) i vodicem oko 180 evra

Sava Bohinjka u delu kojem gazduje RD Bohinj u duzini od 8 km je puna ribe,mada je dominantna kalifornijska pastrmka.Slovenci se na ovoj reci
suocavaju sa ogromnim problemom a to je da kada potocara dostigne duzinu od oko 45-50cm naprasno oslepi i kao posledica toga je da dobije potpuno
crnu boju.Ubrzo posle toga i ugine.Jos nisu ustanovili sta je razlog ove pojave.Ovo sam saznao od mestana koji su stari ribolovci.Sto se cistoce reke
tice to nam je vec poznato i tu stvarno nemam sta reci osim reci hvale.U kanjonu koji sam slikao video sam i mladicu odoko 90cm.Sto se Save Bohinjke
tice ja sam licno zadovoljan rekom, ali kao sto rekoh mnogo je kalife u odnosu na potocaru.
Nazad na vrh Ići dole

Sava Bohinjka (Slovenija)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Sava Bohinjka (Slovenija)
» Sava Dolinka (Slovenija)
» Rijeka Sopota [Slovenija]
» Zimske gume: Wintera ili Barum??
» VW1300 = 1972 = SLOVENIJA = "BUG CUSTOMS"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu