musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

MEDJUNARODNI SAJAM LOVA I RIBOLOVA KRAGUJEVAC 2009

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26070
Datum upisa : 25.04.2008

PočaljiNaslov: Re: MEDJUNARODNI SAJAM LOVA I RIBOLOVA KRAGUJEVAC 2009   Sub 16 Maj 2009 - 11:37

Pa posle pričaju da smo mi mušičari snobovi i da nam je oprema preskupa ...

Ova spravica košta na sajmu 50 000 dinara (oko 550 eura) , i prodato je njih nekoliko .... moje pitanje glasi zna li ko čemu služi ovo "čudo"

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Oholi
Guide
Guide

Broj poruka : 2071
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2008

PočaljiNaslov: Re: MEDJUNARODNI SAJAM LOVA I RIBOLOVA KRAGUJEVAC 2009   Sub 16 Maj 2009 - 11:44

Za razvlačenje mamaca, prihranjivnje, špijuniranje i snimanje nudistkinja....
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide

Broj poruka : 2292
Godina : 43
Datum upisa : 11.03.2009

PočaljiNaslov: Re: MEDJUNARODNI SAJAM LOVA I RIBOLOVA KRAGUJEVAC 2009   Sub 16 Maj 2009 - 11:45

Motorizovana hranilica za Sarana, sa daljinskom kontrolom.

Vozis ga do zeljene pozicije , pretisnes dugme na diljinskom upravljacu za otvoranje " tanka" sa hranom , i na tom mjestu poslije zabacujes.

Inace saranski ribolov je najskuplji.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide

Broj poruka : 2071
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2008

PočaljiNaslov: Re: MEDJUNARODNI SAJAM LOVA I RIBOLOVA KRAGUJEVAC 2009   Sub 16 Maj 2009 - 11:49

I naj dosadniji.
Nazad na vrh Ići dole
Veso
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 70
Datum upisa : 05.03.2009

PočaljiNaslov: Re: MEDJUNARODNI SAJAM LOVA I RIBOLOVA KRAGUJEVAC 2009   Čet 21 Maj 2009 - 0:18

Murino ::
Fly Daddy ::
Dakle , posmatrajući generalno za nas mušičare , sajam je završen i pre nego što je počeo .... a "pošto se prvi mačići u vodu bacaju"
želimo i iskreno se nadamo da će dogodine ovo biti mnogo jača ribolovačka priča nego ova.... koju ćemo Vam slikovito sada opisati ...

Hvlala na informacijama.Mi hteli da idemo sutra, ali posle ovakvog teksta pametnije ce biti da se izadje na reku.
Čisto da proverimo dal ima nekog maČeta u vodi kreten

Fly Daddy ,

Potrudio sam se iz "petnih žila" da pronadjem bar nešto od mušičarske opreme , a taj čitav moj trud ogleda se u ovom gore prikazanom,
ako Vam nije glavna preokupacija , šetnja do Kragujevca ili pregled i kupovina lovne opreme , izbor ribolovačke (muščarske) je ravan nuli
i zaista nemojte gubiti jedan majski lepi dan pored neke vode , koji je nenadoknadiv za ovako nešto zvano NIŠTA ...

WELCOME

Ubih se gledajuci slike (izvrsne kako i uvijek, Murino) i pade mi u oci ono na sta su neki vec ukazali. Musicarska oprema vrlo, vrlo tanko,
skoro pa nikako zastupljena? S druge strane, gledam one marke za lov, puske, durbine i tako to.. Tesko da se bolje moze naci, sto ce reci,
izbor na vrlo visokom nivou. Otkuda takva razlika u ponudi?
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26070
Datum upisa : 25.04.2008

PočaljiNaslov: Re: MEDJUNARODNI SAJAM LOVA I RIBOLOVA KRAGUJEVAC 2009   Čet 21 Maj 2009 - 4:36

Veso ::

Fly Daddy ,

Potrudio sam se iz "petnih žila" da pronadjem bar nešto od mušičarske opreme , a taj čitav moj trud ogleda se u ovom gore prikazanom,
ako Vam nije glavna preokupacija , šetnja do Kragujevca ili pregled i kupovina lovne opreme , izbor ribolovačke (muščarske) je ravan nuli
i zaista nemojte gubiti jedan majski lepi dan pored neke vode , koji je nenadoknadiv za ovako nešto zvano NIŠTA ...

Ubih se gledajući slike (izvrsne kako i uvijek, Murino) i pade mi u oči ono na šta su neki već ukazali...
Mušičarska oprema vrlo, vrlo tanko, skoro pa nikako zastupljena? S druge strane, gledam one marke za lov, puške, durbine i tako to..
Teško da se bolje može naći, što će reći, izbor na vrlo visokom nivou. Otkuda takva razlika u ponudi?

Veso,

Zahvaljujem na komplimentima ... thanks you

Pokušaću da odgovorim na tvoje pitanje o disproporciji u ponudi ribolovačkog odnosno lovačkog pribora i prateće opreme, primećenog na minulom
sajmu u Kragujevcu. Postoje naravno više razloga zašto je očigledna prevaga i u kvanitativnom i u kvalitativnom smislu na strani lovačkog oružja i
opreme...

Prvi , verovatno i najvažniji je da je Grad Kragujevac po tradiciji dugoj jedan i po vek poznat upravo po proizvodnji lovačkog (ali i nekog drugog )
naoružanja i opreme , dakle tu se nalazi sedište čuvene fabrike oružja "Zastava oružje" , pa shodno tome ... što bi se reklo postoji veoma izražen
"PEDIGRE" ovog mesta kada je u pitanju naoružanje i lovačka oprema...

Drugi , takodje veoma bitan je da Kragujevac iako predstavlja administrativni centar (veličine oko 220 000 stanovnika) nema kvalitetnu "tekuću vodu",
dakle , reka Lepenica koja protiče kroz sam grad, nema vodopotencijal odnosno kapacitet , koji bi zadovoljio i minimum potreba za bilo kakvim
vidom ribolova, a naravno najmanje mušičarenja.. osim par veštačkih jezera ... u bližoj okolini ...pa se sav ribolov uglavnom bazira na Gružansko
jezero koje se nalazi na nekih 25 km od grada ... ali sa gazdovanjem na tom jezeru... grad Kragujevac i rib.društva u njemu nemaju nikave veze ..

O potencijalu Gružanskog jezera ja ne bih elaborirao ...sem da zamolim neke od članova foruma iz ovih krajeva (znam da ih ima svakodnevno na
forumu ) da malo iskusnije i stručnije objasne značaj samog jezera za ribolov i rib.turizam ovoga kraja, ali i mogućnost za mušičarenje na njemu
...naravno ...

Treće, suorganizator samog sajma je firma za proizvodnju i promet lovačkog naoružanja i opreme ... pa i ovaj podatak može da navede na neki zaključak

Četvrto , u ni jednom od ribolovačkih društava u gradu ne postoji Mušičarska sekcija ....

Peto ....grad je u poslednjih 20 godina doživeo tektonske socijalne poremećaje od "Štutgarta" na Balkanu kako su ga zvali zbog fabrike automobila
"Crvena Zastava"do Doline gladnih ... kako su ga zvali tokom 90 godina proslog veka...pa iole pristojnije bavljenje ovom veštinom zahteva izdvajanja
ipak nekih "jačih" budžetnih izadataka...tako je i pokušaj pojedinih prodavaca rib.opreme kada je u pitanju plasman mušičarskog pribora zaista
bio jako skroman...

Na kraju ističem da redosled koji sam numerički naznačio je slučajan i osim prvog nije sistemski,a ja ću ponoviti da su ovo samo moja subjektivna
zapažanja , i najiskrenije zamoliti nekog domicilnih Kragujevčana da se uključe u ovu temu i objasne još neke od razloga za koje misle da
je bitan a da nije naveden...

Veso , :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Veso
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 70
Datum upisa : 05.03.2009

PočaljiNaslov: Re: MEDJUNARODNI SAJAM LOVA I RIBOLOVA KRAGUJEVAC 2009   Čet 21 Maj 2009 - 6:50

[quote="Murino"]
Veso ::

Veso , :ziveli :

Hvala na iscrpnom odgovoru.. Sve što kazeš mi dosta logično zvuči.
Nazad na vrh Ići dole

MEDJUNARODNI SAJAM LOVA I RIBOLOVA KRAGUJEVAC 2009
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» ZASTAVA 101 EKSPEDICIJA KRAGUJEVAC-KILIMANDZARO
» Vaskrs
» Renault Megane Grandtour
» Crna Hronika...
» Peskiranje i plastifikacija felni/preporuka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu