musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Rasina....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31  Sledeći
AutorPoruka
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Godina : 44
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 16:23

U nasim rekama mozes da se nadas pastrmkama samo ako je u blizini ribnjak,i ako neki izlije.Takav je slucaj i na Resavi,grune voda i odnese

sve,gazda poludeo,prodao i motel i sve,pre nekoliko god.
Nazad na vrh Ići dole
Rade Mistopoljac
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 58
Godina : 30
Datum upisa : 20.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 17:56

gornji tok je pod totalnom zabranom ali to se ne postuje,, oko Plesa je revir ako je upste revir posto sam vidjao plovkarose,, bas sam pre nekoliko dana posetio i uverio se da na svakom viru stoje raslje bas ima dosta krivolova.. Kad sam pocinjao da musicarim hvatao sam dosta kaliforniskih i po neku potocaru a pre nekoliko dana mi je bio prvi izlazak na Rasinu ove godine i nisam uhvatio nista..
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
Visitor

Broj poruka : 413
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 20:49

......LJudi ,kolege da ne nagadjamo s obzirom da sam do pre dve godine redovno isao na Rasinu i to bas na deo revira a pocinjao je upravo od mesta tj.mostica i cesme gde je postavljena tabla o musicarskom reviru pa pruzao se sve do Mitrovog polja gde je baza Mupa i Zandarmerije, preko mesta Ples u lepoj duzini od nekoliko kilometara ,a kolega Bogi iz Josanicke banje i Radojica Pop kao i Sale Zupa koji je to vreme bio ribocuvar znaju da je revir stvarno lepo funkcionisao i bio je pun potocne pastrmke kako krupnije tako i sitnije a bogami bilo je i kalifa koje su prolecne snezne vode odnosile iz ribnjaka i mogu slobodno reci da sam fenomenalno prolazio .DESAVALO MI SE DA U TOKU POPODNEVNIH I VECERNJIH SATI SUVOM MUSICOM DOBIJEM PO DVADESETAK I KUSUR POTOCARA PROSECNE LOVNE TEZINE OKO 300GR. I KOJE SAM TAKODJE VRACAO MAJCI PRIRODI ZNAJUCI DA JE TADASNJA RIBOCUVARSKA SLUZBA BILA VRLO PRISUTNA... S OBZIROM DA NISAM ZADNJE DVE GODINE ISAO NA RASINU PA I NEZNAM TRENUTNO STANJE A ZAHVALJUJUCI MIKSMASTERU NA ONIM ZA MENE UZNEMIRAVAJUCIM SLIKAMA NEVERUJEM DA CU USKORO I OTICI JER STO RECE BRAT MAFKE NEBIH VOLEO DA REKU KOJA JE MENE ODUSEVLJAVALA DO SAMO PRE DVE GODINE PAMTIM PO TOME STO SAM NEKOG PLOVKAROSA ,,ODROBIJAO,,...NEK JE I RASINI VECNA SLAVA..AMIN
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 20:53

skocko skocko MAFKE ,ALAT ZA TIHU LIKVIDACIJU SPREMAN....VREME JE DA NESTO PREDUZMEMO... ha ha ha ha
...naravno u korist musicara jer nam je i Ibar u okolini Kraljeva prazan klenom kao prazan dzep....
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

Broj poruka : 237
Godina : 64
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 21:06

Koliko se secam ribocuvar pre dve -tri godine je bio jedan polupismeni / ovaj opis mu je najprimereniji iako meni nije bas milo sto ga tako opisujem/, sve me bilo sramota kad je upisivao podatke na nekom blokcicu starom desetak godina, sa posvracenim listovima, mozda je dobar covek ali nije za to mesto revira koji je obecavao, sta bi bilo kad bi se ovde uputio neki npr. slovenac ili nedaj boze neki zapadnjak, ali to je bila stvarnost. Jedno vreme revir je bio ne od milicijskog centra/r. zagrza/ vec od mosta ispod mitrovog polja pa do plesa, kao sto kobra kaze.
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 21:25

...Bas tako Radisa a taj cuvar se zvao Tadija i iako skroman covek ,ziveo je u Plesu ,na samom reviru i upravo zato je cesto obilazio vodu...i nije bilo tada mrezarosa i plovkarosa .... Pismen ili nepismen uglavnom nosio je znacku ribocuvarske sluzbe koju postujem jer i sam sam ovlasceno sluzbeno lice ...Problem je manjak ribocuvara u to vreme i slabo placen posao...boli uvo nekog da se lomi ,svadja i bije sa budalama za 15.ooodin.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Godina : 44
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 21:44

Nekad je na reviru Grza( na zalost kratkog veka,zbog pogibije coveka koji je to drzao u saci),na samom pocetku postavljen bio sto i suncobran

cuvar je zapisivao vreme dolaska i broj dozvole,ko je nije imao,10 dm,a riba se sva vracala. To je dio ELDORADO,a sad Ufffff Ufffff Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 21:48

DA, UPRAVO TADIJA, nista nemam protiv njega ,vec organizacije rasinskog podrucja koja ima prekrasnu reku a tako malo brine Sale mi je pricao da imaju malo dobrih resenja, a znamo ga kao ozbiljnog, predsednika svih nas ujedno. Neka budu i troje tadija, bolje nego nijedan, to je problem, mada je u sustini to samo posledica veceg problema. Sta ce ovde biti kad se nacickaju brane, jedna ispod druge, Mix nas smiruje, no brzake tija voda ne zamenjuje, a!
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 22:17

Svaka cast Tadiji, no sada nema ni Tadije, No ima jeda problem koga se secam jos od 1970 kada sam musicario stakloplstenim stapom do milicijskog centra/ tu su bili kineski kocijasi, red tagovi itd. a ja u viru ispod ni jednu da zategnem, kidaju mi kalifornijke/. Tada je na Rasini bio ribosuvar neki sumar sa nekom zelenom kapom poput titovke, onizi covek, koji kad se uzeli ribe samo pusti preliv sa drustvenog ribnjaka, voda se zamuti, on izvaralici i 60 komada,kalifornijki uglavnom, i tako svake nedelje kad dodjem na rasinu a nas ostale samo goni, preti.MOZDA JE BILO I SVETLIJIH TRENUTAKA ZA OSTALE RIBOLOVCE, OVAJ JE STVARNO UHVATIO MNOGO RIBE,okolno stanovnistvo i dandabnas umoci metarski stap u vir i ispod kamena na glistu obavezno dobija solidan komad.
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide

Broj poruka : 2198
Godina : 46
Datum upisa : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 22:44

Mixmaster ::
Vraćajući se iz Crne Gore, između Jošaničke Banje i Brusa, prođoh pored brojnih tabli na kojima piše "Mušičarski revir". Nema rečice koja nije tako obeležena. Neko bi pomislio da je u tom kraju sve podređeno mušičarenju, ali "piš-pauza" pored mosta na Rasini uverila me je u suprotno.
Na jedinom viru koji se vidi sa mosta opušteno su pecala tri ribolovca, svi na prirodni mamac. Svi su koristili po dva štapa, jedan "na ček", a drugi na plovak. Ne kriju se, a vade neke sitne ribe i guraju u kese.
Sa desne strane ogromna tabla na kojoj piše da ste u mušičarskom reviru, a na reci kao da se održava plovkaroško takmičenje.
Na pitanje šta je sa mušičarskim revirom, ribolovci odgovaraju da to nikada nije zaživelo i da to niko nikada nije poštovao. "Te table služe za ukras" - kažu.

Mislim da je ovo moj poslednji post napisan ovde,na ovom forumu ikada (iako sam se zarekao da neću više pisati),bar dok si ti tu kao urednik.Razloga ima previše,a ne mora da ih zna mušičarska javnost Srbije i šire-znaju oni koji treba da znaju! I što je nabitnije,znaju ISTINU koja se skriva vrlo vešto.

Rasinom je do pre par godina gazdovao Savez sportiskih ribolovaca rasinskog okruga,a zatim HP Kićo iz Kraljeva sa kojim se desilo što se desilo
da bi prošle godine gazdovali " stručnjaci" Srbijašuma kada je uništen riblji fond! Ovo pišem vrlo odgvorno i stojim iza svoje reči.
Krajem prošle godine deo RP Srbija jugozapad dobila je Rasina plus D.O.O. iz Kruševca i a počela sa gazdovanjem 01.01.2011.godine. Oni koji znaju i koji su čitali Zakon,znaju da nema i ne može biti ograničenja tipa "reviri" odmah.Želeli mi to ili ne ,shvatite NEMA; jer NE MOŽE ZAKONSKI!
Za Rasinu i Jošanicu sam se trudio i trudim se koliko god mogu,ali,zakon je nekada i vrlo često iznad pojedinaca i želja koje imaju!

PS.Nemoj više nikada i nigde da me uzimaš u bilo kakvu priču ,NIKADA! Osvrni se i pogledaj koliko krivolova na Moravici,pa onda soli pamet bilo kome drugom! U stvari,pođi od sebe kakav jesi-takva da nikome u Srbiji ti nisi nikakav uzor osim za jedan ekstremno loš primer, a Srbijanija ne postoji kako ti pišeš jer SRBIJANSKIH VODA I MUŠIČARA NEMA,samo srpskih,jer ovo je država Srbija!
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 22:53

....Jeste Radisa ,upravo tako...Voleo bih a ako nista drugo preko nekih ljudi svojih poznanika iz ribocuvarske sluzbe da povedem akciju ponovnog ozivljavanja tog revira na Rasini i samim poribljavanjem jer mnogo lepe uspomene me vezu za tu reku a blizu nam je .... i Sokolja iMeljanica kriju potocare iako na njima odavno stoje table musicarski reviri al je u zabiti i van stanovnistva pa se sama cuva...ovo kazem iz licnog iskustva jer vrlo cesto je obidjem i bez stapa natocim ciste planinske i lekovite vode za pice na vec postojecim izvorima... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 23:26

ACO,
Ides iznad predratne brane,oko 2-3 km , kod one pecurke, kazu da je sad tu i most sagradjen, iznad ovog na 20-tak metara sam se polako prikradao i u senci primetio divljakusu/ u senci mosta/, isao sam donedavno gore bez stapa, samo jednom bio odkako smo zajedno bili sa mojim bratom radom iz beograda, i meljanica u donjem delu ima i vecih od 25, uglavnom do ostataka vunovlacare/tu nam se pokvari auto a zurismo/. nAJBOLJE ZA PASTRMKU JE U sOKOLJI ,TU DE SE ULIVA RECICA IZ BREZNE, KAO I ISPOD ULIVA SOKOLJE OKO KILOMETAR, MOZDA SAD NIJE TAKO.
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 23:36

skocko dobro je tu i sad Radisa ,oticemo jedan dan zajedno da pojurimo koju...Dosadila mi ove price i o Rasini a i oRzavu .Nevode nicemu.... odo da Sleep Sleep pa se cujemo na pm..
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9732
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 17 Jul 2011, 23:43

Saležupa ::

Mislim da je ovo moj poslednji post napisan ovde,na ovom forumu ikada (iako sam se zarekao da neću više pisati),bar dok si ti tu kao urednik.Razloga ima previše,a ne mora da ih zna mušičarska javnost Srbije i šire-znaju oni koji treba da znaju! I što je nabitnije,znaju ISTINU koja se skriva vrlo vešto.

Rasinom je do pre par godina gazdovao Savez sportiskih ribolovaca rasinskog okruga,a zatim HP Kićo iz Kraljeva sa kojim se desilo što se desilo
da bi prošle godine gazdovali " stručnjaci" Srbijašuma kada je uništen riblji fond! Ovo pišem vrlo odgvorno i stojim iza svoje reči.
Krajem prošle godine deo RP Srbija jugozapad dobila je Rasina plus D.O.O. iz Kruševca i a počela sa gazdovanjem 01.01.2011.godine. Oni koji znaju i koji su čitali Zakon,znaju da nema i ne može biti ograničenja tipa "reviri" odmah.Želeli mi to ili ne ,shvatite NEMA; jer NE MOŽE ZAKONSKI!
Za Rasinu i Jošanicu sam se trudio i trudim se koliko god mogu,ali,zakon je nekada i vrlo često iznad pojedinaca i želja koje imaju!
Sale,nemoj da si na kraj srca.Svi problemi i nesuglasice ako ih ima mogu se ispraviti zdravom razmjenom argumenata!Forum i služi za takve stvari.
Jako mi je žao zbog ovoga što se dešava sa Rasinom jer vrlo dobro znam kolko je rada i truda,ponajviše tvog,uloženo u taj revir.Nadam se da će doći neka bolja vremena ..i za ribe ...a i za nas.....

Saležupa ::

PS.... jer SRBIJANSKIH VODA I MUŠIČARA NEMA,samo srpskih,jer ovo je država Srbija!
Mislim da smo za ovakve kovanice krivi mi Srbi koji ne živimo u Srbiji,tako da za ovo ne moraš kriviti Mixa Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9764
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Pon 18 Jul 2011, 00:10

ohoho, kakva vatrica na forumu. Laughing

Saležupa, da ti objasni čika Mixy nešto:

Mušičarski reviri se ne prave baš na svim rečicama. Prvo treba dobro razmisliti da li je reka pogodna za to, da li su lokalni ribolovci spremni da prihvate nametnute propise i da li uprava te vode ima mogućnosti da to održi.
Rasina i Jošanica su loši primeri, jer nije baš dobro sagledana realnost koja se tiče tih voda i običaja ribolovaca tog kraja.

Nije dovoljno da čujete da na nekim pogodnim mestima postoje mušičarski reviri, pa da odmah zakucate table pored svih rečica.

Među potencijalnim posetiocima relativno uspešnih mušičarskih revira Srbije, Moravice i Gradca, većina su mušičari, a te reke su pogodne za čuvanje i u njihovoj blizini su gradovi u kojima živi nekoliko desetina ili stotina mušičara. U okruženju gornjeg toka Rasine mušičari se mogu nabrojati na prste, nigde čuvara, a plovkaroši naviknuti da mljackaju pastrmke žive u svakoj kući pored te reke.

Dakle, sama ideja o mušičarskom reviru na takvom mestu je bila loša i neostvarljiva. Inicijator revira je očigledno bio u teškoj zabludi i uludo potrošio vreme, trud i novac na kovanje tabli tamo gde im (još uvek) nije mesto.

AKo je to bio Saležupa, ne čudim se tome, jer je isti čovek slično uradio i sa Mušičarskom organizacijom SSRS.
Nazad na vrh Ići dole

Rasina....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 29 od 31Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31  Sledeći
 Similar topics
-
» Rasina....
» Rasina -mušičarski revir-
» Rasina i pegave lepotice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: