musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Rasina....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 17 ... 29, 30, 31
AutorPoruka
Darko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 208
Godina : 37
Datum upisa : 14.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Pon 08 Okt 2012, 18:32

Milan VB ::

Rasina se spusta sa Goca ...

Sa Željina
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 29
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Pon 08 Okt 2012, 18:44

Izmedju Željina i Goča više sa Željina ajde..... U pravu si!
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

Broj poruka : 218
Godina : 63
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Pon 08 Okt 2012, 20:15

U pravu ste obojica

Pre desetak dana videh cudo nevidjeno, moja omiljena reka iz mladosti vise nikad ne moze da postane ono sto je bila, unistise je ova susa-mozda je 20 posto uobicajenog protoka a od pastrmke ni pomena, od mucnine nisam mogao dosad da se javim. okolno stanovnico upucuje ribolovce: uzmi budak i odvrati vir ako oces ribe, greota je vise i poribljavati je, letos je bilo trovanje, pricah i sa surakom gazde pleskog ribnjaka / koji je ostecen,grdni milionii u pitanju / , uhhhhhhhhhhh sta sam video, ni u snu se ne ponovilo

a i gocka zagrza jpj ne daje vise zivost, na jezeru, brani koja kobajagi delimicno obskrbljuje vrnjacku banju vodom, mutno saransko uzgajaliste, jos pominje se da ce te sarane u podunavacke bare-sve crnje od goreg
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
Visitor

Broj poruka : 218
Godina : 63
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Rasina....   Ned 30 Mar 2014, 20:24

Ево данас ја и колега Раде Мистопољац имасмо среће да заједно посетимо Расину поново, игром случаја први пут заборавих прслук кад кренух на мораву и у повратку се сретох са радом који је моторчићем пошао да ме тражи, и тако за сат времена изађосмо до бзеница и плеша, мислим и да смо обојица задовољни јер закачисмо по десетак, додуше све мање од 20 цм, али лепушкасте, мада ми се чини и да ове са мрестилишта немају тако изразите црвене пеге као ондашње, из времена кад сам био радових година, но нема везе, таман да завршим са пецањем у плешу а видим раде на обали са тадијом, овдашњим рибочуваром који , да скратим причу, говори и даље о ревиру на овом месту, попричасмо о чуварској служби и овдашњим  лошим навикама доброг дела сељака који тамане рибу, досезајући се на разноразне начине, те о неким одлукама да се језерце-брана у селишту дозволи за коришћење, као неколико риболоваца са доплатном карто да могу да пецају, сад да ли би то било само мушичарење јер је ту доста и шарана-видећемо. вратисмо се на стопању да видимо има ли још винограда у чувеној  лазаревој жупи, о чему боље и да не пишем.изгледа да су подједнако радиле на суве, полулаке и отежане нимфе, пошто лов пастрмке у овдашњим рекама сматрам најлакшим  видом вештине, намерно сам искористио само оне мушице које задњих излазака користим на западноморавским барама, исход не гори него на тим барама, наравно природа сасвим другачија, у обе се уклапам. вода средња, предлажем неодлучним да посете ову речицу, можда и загржу, пастрмке има до бруса обавезно, но мислим и низводно с обзиром да се ту улива салмонидна  грашевка!
Nazad na vrh Ići dole

Rasina....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 31 od 31Idi na stranu : Prethodni  1 ... 17 ... 29, 30, 31
 Similar topics
-
» Rasina....
» Rasina -mušičarski revir-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: